NOVA ZNACKA Bugera

Moderátor: Moderators

Příspěvekod Predator » stř srp 22, 2007 16:14

No veď o tom to je, kto chce imidž, kúpi si imidžovku, komu ide len o to, aby mal dobrý zvuk, kúpi si kópiu. A všetci sú spokojní.
Nezabúdajme na to, že sme muzikanti a treba hlavne hra a tvori ... a nie vybíja sa nezmyselnou nenávisou ku ¾uïom s iným názorom.
Predator

Příspěvekod thebishop » stř srp 22, 2007 21:29

jivo píše:
thebishop píše:podla mna to nie je zle, ale mozno by sa to mohlo riesit tak, ze ak niekto nieco vymysli tak ma nato urcity cas pravo 10-20 rokov alebo viac a tak sa mozu robit aj kopie, aby firma nebola stratova kvoli peniazom, ktore ona investuje do vyvoja veci

tak to je s liekmi, neviem ako to funguje s eletrkonikou a hudobnymi aparatmi

podla mojho nazoru ma na svoje aparaty firma peavey copyright stale, avsak behringer/bugera ich okopirovali tak, aby (pravdepodobne) neboli pravne posithnutelny.

hej tak potom suhlasim s tym ze ak niekto nieco vymysla alebo vyvija a niekto to iba skopiruje a este tak, aby nebol postihnutelny tak to je zle, ale ak by to bolo tak ze copyright je na urcitu dobu a po tej sa oficialne okopiruju schemy takto by to mozno lepsie fungovalo, ale to uz polemizujem, a dalsia vec aj ked tie bugery su lacnejsie a presne kopie material moze byt ovela nekvalitnejsi a to sa moze po case ukazat, vsak uvidime
thebishop

Příspěvekod VORTEX » stř srp 22, 2007 22:03

...ale to, ze ma skoro kazda gitarova firma vo svojej ponuke na vlas rovnaku kopiu fendra alebo gibsona to nikoho netrapi... :P
Neverim tomu ze to hra rovnako ako nejake Peavey, mozno trochu podobne, ale urcite sa teraz cela firma peavey nemusi klepat od strachu, ze ich zvuk predava ina firma za polovicnu cenu... :roll:
Mozno je ten ich design len marketingovy tah, aby si kazdy myslel, ze sak to vyzera jak peavey tak to tak aj musi hrat ... :P
Obrázek
VORTEX

Příspěvekod Predator » čtv srp 23, 2007 06:24

To isté osadenie, tá istá schéma, dokonca vraj aj rovnaké plošáky ... myslíš, že to bude hra totálne odlišne?

Ja si myslím, že to bude hra dos podobne, samozrejme nie identicky (ale to nehrajú ani dva rovnaké modely Peavey vedľa seba). Ten charakter zvuku tam ale rozhodne bude.

Ale tiež si myslím, že Peavey sa nemusí bᝠpozície na trhu len preto, že sa objavili klony jeho výrobkov. Hodne robí hype, PR, reklama, dlhoročné renomé .... pred časom sa v jednej ankete umiestnil ako najlepší gitarový lampový zosík Soldano SLO a ako najhorší Yamaha T-100 (čo je yamahácky oficiálny klon SLO-100, dokonca navrhol ho samotný M. Soldano).

Ja by som tieto výrobky nebral ako hrozbu pre tradičných výrobcov, tí majú svoj okruh klientely, ale skôr ako šancu pre menej majetných dosta sa k dobrému zvuku.
Nezabúdajme na to, že sme muzikanti a treba hlavne hra a tvori ... a nie vybíja sa nezmyselnou nenávisou ku ¾uïom s iným názorom.
Predator

Příspěvekod tado23 » pát úno 08, 2013 13:32

mam bugeru 6260 uz 3 roky na garaži ci je leto alebo zima a hra jak dabel neviem preco z valvekinga robite metaloveho boha ma len 1/3 skreslenia bugery dinamiku hry ma tiez chabejsiu ako bugera mal som ho a uz by som ho nechcel
tado23

Příspěvekod kubeno » pát úno 08, 2013 15:29

nechcem byt hnusny ale 6 rokov stara tema. pri dnesnom vybere a cenach aparatov totalne nerelevantna
Fender Stratocaster Jim Root signature powered by Seymour Duncan SH2+SH4

Ibanez V72E
Kustom Defender 5H
Blackstar HT Stage 100
kubeno

Předchozí

Zpět na Archiv