pirátství

miesto pre vaše názory, nápady, kritiku

Moderátor: Moderators

Příspěvekod pidri » stř kvě 18, 2005 10:57

to kaktus: toto je presne spôsob akým musí pigas reagovat na tlak muzikeru. ;) len som si trochu rýpol a zveličil. pekne ste to využili na to aby ste mňa aj ostatných presvedčili o tom, aká je úloha menších obchodníkov. tá podľa mňa spočíva v individuálnom prístupe k zákazníkovi.

btw. neoplatí sa mi tam ís len kvôli base. ale povedzme si úprimne. koľko ľudí z Vášho okolia chodí pravidelne (aspoň raz mesačne) do nemecka alebo rakúska? z môjho okolia minimálne traja. ďalší štyria-piati sú v anglicku. dnes fakt nie je problém si niečo kúpi v rámci európy a čoraz menší problém aj v usa. uznávam že je to hlavne pre malých obchodníkov ažké, ale treba nájs spôsob ako to zvládnu. Vy ste ukázali ako sa to má robi a pigas, ako sa to robi nemá ;)
Marshall MG100HDFX+AVT412A
Ibanez GRX 7-string
Cort S2600 6-string
Ernie Ball
Dunlop Picks
pidri

Příspěvekod pigas » stř kvě 18, 2005 11:18

já se nechci hádat, ale jen jsem chtěl poukázat na to že když sem distributor doveze z USA kytary, tak musí zaplatit vysoké poštovné záleží jestli to jde letadlem nebo lodí, zaplatí CLO a DPH zaplatí odvod státu
za likvidaci odpadů nyní nově za likvidaci elektronického zboží, dá si
20-30% rabat a pokud to dělá velkoobchodně tak musí dát prostor aspoň
20% marže i obchodníkům, kteří to nakupují pro vás koncové odběratele
do svých obchodů.Distributoři mají velkou zodpovědnost a nemají lehké podmínky musí brát velké odběry, zajištovat servis ,platit testy a drahou reklamu, nepočítaje drahé stánky na výstavách.
Není nic zbabělejšího než nakoupit u ekonomicky silnějších němců či rakušáků se slevou zboží, protože i oni chtějí prodat a následně parazitovat a podrážet ceny poctivým obchodníkům. Proč už se firma ... nasrala a zakázala Muzikeru prodávat Fendera za skoro nákupní cenu? ještě mi nikdo na to neodpověděl
pigas

Příspěvekod Dusan Muziker » stř kvě 18, 2005 11:39

Dobry den
neviem odkial mate tieto dezinformacie, nikto nikomu v EU nemoze diktovat ceny. Firma ... nam nic nezakazala, pokial viem, sme ich najvacsi odberatel a ceny mame v pohode. Aj sme ich ziadali, aby to sami napisali, ale asi sa boja alebo asi skorej chcu byt s kazdym zadobre.
Chcem ale povedat, ze som rad, ze sa tato tema takto rozbehla a dakujem za vsetky prispevky. Ako odmenu ponukame kazdemu zlavu -10% na vsetky vyrobky Fender. Tato ponuka plati do 31.5.2005 pre vas a aj pre vasich priatelov. Kazdy nech sa odkaze v Bratislave, Prahe alebo cez internet na tento prispevok.
Este raz vdaka.
Dusan
Dusan Muziker

Bolševismus

Příspěvekod Matti » stř kvě 18, 2005 11:40

Mě názory Mr.,nebo spíš "soudruha" Pigase :twisted: zavánějí dobami snad už pro nás všechny dávno minulými,protože o co jiného tu jde?
Monopolní doržování cen-to mi silně připomíná systém centrálního plánování,který zde v Èechách (tehdy Èeskoslovensku) fungoval před rokem 1989.
Soudruh Pigas si nejspíš potřebuje splnit tu svoji jedenáctou pětiletku.
Èest práci!!! :lol:
Matti

