kedy menit lampy

Moderátor: Moderators

kedy menit lampy

Příspěvekod fataljoe » sob úno 03, 2007 15:10

No mal by som otazku: podla coho na 100percent zistim ze mi treba na lampovej hlave vymenit lampy? Mal by sa zmenit charakter zvuku ale to sa mi zda dost nepresny diagnosticky znak :D Zacnu sa hriat? Bzucat? Klesne hlasitost? ako ludia vedia kedy su este lampy ok a kedy ich uz treba vymenit ...a tiez ako dlho vydrzi taka lampa standardne ? Dik
Ibanez RG1527
Ibanez RG7321 custom
Ibanez RGT42 soller-keller custom
Sansamp PSA-1 preamp
TC Electronics G-Major
Mesa boogie stereo simul-class 295 = delo :)
Marshall 1960 AV

"skill comes first"
fataljoe

Příspěvekod Mario Bross » sob úno 03, 2007 15:16

ked ti to nehra :wink: :D
Ibanez SZ520QM,
Soldano SLO-100(homemade),
Obrázek

------------------------------------------------
Mario Bross

Příspěvekod matisekmp » sob úno 03, 2007 15:16

Skoro vsetko, co si napisal sa da zobrat do uvahy, tiez divne svietia, menej zosilnuju viac sumia a proste hraju naprd. Vacsinou to zistis tak, ze po 2-3 rokoch hrania vymenis koncove lampy a ti spadne sanka aky je to saleny rozdiel ;)
SQUIER by Fender SHOWMASTER 132-3900 HSH
TubeDriver > Boss DS-1 > Dunlop GCB-95 > Homemade AB switch na Boss-TU80 > Boss CH-1
Homemade SpeakerSim
Marshall AVT50
matisekmp

Příspěvekod miso_kolo » sob úno 03, 2007 15:18

Mario Bross píše:ked ti to nehra :wink: :D

toto je dobra kravina chlapce...

Ked su lampy opotrebovane, zvuk je zastrety, nevyrazny a ak su opotrebovane koncove lampy, vacsinou velmi kolisa hlasitost...
Ibanez Jcustom 8527, Keller PRS 7 custom, VHT SIG:X, 2xVHT 4x12 DELIVERANCE a nejake voloviny...
miso_kolo

Příspěvekod jivo » sob úno 03, 2007 16:02

miso_kolo píše:

Ked su lampy opotrebovane, zvuk je zastrety, nevyrazny a ak su opotrebovane koncove lampy, vacsinou velmi kolisa hlasitost...

preco by to mala byt kravina, fataljoe sa pytal na to, kedy sa maju menit na 100 % a ked uz zosik nehra kvoli odpalenej lampe, tak je to naozaj 100 % istota, ze teraz je ten spravny cas a uz nie je na co cakat. :D

samozrejme, urcite nie je dobry napada cakat az na takyto stav a vymenit lampy pri nespokojnosti so zvukom.

a lampy v predzosiku vydrzia o dost dlhsie ako lampy v koncaku, ale vseobecne to zavisi najma od toho, ako casto clovek na zosiku hra. koncove lampy sa opotrebovavaju aj v zavislosti na hlasitosti. pokial gitarista tavi zosik na 7 z 10 kazdy vecer na kocnerte, tak po pol roku az po roku uz je dobre vymenit lampy v koncaku, ale ked na nom hrava na 2 z 10 raz za dva tyzdne, tak staci raz za par rokov. zavisi vsak od zvuku samotnych lamp.
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!
Powered by Peavey and Mesa/Boogie amplification.
jivo

Příspěvekod Mario Bross » sob úno 03, 2007 17:52

miso_kolo píše:

Presne tak ako povedal jivo...na 100% treba vymenit lampy ked uz zosik nehra :) keby napisal 90% tak je to to co si napisal ty :P
Ibanez SZ520QM,
Obrázek

Mario Bross

Příspěvekod miso_kolo » sob úno 03, 2007 17:56

jivo píše:
miso_kolo píše:

preco by to mala byt kravina, fataljoe sa pytal na to, kedy sa maju menit na 100 % a ked uz zosik nehra kvoli odpalenej lampe, tak je to naozaj 100 % istota, ze teraz je ten spravny cas a uz nie je na co cakat. :D

samozrejme, urcite nie je dobry napada cakat az na takyto stav a vymenit lampy pri nespokojnosti so zvukom.

