Výška strún na nultom pražci

Moderátor: Moderators

Výška strún na nultom pražci

Příspěvekod mufto » stř led 31, 2007 20:21

Opíšem svoj problém.Chcel by som ešte o nižší dohmat.
Výška strún:hrubé E:2mm nad 12. pražcom
1mm nad 1. pražcom
tenké E:cez 1mm nad 12.
0,7-0,8mm nad 1.
Krk viac vyrovnáva nechcem pretože tenké E tak po týždni začne od 12. pražca vyššie rezonova. Zdá sa mi, že sú struny dos vysoko na nultom pražci tak by som chcel prebrúsi tie žliabky na struny.Pomôže to?Dos sa bojím, že to preženiem.Má s tým niekto skúsenosti?
Live another day, climb a little higher, find another reason to stay...
mufto

tipek

Příspěvekod TIPEK » stř led 31, 2007 20:25

ved chod do hudobnin kup si tam novy nulty pražec a experimentuj
brus to nejakym tenkym pilnikom ale aby tam neostala hrana musi tam bit rovna plocha na kt. bude struna opreta ked nie môže sa odtrhnut struna na tom a ked budeš pilnikovat nech je to miesto aj hrubkovo take iste jak struna lebo ti tam môže ta struna sa v tej diere pohybovat z boka na kob atd

ja mam dohmat na hrubon E 0.5mm a pri 12 mam 1.2mm tak skus vybrat nulty pražec a zabrysit zo spodu hmmmmmmm
home made TELECASTER
HOME MADE zvex fuzz
Morley wah pwa
ds-1 keleey ultra mod
EHX small stone , small clone
analog dely belcat DLY-503 , ibanez delay DE7
Obrázek
TIPEK

Re: Výška strún na nultom pražci

Příspěvekod Tom70 » stř led 31, 2007 21:04

mufto píše:Opíšem svoj problém.Chcel by som ešte o nižší dohmat.
1mm nad 1. pražcom
0,7-0,8mm nad 1.
Krk viac vyrovnáva nechcem pretože tenké E tak po týždni začne od 12. pražca vyššie rezonova. Zdá sa mi, že sú struny dos vysoko na nultom pražci tak by som chcel prebrúsi tie žliabky na struny.Pomôže to?Dos sa bojím, že to preženiem.Má s tým niekto skúsenosti?

Na to aby si tie drazky neprebrusil existuje taky trik: Hned vedla nulteho prazca si polozis nejaku podlozku - nieco co ma taku istu vysku ako prvy prazec, moze to byt napr. nejaky tensi jednozilovy kabel nejaky drot s vhodnou hrubkou a pod., a ked sa ti pilnik pri bruseni zacne opierat o tu podlozku tak to znamena ze uz dalej by si brusit nemal lebo ked mas drazky hlbsia ako je vyska prveho prazca tak ti urcite budu rezonovat prazdne struny.

BTW: Neviete niekto kde sa daju kupit tenke pilniky vhodne na brusenie nulteho prazca? Ja vzdy pouzivam nejake pofiderne svojpomocne vyrobene prip. upravene a nie je to bohvieco.
Music Man Silhouette 2001
Gibson SG Standard 1999
Greco '59 Les Paul 1983
Fender Strat Standard MIM 1999 (Na predaj)
George Dennis Wah - SD1 - TR2 - CE2 - DD6 - TU2
Laney VC - 30 + Laney 2x10
Marshall JCM 800 2210 + Marshall 4x12
Tom70

Příspěvekod mufto » stř led 31, 2007 21:12

Díky za radu.Presne toto sú tie triky z praxe. Ešte jedna question: čím to pilníkuješ? Som rozmýšlal, že použijem šmirgeľ zohnutý napoly, ale na tenké struny musím niečo iné vymyslie.
mufto

Příspěvekod mcmaros » stř led 31, 2007 21:30

Mufto: A v com ti bude lepsi ten nizsi dohmat? Ja som mal pri 9-kach strunach vysku nad 12-tym prazcom asi 1.5mm a teraz na 9.5-kach mam skoro 3mm a este sa to da nastavit o chlp vyssie. Mam to skoro na maxime, je to vintage tremolo. Struny idu ohybat ovela lahsie ako pri super nizkom dohmate a pri rychlych behoch nejde ani tak o to aky mas dohmat, ale ci si vobec schopny hrat rychlo. Videl som na videu metaloveho gitaristu ktory drtil rychle solo a mal brutalne vysoky dohmat. Som nechapal, dohmat mal este vyssi ako ja.

