RH SOUND

Moderátor: Moderators

RH SOUND

Příspěvekod jaro114 » stř zář 16, 2015 18:51

rad by som vedel ci tieto reproduktory znacky RH SOUND su kvalitne a hlavne akou znackou su aj osadene?
jaro114

Re: RH SOUND

Příspěvekod DjMaYo » úte zář 22, 2015 19:59

Kvalita je primeraná cene. Keďže cena je pomerne nízka tak... je to robené v Číne. Čo sa týka konštrukcie reproboxou tak séria HC ma za tú cenu dosť prekvapila, aj keď skelet z DTD vyzeral pomerne tvrdý dobre polepené a veľmi pekný nástrek. Plastové modely sa mi nazdali byť tak kaline spravené, ten plast mňa pôsobil malo pevne. Zvukovo asi tak ako by človek za tú cenu čakal, neoslovilo to nesklamalo to, na odposluchy to stačilo pre menej náročného v pohode,ako hlavné PA by som to použil iba v krajnej núdzi. Reprobedne aktívne s ako-tak serióznym zvukom a výkonom začínajú tak na 400-500€ pri 12-15" verziach v prípade 8-10" niekde o stovku menej a to sa bavíme o plasťakoch. Samotné reproduktory má cenu riešiť s cenovkou basak okolo 100€/ks, HF driver okolo 50€ a viac, aj keď sa dajú nájsť nejaké kompromisné modely. Všetko záleží od toho na čo to bude používané, podľa toho treba vybrať vhodný produkt. Na ozvučenie menšieho baru s občasnými disco kľudne aj ten RH Sound, no na ozvučenie živej kapely nikde v kulturáku by som to asi nepoužil.
... každa ľiška svuj chvust chvaľi...
...
http://djmayo.wz.cz/ - moja zastaralá homepage...
...každému zle a neodborne radím, preto ma neberte vážne...
DjMaYo

Příspěvekod jaro114 » ned pro 13, 2015 16:12

chel som pouzit ako monitor pri hrani kapely..klavir gitara spev
jaro114

Příspěvekod DjMaYo » pon pro 28, 2015 21:32

Na monitor je najlepšie použiť na to určenú beňu. Pokiaľ nie si náročný tak možno ten RH zvukovo by vyhovoval s trocha privretými ušami no keď si spevák a dáš bedňu na bočnú stenu tak budeš buď od nej ďaleko alebo mimo vyžarovacieho uhla driveru, musí sa to nejako podkladať, navyše zvádzajú káble. RH neponúka žiadnu bedňu určenú na monitor. Z lacnejších celkom použiteľné sú LD Systems Mon 121A resp ak stačí aj 10" 101A, alebo niektoré fullrange bedne sú uspôsobené tak že sa dajú použiť aj ako monitor napr EV ZLX, ELX či The box Pro Achat, Yamaha DXR... ale tie su zas rozmerovo väčšie. Cenovo je to trocha drahšie než bedňa od RH.
... každa ľiška svuj chvust chvaľi...
...
http://djmayo.wz.cz/ - moja zastaralá homepage...
...každému zle a neodborne radím, preto ma neberte vážne...
DjMaYo

Zpět na Ozvučenie