Výber reproboxov

Moderátor: Moderators

Výber reproboxov

Příspěvekod marianoce » sob zář 27, 2014 12:46

Pozdravujem Vás.

Poprosil by som Vás o radu ohľadom vymeny reproboxov. Sme klasicka svadbová kapela nakoľko sa nám nepačil zvuk rozhodli sme sa o vymenu mixpultu mali sme Yamahu MG16/6FX vymenili sme ho za Dynacord CMS 1000 - 3 čo sa týka zvuku tam je to oveľa zretelnejšie konkretnejšie.
Chceli by sme vymeniť aj reproboxy momentalne použivame DAN Raptor 153 osadene reprakmi Beyma.

Nakoľko mame mixpult Dynacord uvažujeme o bedniach rovnakej značky Dynacord A-115 A alebo Electro Voice ELX 115P popripade Yamaha DSR 115. Nepočul som hrať naživo ani jedne preto Vás prosim o radu alebo popripade o niečo podobne len nech niesu s plastovym obalom.

Za Vaše rady ďakujem.
marianoce

Re: Výber reproboxov

Příspěvekod speaker » pon říj 13, 2014 10:18

Zvolil by som ELX115P, su dynamickejšie ako A-115A.
speaker

Re: Výber reproboxov

Příspěvekod DjMaYo » ned říj 19, 2014 13:49

EV a Dynacord, ak sa nemýlim, tak osadenie je úplne rovnaké, je to trochu ináč sprocesorované. Yamaha má kvalitatívne asi čosi horšie meniče no majú perfektne zvládnutý procesing, ktorý to do istej miery hodne kompenzuje, ak sa s tým ide z rezervou je veľmi pekný, keď sa tlačí na doraz tak to je horšie... Ak to budete porovnávať tak skúste si isť niekde vypočuť aj RCF 4PRO 3031-A, ešte som ich nepočul hrať no papierovo to vyzerá dobre (aj keď ma basak s 2,5" cievkou a slabší HF driver), hodne si tiež chvália DAS Audio AVANT-15A tie som tiež nepočul takže neviem posúdiť (ma to basak s 3" cievkou a 1" HF s 2" cievkou)
... každa ľiška svuj chvust chvaľi...
...
http://djmayo.wz.cz/ - moja zastaralá homepage...
...každému zle a neodborne radím, preto ma neberte vážne...
DjMaYo

Zpět na Ozvučenie