a lampy v predzosiku vydrzia o dost dlhsie ako lampy v koncaku, ale vseobecne to zavisi najma od toho, ako casto clovek na zosiku hra. koncove lampy sa opotrebovavaju aj v zavislosti na hlasitosti. pokial gitarista tavi zosik na 7 z 10 kazdy vecer na kocnerte, tak po pol roku az po roku uz je dobre vymenit lampy v koncaku, ale ked na nom hrava na 2 z 10 raz za dva tyzdne, tak staci raz za par rokov. zavisi vsak od zvuku samotnych lamp.

podla mna napisal ako na 100 perc zisti ci menit lampy a nie kedy na 100 perc menit lampy. To znamena, ze ked zisti, ze to hra zle, na 100 vymeni lampy.... Myslim ze je dost rozumny, aby aj sam prisiel na to, ze ked mu to hrat nebude, vymeni lampy. Nejdeme sa vsak tahat za slovicka, ze? :) Preto si myslim, ze ten prispevok MariaBrossa ma nulovu vypovednu hodnotu, cize je zbytocny a nema tu co robit rovnako ako tento prispevok.
Ibanez Jcustom 8527, Keller PRS 7 custom, VHT SIG:X, 2xVHT 4x12 DELIVERANCE a nejake voloviny...
miso_kolo

Příspěvekod Tom70 » sob úno 03, 2007 18:32

miso_kolo píše:

Myslim ze chalan to myslel skor tak ze ked to nehra dobre. A s tym suhlasim.
Music Man Silhouette 2001
Gibson SG Standard 1999
Greco '59 Les Paul 1983
Fender Strat Standard MIM 1999 (Na predaj)
George Dennis Wah - SD1 - TR2 - CE2 - DD6 - TU2
Laney VC - 30 + Laney 2x10
Marshall JCM 800 2210 + Marshall 4x12
Tom70

Příspěvekod Mario Bross » sob úno 03, 2007 19:18

miso_kolo píše:podla mna napisal ako na 100 perc zisti ci menit lampy a nie kedy na 100 perc menit lampy. To znamena, ze ked zisti, ze to hra zle, na 100 vymeni lampy.... Myslim ze je dost rozumny, aby aj sam prisiel na to, ze ked mu to hrat nebude, vymeni lampy. Nejdeme sa vsak tahat za slovicka, ze? :) Preto si myslim, ze ten prispevok MariaBrossa ma nulovu vypovednu hodnotu, cize je zbytocny a nema tu co robit rovnako ako tento prispevok.

pocuvaj ty nulova vypovedna hodnota... na 100% zistis ci su lampy opotrebovane, je vtedy ked uz zosik nehra(to nehra sa moze pochopit viacerymi sposobmi)...ked ti kolise hlasitost to moze byt aj niecim inym ako lampami, ale samozrejme moze to byt aj tym...ale na 100% si si isty neni
Ibanez SZ520QM,
Obrázek

Mario Bross

Příspěvekod fataljoe » sob úno 03, 2007 19:25

no problem je taky ze som zaznamenal trosku vykyv v hlasitosti koncoveho stupna a preto by som potreboval vediet ci su na to nejake finty ako to objektivne spoznat kedy menit lampy ,lebo niekto na tom moze hrat a nic nezbada az kym mu fakt zosik nezacne horiet a dymit:D ..ci sa to zahrieva alebo co ..lebo skusal som a nic ,svieti to normalne
len ten zvuk je teraz fakt taky trosku zastrety ,menej citlivy ..alebo zeby to bola len autosugescia? :D a tych 100% bolo myslene asi tak ze ked
si na tom zosiku zahra niekto iny ako ja ..aby prisiel na to ze to treba vymenit ..proste nieco objektivnejsie ...takze som to myslel uplne inak ako to vsetci pochopili :D :D :D
Ibanez RG1527
Ibanez RG7321 custom
Ibanez RGT42 soller-keller custom
Sansamp PSA-1 preamp
TC Electronics G-Major
Mesa boogie stereo simul-class 295 = delo :)
Marshall 1960 AV

"skill comes first"
fataljoe

Příspěvekod miso_kolo » sob úno 03, 2007 19:25

Mario Bross píše:
miso_kolo píše:podla mna napisal ako na 100 perc zisti ci menit lampy a nie kedy na 100 perc menit lampy. To znamena, ze ked zisti, ze to hra zle, na 100 vymeni lampy.... Myslim ze je dost rozumny, aby aj sam prisiel na to, ze ked mu to hrat nebude, vymeni lampy. Nejdeme sa vsak tahat za slovicka, ze? :) Preto si myslim, ze ten prispevok MariaBrossa ma nulovu vypovednu hodnotu, cize je zbytocny a nema tu co robit rovnako ako tento prispevok.

