Mac-GARAGE BAND-gitara latencia problem

domáce štúdio, rady, tipy, riešenie problémov, softvér, hardvér

Moderátor: Moderators

Mac-GARAGE BAND-gitara latencia problem

Příspěvekod cujo3000 » pát lis 01, 2013 19:48

Zdravim vsetkych -- potreboval by som poradit - Mam Mac--rad by som nahraval v Garage Band-- program sa mi velmi paci --len nemozem z toho vytiahnut akykolvek dobry zvuk el. gitary-- gitaru mam zapojenu cez interface zvukovu kartu znacky Scarlett 2i2-Focusrite-- v hodnote asi 120 eur--...po zapojeni girary-a vyuziti zabudovanych gitarovych efektov priamo z garage bandu -su to rozlycne virtualne comba-krabicky- mi z toho vychadzaju fakt nepocuvatelne hnusne nabustrovane zvuky -nech tocim nastaveniami akokolvek-- skusil som to inak --s vastnym externym gitarovym efektom-nasledovne zapojenie- gitara-efekt-zvukovka-comp--vysledok-zvuk dobry- ..pri nahravani latencia asi 1 sekunda opozdenie--a na stope to zachyti len mono-do jednej strany-pri hrani sa pocujem stereo - ...idem sa z toho zblaznit .... Pc- ma tieto parametre- Procesor- 3.06 GHz Intel Core i3 Pamät-4 GB 1333 MHz DDR3...PORADTE MI PROSIM
cujo3000

Příspěvekod filozof2 » sob lis 02, 2013 18:35

Ocividne mas zle nastavenu zvukovu kartu a jej ovladace. Ak technicke chyby nastudujes a opravis potom sa mozes naplno venovat zvuku software. Garage band mi nepride ako profesionalny Sw preto cakat zazraky v kvalite emulacie je naivne. Skusil by som lepsi SW napr. Amplitube 3
filozof2

Příspěvekod cujo3000 » sob lis 02, 2013 20:24

..tak ja sa v tych veciach nevyznam--zvukovku som si kupil pred par dnami-som amater- ta zvukovka ma na vstup dva ovladace -otocny gain-a gombik na dve polohy "line" a "ins"..-a vedla direct monitor-on-off..a k tomu otocny ovladac - a este jeden gombik "48 V"..tych par gombikov som vyskusal snad vo vsetkych polohach--...--zial nic to neprineslo-niekde bude chyba-..inak uz len gitara priamo v zvukovke dava prebudeny signal-do cervenej kontrolky-aj ked mam ten gain na minime-az s tym separat efektom-pred zvukovkou-som som jej mohol poslat neprebudeni signal-v kontolke zelenej farbe-ale aj tak to vsetko koniec koncov brumiii -inak...necakam od toho garage band-zazraky-ani toho nechcem docielit --bol by som spokojny keby to aspon len dako hralo --,,videl som na you tube --ze tie gitarove efekty z garage bandu skrcali celkom normalne (na domacu zabavu)...to by mi stacilo
.
cujo3000

Příspěvekod cujo3000 » sob lis 02, 2013 20:25

filozof2..velmi dakujem za tip inak
cujo3000

Příspěvekod filozof2 » úte lis 05, 2013 17:09

pisal som ze mas zle nastavene ovladace ale nemyslel som tym ovladacie prvky na zvukovej karte ale ovladaci sofware nainstalovany v PC ktory tu zvukovu kartu riadi. Ten mas zle nastaveny a s toho plynu aj problemy s latenciou. Amater-neamater budes musiet googlit a nastudovat co to o latencii, ovladacoch (driveroch) a potom vlastnymi vedomostami spojazdnit svoje homestudio. A kedze si nepochopil na prvykrat co som myslel "ovladacmi zvukovej karty" tak ocividne budes musiet co to nastudovat aby si sa vobec mohol nazvat aspon amaterom. Neber to ako nevyhnutne zlo ale ako nevyhnutne minimum v dobe ked to najcennejsie je know-how. Ak mas aktivnu gitaru tak vstup prepni na line inak moze ist do clipu ako pises. O tomto tiez treba pogooglit a nastudovat nieco o gaine a impedancii... pre gitaristu dalsia nevyhnutnost.
filozof2

Příspěvekod cujo3000 » úte lis 05, 2013 19:21

nepotrebujem sa nazyvat amaterom ..ci nieciminym-- ..na rovinu ..nemam absolutne sajnu o tom vsetkom...o softweroch -latencii - zvukovkach-a podobnych veciach ---preto som tu --a hladam radu ....-- ani som netusil co vsetko za tym moze byt --dakujem za info --aspon ktorym smerom sa mam teda uberat --urcite si tu problematiku teraz budem googlit a studovat ..
cujo3000

Příspěvekod filozof2 » pát lis 08, 2013 17:56

Poradil som ako najlepsie som vedel.... zelam vela studijnych uspechov a aj vytrvalosti ktora bude isto odmenena.
filozof2

Zpět na Home Recording