RCF ART stará klasika vs. ART MK2 - porovnanie

Moderátor: Moderators

RCF ART stará klasika vs. ART MK2 - porovnanie

Příspěvekod Palino » stř říj 29, 2014 07:45

Zdravím Vás,
pre ozvučovanie a prácu DJ-ja používam RCF ART 315-A, ešte pôvodné verzie (+sub) a podarilo sa mi k tomu zohnať ďalšie RCF satelity z tejto série, tentokrát ale ART 312-A verzie MK2. Veľa som počul o tom, že staré, klasické, analógové verzie ART-čiek sú najmenej poruchové, používajú neodymové repro a pod.. Na posledné verzie MK3, ktoré sú vraj už čisto digitálne som nepočul nič dobré... teda zvuk dobrý ale vraj je tam veľmi častá poruchovosť... a o modeloch MK2 som všeobecne veľa toho nepočul. Na site vpredu majú ešte klasické modré logo RCF, čo mi logicky vychádza pre analóg. Totiž subwoofer RCF, ktorý mám digitálny má už strieborné logo na site.
Idem sa preto spýtať na Váš názor, pre porovnanie starej ART klasiky, vs. MK2 verzie.. ako po technickej stránke a poruchovosti, tak ma veľmi zaujíma aj Váš názor pre zvukové porovnanie. Ďakujem pekne všetkým za názory a cenné skúsenosti.
DJ produkcia - Pavol DURAN
NITRA
Palino

Re: RCF ART stará klasika vs. ART MK2 - porovnanie

Příspěvekod Palino » stř říj 29, 2014 12:28

Keď som si ich (315A vs. 312A MK2) zvukovo vedľa seba porovnával, tak 312-ka MK2 mi prišla síce trochu menej čistá ale mala lepšie podanie basov a subjektívne sa mi zdala zvukovo trochu príjemnejšia a vyváženejšia. Aj keď toto porovnávanie som robil v malej miestnosti pri tretinovom výkone.
DJ produkcia - Pavol DURAN
NITRA
Palino

Zpět na Ozvučenie