Subwoofer RCF 4pro 8003 vs YAMAHA DSR 118 W

Moderátor: Moderators

Subwoofer RCF 4pro 8003 vs YAMAHA DSR 118 W

Příspěvekod slavomir.matava » pon úno 02, 2015 14:35

Zdravím,

chcem sa poradiť ohľadne výberu aktívneho subwoofera k reproduktorom 2x YAMAHA DXR 10. Sme 5-členná kapela a poterbujeme doplniť aparát o subwoofer - najlepšie aktívny. Rozhodoval som sa najskôr medzi YAMAHA DXS 15 a YAMAHA DSR 118 W. Čítal som rôzne fóra testy, porovnania atď atď..... Nakoniec mi dal kamoš chrobáka do hlavy, aby sme radšej došetrili na subwoofer RCF 4pro 8003. Kedysi sme mali ART-905 AS avšak zažil som dosť veľké sklamanie čo sa týka kvality zvuku. Navyše sme ho 3x reklamovali, potom predali.

K tej ART-905: môj pocit bol taký, že tie repro síce tlačili, avšak nebol to príjemný bas...bol to skôr taký zahučaný bas. Či som už mal napojené nejaké MP3 skladby alebo aj ako kapela keď sme s ním hrali, tak áno, tlačil, ale.... neviem výsledný zvuk mi proste nesadol akosi. Porovnávali sme to aj s 2x 12" subwooferi DYNACORD - boli drahšie, ale tie už mali oveľa krajší - príjemnejší zvuk / bass. Bojím sa teda, aby som sa v tej RCF znova nesklamal.

OTÁZKA:
Poraďte mi Váš názor, či sa mám radšej prikloniť k tomu RCF alebo k YAMAHE. Na nemeckých fórach som čítal, že tá YAMAHA síce hrá tichšie, ale výrazne krajšie ako spomínaný RCF....

Niesom odborník v danej téme a rád si nechám poradiť,
vďaka vopred za Vaše postrehy ;)

Re: Subwoofer RCF 4pro 8003 vs YAMAHA DSR 118 W

Příspěvekod speaker » ned bře 08, 2015 09:18

Skôr než niečo kúpiš skús si vypočuť Electro-Voice ETX-18SP alebo ETX-15SP. Hrajú vynikajúco a ľahko ich pripojíš ku hociakým stredovýškam.
Dajú sa použiť aj ako mono bas, pri použití dvoch a viacerých bední majú preset na vytvorenie cardiodného (smerového) basu.
speaker

Zpět na Ozvučenie