Příspěvekod pigas » stř kvě 18, 2005 11:40

to pidri: myslíš si že slevy nedávám? dneska už prakticky nic neprodáš
bez slevy, samozřejmě i díky internetu, ale s tím se musíme jako obchodníci smířit, já mám taky prodej přes internet a myslím si že 5-10%
je maximum co se dá dělat s cenou....jaký má význam prodat kytaru
za 10 000 a mít z ní provizi 300,-korun vždyt ten obchodník či prodejce
pak má malou šanci rozvíjet firmu a nabízet zákazníkovi čím dál širší
sortiment. Copak nemáš ve svém městě prodejce, ke kterýmu chodíš
roky nakupovat a u kterýho máš veškerý konfort a péči, že od něho nedostaneš slevu? Ale spíš to vypadá že si dojedeš do německa a ušetříš
pár korun než abys podpořil svýho prodejce který tu byl pro tebe léta.
pigas

Příspěvekod pigas » stř kvě 18, 2005 11:48

to Matti...nikdo tady nemá monopol na ceny s tím taky nesouhlasím, za druhý nikdy jsem komunista nebyl a můj děda byl komančema vězněn
za třetí, nejde mi o nic jinýho než aby tady bylo zdravé konkurenční prostředí bez až někdy brutálních podrážení cen, ale to pochopí pouze obchodník či majitel hudebních nástrojů, ale nezlobím se na tebe a taky tě
nebudu urážet jako ty mě a přeju ti abys vždycky nakoupil nejlevněji jak to jde
pigas

Příspěvekod rady » stř kvě 18, 2005 12:41

pigas: zabúdate, že my (zákazníci) sme tu pre vás (obchodníkov), nie vy pre nás. vy sa máte prispôsobova nám, nie my vám. keď toto nepochopíte, tak vás firmy ako muziker prevalcujú a neviem, či to bude niekomu ľúto. poviem to jednoducho a nadnesene: zákazník je boh a treba ho uctieva. keď myslíte, že muziker podráža konkurenciu, nemáte pravdu. využil priestor na trhu a zvolil vlastný dodávateľký reazec. že sa tak dostal vlastne na čelo konkurencie neznamená nič iné, len to, že VIE OBCHODOVA, zataľ čo vy namiesto toho, aby ste boli dôstojnou konkurenciou, plačete ako malé decko, ktorému zobrali hračku. tak to v trhovej ekonomike chodí, nemôžete zaspa na vavrínoch. kto vám zakazuje dováža tovar z nemecka tiež? alebo sa bojíte rozviaza vzahy so súčasným dodávateľom, pre prípad, že by sa niečo posralo?
rady

Příspěvekod pigas » stř kvě 18, 2005 12:43

to Dušan: dezinformace to není a nesnažte se mlžit před zákazníkama
tato informace je z dořého zdroje nemám potřebu tu lhát a neprávem vaší firmu očerňovat ikdyž se naše názory rozcházejí
Slibuju, že už nic takového nezveřejním..respektuji že tato diskuze probíhá na vašich stránkách a nebylo by to od mě fér
L.
pigas

Příspěvekod agent Bro » stř kvě 18, 2005 12:48

Pigas,
ja by som povedal, ze idete proti prudu, ba priam proti tsunami. aj na slovensku aj v cechach je uz niekolko rokov trend velkych obchodnych centier, ci uz v potravinarstve v podobe super a hypermarketov, ako aj v elektronike v podobe elektrodomov. aj v tamtych pripadoch sa ozyvali hlasy proti, dokonca sa o tom debatovalo aj na pode parlamentu, kde sa poslanci snazili roznymi novelami zamedzit rozpinaniu sietovych maloobchodov. jednoducho je to trend, ktory, mimochodom vo vasej prikladnej amerike funguje uz niekolko desatroci (!). sila maloobchodov sa tak zvacsila, ze tlacia na vyrobcov, aby prebrali niektore funkcie velkoobchodu a sami mnohe velkoobchodne funkcie robia. tymto sa eliminuje jeden clanok retaze od vyrobcu k spotrebitelovi, co sice sposobuje zanik mnohych mensich firiem, ale v konecnom dosledku prinasa pozitiva pre spotrebitelov. darmo teraz budeme diskutovat, ci je to dobre alebo nie, jednoducho je to trend, ktoremu nikto nezabrani, pretoze ma silnu podporu samotnych spotrebitelov (vid napriklad niektore prispevky vyssie).
a mimochodom, ked uz spominate mnohe zapadne krajiny a firmy, najvacsi predajca hudobnych nastrojov v europe odobera nastroje maloobchodne, cize nepoziva ziadne velkoobchodne zlavy :wink:
agent Bro