pocuvaj ty nulova vypovedna hodnota... na 100% zistis ci su lampy opotrebovane, je vtedy ked uz zosik nehra(to nehra sa moze pochopit viacerymi sposobmi)...ked ti kolise hlasitost to moze byt aj niecim inym ako lampami, ale samozrejme moze to byt aj tym...ale na 100% si si isty neni

nemienim sa tu s tebou tahat za slovicka a za tym co som povedal si stojim. Ale ked uz vravis vsetko na 100 perc, ako si mozes byt isty tym, ze ked zosik nehra, su odpalene lampy? Moze byt odpalene trafo, moze byt len zasrany spoj alebo 1000 a 1 inych kravin. Tvoja odpoved bola typu, ktory som tu uz par krat videl a to: "nehra ti efekt? a mas v nom baterku?"
miso_kolo

Příspěvekod Dejvo DBTA » sob úno 03, 2007 20:27

jivo píše:

Suhlas.

To: fataljoe

No ked Ti kolise hlasitost, mas zastreny zvuk, akoby uduseny myslim, ze je cas vymenit lampy. Tiez som riesil, resp. riesim tento problem, dal som na tom zahrat aj kamaratom, ale som sa jaksi este nedokopal k vymene. Lebo som si tiez najprv tak hovoril, ze ci si to moje ucho len tak "nemysli" ;-)...ale nemyslelo.
Nevím niè!
Dejvo DBTA

Příspěvekod mufto » sob úno 03, 2007 20:41

A akú značku lámp odporúčate? Chystám sa meni koncové 2×EL84.
Live another day, climb a little higher, find another reason to stay...
mufto

Příspěvekod Milan1 » sob úno 03, 2007 20:44

mufto píše:A akú značku lámp odporúčate? Chystám sa meni koncové 2×EL84.

Pozri sem: www.elektronky.com
IBANEZ RG 321 MH-RB (sh-4 a PAF Joe, Gotoh kobylka), Homemade celolampova hlava, Kustom QUAD ST412 A (4 x Vintage30), BOSS,
Milan1

Příspěvekod Dejvo DBTA » sob úno 03, 2007 20:45

JJ, Sovtek, Mullard, Ruby, Groove
Nevím niè!
Dejvo DBTA

Příspěvekod Mario Bross » sob úno 03, 2007 21:00

miso_kolo píše:
nemienim sa tu s tebou tahat za slovicka a za tym co som povedal si stojim. Ale ked uz vravis vsetko na 100 perc, ako si mozes byt isty tym, ze ked zosik nehra, su odpalene lampy? Moze byt odpalene trafo, moze byt len zasrany spoj alebo 1000 a 1 inych kravin. Tvoja odpoved bola typu, ktory som tu uz par krat videl a to: "nehra ti efekt? a mas v nom baterku?"

radsej necham tak...nechcem sa na noc nasrat
Ibanez SZ520QM,
Obrázek

Mario Bross

Příspěvekod Milan1 » sob úno 03, 2007 21:02

Mario Bross píše:
miso_kolo píše:

radsej necham tak...nechcem sa na noc nasrat

mudro...
IBANEZ RG 321 MH-RB (sh-4 a PAF Joe, Gotoh kobylka), Homemade celolampova hlava, Kustom QUAD ST412 A (4 x Vintage30), BOSS,
Milan1

Příspěvekod miso_kolo » sob úno 03, 2007 21:50

ono praktciky vsetky su v pohode, tam ide len o charakter zvuku a to kym kazde nevyskusas, nezistis ktore sa ti pacia viac
miso_kolo

Příspěvekod pole » ned úno 04, 2007 02:32

Da sa zmerat emisia katody, anodovy prud, celost vakua, a strmost. Toto su hmatatelne udaje co nieco naznacuju. Mam na to masinu merac elektronok :)
pole

Příspěvekod bony.exp » ned úno 04, 2007 10:31

ono ked menim lampy, to staci len vytiehnut a dat nove? alebo musim aj nieco nastavovat? z elektrotechniky som lama... :oops:
THE BRIGHT EYE - bandzone.cz/thebrighteye

VOX AC30 Blue Alnico
Fender Stratocaster MIM
bony.exp

Další

Zpět na Archiv