fx loop do jcm 800 2204

Moderátor: Moderators

fx loop do jcm 800 2204

Příspěvekod lu.diabla » sob zář 14, 2013 22:00

nazdar.Chcel by som sa opýta, či neviete niekto o nejakej schéme na efektovú slučku, ktorú môžem zakomponova do tohoto zosiku alebo či je táto v pohode www.ceriatone.com/images/mods/FX-Loop.jpg
lu.diabla

Příspěvekod left_hand » ned zář 15, 2013 21:18

Ist by to malo a je to aj na dobrom mieste, len tie odpory 220K a 100K sa mi moc nepáčia. Je to napäový delič, cez ktorý prejde len čas signálu. Najskôr to má slúži ako "ochrana" pred nežiaducim skreslením na vstupe efektu v slučke, ale pri nízkej hlasitosti by sa iba strácal signál. Osobne by som uvažoval o pridaní ďalšieho potenciometra (pri pohľade od osky: pravý kolík napoji na modrýkábel, stred na jack send a ľavý kolík na zem), tým získaš master volume, ktorým si prípadnú silu signálu upravíš podľa vlastnej chuti.

Alebo, ak ti to peniaze a transformátor dovolia, prida aktívnu efektovú slučku, ako je napríklad v mesa boogie dual rectifier (schému najdeš na internete).
Skor ako sa spytas pozri sem, sem a sem.
left_hand

Příspěvekod lu.diabla » pon zář 16, 2013 22:13

takže slučka počká...teraz mám nový problém...
zosík mám robený na prepínanie pentoda/trioda.keď mám prepnuté na tridoy tak to hrá ako má, nič nepíska, nebrumí a aj keď preamp vyhulím na plno tak to kreslí pekne crunchovo...
akonáhle prepnem na pentody tak to hnusne vysoko-frekvenčne zapíska asi na 10 sekund a pri zvýšení hlasitorti to brumí a šuští jak sviňa a keď vyhulím preamp tak to zrní ako tranzistor čajna tawn...
robil som to presne podla tohoto http://www.ceriatone.com/images/layoutP ... iatone.jpg
preporaďte ak viete... díky
lu.diabla

Příspěvekod left_hand » sob zář 21, 2013 09:52

ten nákres je trochu chudobnejší a nevidim v nom prepínanie trioda pentoda.
edit: už vidím to prepínanie. Celkovo ale ten nákres je trochu chaotický a ľahko sa v ňom zmýliš.
Skor ako sa spytas pozri sem, sem a sem.
left_hand

Příspěvekod lu.diabla » sob zář 28, 2013 01:22

tak už je problém vyriešený ... bolo treba prehodi medzi sebou prívody z anod na výstupák :)
lu.diabla

Příspěvekod lu.diabla » sob zář 28, 2013 01:23

tak už je problém vyriešený ... bolo treba prehodi medzi sebou prívody z anod na výstupák :)
lu.diabla

Příspěvekod lu.diabla » sob zář 28, 2013 01:23

lu.diabla

Zpět na Home made