Příspěvekod zigo33 » stř kvě 18, 2005 12:51

matika nepustiiiiiiiiiiiii :)
zigo33

Příspěvekod pigas » stř kvě 18, 2005 13:01

to rady: jestli jsi bůh to pochybuju, ale prostě do toho nevidíš a nemůžeš za to to chápu. a jestli se maj obchodníci nechat vydírat tím že někdo prodává téměř bez zisku zboží ne s úmyslem aby byl zákazník nadšen ale s úmyslem zničit vše okolo tak s tím nesouhlasím. Myslíš si že 10-20% marže pro prodejce je moc? a měl by prodávat za 5%?
Já tady nebrečím nad sebou člověče, jsem naštěstí na tom tak, že se s tím
dokážu porvat, ale já se tady zastávám všech poctivejch obchodníků u kterých jsi nakupoval dosud. Co je na tom proboha světabornýho prodávat něco skoro pod cenou abych zničil někoho jinýho? to je podle
mě ubohost největšího kalibru
pigas

Příspěvekod rady » stř kvě 18, 2005 13:12

pigas: prečo? si podnikateľ a podnikanie nesie riziko. a áno, ja som pre teba boh, práve preto, že môžem by tvoj potenciálny zákazník, ale momentálne radšej chodím ku konkurencii. ponúkni mi niečo, čo konukrencia nemá a máš napoly vyhraté. ak mi to neponúkneš, ani okom o teba nezavadím. ja do toho vidím dos dobre, neboj sa. alebo si mám obchod vybera podľa toho aké má vzahy s konkurenciou a dodávateľmi? ja si vyberám podla ceny, čo za ňu dotanem a podľa toho, či obchod vyzerá na to, že ešte tu nejký čas bude, aby mi poskytol servis. tvoje argumenty sa mi zdajú absolútne scestné. to, čo spravil muziker, si mohol spravi aj ty. to, že i brínili nejaké morálne alebo iné vnútorné zábrany, ma ani náhodou nezaujíma. ja mám peniaze a za ne požadujem tovar a služby, nie reči.
rady

Příspěvekod rady » stř kvě 18, 2005 13:24

pigas: a ohľadom ceny. je voľná tvorba cien, resp. ceny sa tvoria dohodou medzi predávajúcim a kupujúcim. jediné, čo sa nesmie, je používanie dumpingových cien. ak máš podozrenie z dumpingových cien, máš právne prostriedky, ktoré môžeš využi. o tom to je.
rady

Příspěvekod pigas » stř kvě 18, 2005 13:25

agent Bro...máš určitě pravdu ve všem, ale je tady jedna věc, kterou musím zmínit já jako dovozce několika značek a většinou přímo z USA
cítím zodpovědnost a povinnost nabídnout výdělek všem prodejcům
v čr, taky si myslíte že prodejce s 20% marží je zloděj? ano dal jsem
se na složitější cestu, není problém to zboží strílet rovnou za velkoobchodní cenu...to umí každej trouba. ale pak dojde k tomu, že
každý dovozce si udělá svoji vlastní prodejnu a bude si to tam prodávat
sám aby měl nejnižší ceny a mnoho lidí začne cestovat do největších měst, protože u nich už žádný prodejny nebudou.
Takže pro pitomý struny pojedete třeba 50km a nebo si je s náležitým
poštovným necháte poslat přes internet.
gratuluju :wink:
pigas

