Lavaci na pravorukej gitare

Moderátor: Moderators

Příspěvekod brantiarb » sob zář 15, 2007 11:54

Drvic píše: Ja som na tom podobne ako bol M.A. DiBatio, ze behy a rychle pasaze mam tendenciu hrat legatom. Az v poslednych mesiacoch sa ucim hrat aj simultanne brnkatkom. Neviem nakolko si vyuzival pravu ruku predtym, nez si zacal hrat na gitare. Ak malo, tak o to dlhsie ti bude trvat, kym prava ruka dobehne lavu.

Pravu ruku som vyuzival velmi malo, prakticky vsetky cinnosti (snad okrem drzania vidlicky a noza :) som vzdy robil a robim lavou. Takze prava ma co dohanat. Co sa tyka techniky pravej ruky, zda sa mi ze sme na tom podobne. Treba to pilovat omnoho viac nez cokolvek ine na gitare. Na druhej strane mne sa casto viacej paci legato hra - pre plynulost, spojitost tonov, makkost vyhraviek a pod. Naucil som sa preto hrat skor oddelene vyhravky, "hrstky" tonov, viacej sa hrat s pauzami a rytmom - skor bluesrockovym / jazzovym sposobom . Nuz ale nechcem stavat cely gitarovy vyraz iba na tomto, takze poctiva prava ruka pre ostry atak musi byt.
brantiarb

Příspěvekod Drvic » sob zář 15, 2007 12:24

brantiarb píše:mne sa casto viacej paci legato hra - pre plynulost, spojitost tonov, makkost vyhraviek a pod.

+1
brantiarb píše:Nuz ale nechcem stavat cely gitarovy vyraz iba na tomto, takze poctiva prava ruka pre ostry atak musi byt.

Presne preto som zacal pracovat na pravej ruke :D
Drvic

Příspěvekod weeest » pon zář 17, 2007 18:06

Mozno trochu OT ale paci sa mi aky ma gitarista s chiki liki toua (ci ako sa to pise) styl hrania . Ma bieleho stratocastera pre lavakov ale on je pravak cize ho ma opacne . Je to presne opacne ako mal jimmy hendrix . Strasne sa mi to zdalo byt smiesne.
LAG am 100 feat. Gotoh Floyd Rose
Ibanez ART 320
Marshall JMP1 , TC electronic G-major, Marshall 9100 power amp, Marshall 1936 feat. G12 Century Vintage Neo , Rocktron midimate, Peavey Royal 8.
weeest

Předchozí

Zpět na Archiv