Příspěvekod rady » stř kvě 18, 2005 13:35

pigas: práve si sa vyjadril. myslíš, že malí obchodníci svojou pospolitosou "robia zákazníkom službu". prečo však tí zákazníci idú k veľkým firmám? nie obchodník, ale zákazník z majoritnej časti určuje vývoj trhu, ale ty by si chcel ma stále nemenný stav, bez ohľadu na spoločenský a ekonomický vývoj. holt, budeš sa musie prispôsobi, tvrdím ja. a keď to začneš robi, znova sa budeš približova zákazníkom. tvoje "ako by to malo by" a "prečo to tak je" je pekné, ale hlúpe. múdrejšie je poveda "čo s tým, ako budem pokračova".
rady

Příspěvekod pigas » stř kvě 18, 2005 13:37

vzdávám se :lol: žádnej obchodník jenom zákazníci.....všech zákazníků si moc vážím tak se na mě za moje názory nezlobte
pigas

Příspěvekod pidri » stř kvě 18, 2005 13:40

to pigas: môj miestny malý predajca má malý sortiment nástrojov. v muzikeri som si kúpil nástroje. ale muziker nemá v ponuke struny ernie ball, ktoré používam, tak som si ich objednal u svojho miestneho obchodníka. to ho určite neuživí, ale nič viac mi nevie ponúknu. nebude kvôli mne vozi gitaru len aby som si ju vyskúšal, nemá internetový obchod, neposiela mi akciové ponuky atď. muziker má ešte relatívne malé priestory. taký gigant ako musik-produktiv mi môže ponúknu ešte viac. a viedeň je naozaj blízko...
ale otázka naozaj stojí takto: zlikvidujú hypermarkety drobné obchody s potravinami? zlikvidujú "diskontné" predajne s hudobninami malých predajcov?
odpoveď je podľa mňa jasná. nie, ale drobní predajcovia či už potravín, elektroniky, obuvi alebo hudobných nástrojov musia nájs svoju cestu ako oslovi zákazníka. po starom to nejde. za vyššiu cenu musí drobný predajca poskytnú niečo naviac.
Ibanez GRX 7-string
Cort S2600 6-string
Ernie Ball
Dunlop Picks
pidri

Příspěvekod rady » stř kvě 18, 2005 13:44

pigas: skús si moje príspevky prečíta ešte raz a rozmýšľaj. musíš si presne vymedzi segment zákazníkov a prehodnoti stratégiu predaja, pretože sa zrejme výrazne zmenili konkurenčné podmienky. keď použiješ rozum pred tým, ako niečo povieš a spravíš, možno prídeš na to, ako vplyv konkurencie minimalizova... viac ti asi neporadím. keď budeš písa do fór, že muziker sú piráti, zákazníkov si spä nepririahneš. ja na teba neútočím a dúfam, že si dobrý podnikateľ.
rady

Příspěvekod pigas » stř kvě 18, 2005 13:52

pidri...ok až budeš něco potřebovat udělám ti slevu. Máš pravdu, když v tom obchodě nic nemají tak to je opravdu těžký a nedivím se ti.
Momentálně mám skledem nové celolampové komba 40W za 8900,-
a 60W s reverbem za 12990,- pokud budeš něco schánět napiš.
L.
pigas

Příspěvekod pidri » stř kvě 18, 2005 14:02

pigas: dik za ponuku. u nas je fakt ten problem ze vacsina lokalnych predajcov zije z toho ze zasobuje decka v miestnej hudobnej skole. nemaju drahsie aparaty ani nastroje. len spotrebny material. ale zase maju casto velmi dobry bazar. to je podla mna jedna z ciest. miestny predajca si pozna "svojich" muzikantov a vie do bazaru brat veci ktore sa budu predavat. nic ho to nestoji a zakaznici si mozu veci vyskusat. ak by som mal v okoli predajcu ktory by aktivne prevadzkoval bazar hudobnych nastrojov, urcite by som ho casto navstevoval. vacsina vsak iba caka co im kto prinesie.
Ibanez GRX 7-string
Cort S2600 6-string
Ernie Ball
Dunlop Picks
pidri

PředchozíDalší

Zpět na Muziker - o nás