Mozno by stacilo vyskusat ine trsatko.:?:

Pri nizkom dohmate mi vadi, ze ked idem ohybat strunu, tak ta struna nad nou sa velmi skoro pritlaci o prazec. Nizsi dohmat uz v zivote nechcem.

Tom70: Ja som take pilniky niekde na nete videl, ale z tej ceny mi spadla sanka.
Obrázek
Max for President!
mcmaros

Příspěvekod Tom70 » stř led 31, 2007 21:49

mufto píše:Díky za radu.Presne toto sú tie triky z praxe. Ešte jedna question: čím to pilníkuješ? Som rozmýšlal, že použijem šmirgeľ zohnutý napoly, ale na tenké struny musím niečo iné vymyslie.

Na hrube struny som doma nasiel nejaky pilnik ale na tenke struny sa nedal pouzit,takze som pouzil klasicky orezavac na koberce s tym ze do cepele som spravil blizko pri sebe male zarezy. Kupodivu to fungovalo ale nebolo to idealne. Ten smirgel si viem predstavit akurat na dobrusovanie co sa tyka sirky tej drazky. Do hlbky to asi tym smirglom nepojde, ale treba vyskusat.
Music Man Silhouette 2001
Gibson SG Standard 1999
Greco '59 Les Paul 1983
Fender Strat Standard MIM 1999 (Na predaj)
George Dennis Wah - SD1 - TR2 - CE2 - DD6 - TU2
Laney VC - 30 + Laney 2x10
Marshall JCM 800 2210 + Marshall 4x12
Tom70

Příspěvekod Jose » stř led 31, 2007 21:53

brusit to mozes cimkolvek aj prehnutym smirglom, klasickymi mini pilnikmi, pilnikom na nechty alebo koncom platku z pilky na zelezo. Mal by si mat drazku len o kusok sirsiu ako hrubka struny. Hlavne pamataj zlate heslo - prace chvatna = malo platna. Takze pekne pomaly a radsej parkrat znova napnut strunu a skontrolovat ci uz nie je moc. Najvyssi bod na nultom prazci musi byt na hrane vpravo, kde struna vychadza ku hmatniku. Smerom k ladiacim mechanikam sa musi nut mierne zvazovat a nemal by mat drsny povrch, takze ked uz je vyska ok, este by som radil jemne vyhladit smirglom c.1000 alebo viac.
Jose

Příspěvekod styrioci » čtv úno 01, 2007 08:15

mufto: uz teraz mas podla mna dost nizky dohmat a este chces nizsi? :roll: podla mna dost jasnym signalom, ze uz nizsie netreba ist je, ze ti drnci spodne Ecko. no ale proti gustu ziadny disputat.
no a postup ako na to uz odznel, takze nemam co dodat.
Obrázek
styrioci

Příspěvekod mcmaros » čtv úno 01, 2007 16:38

mufto: Ake struny pouzivas? Na akej menzure? Ako sa ti ohybaju struny? Nizky dohmat ti moze akurat sposobit problemy s ohybanim strun alebo sa ti moze znizit sustain. Mne zasa na nizkom dohmate nejde vobec poriadne tapping. A to nehovorim o bottlenecku, ked si chcem s nim trochu zahrat.

U takeho Zakka sa mi zda, ze ma dost vyskoky dohmat. Zasa taky Petrucci alebo Yngwie maju nizke dohmaty, ale zase natiahnute tenke drotiky. No ale ty si musis vyskusat co ti bude vyhovovat.
Obrázek
Max for President!
mcmaros

Příspěvekod mufto » čtv úno 01, 2007 16:44

mcmaros píše:mufto: Ake struny pouzivas? Na akej menzure? Ako sa ti ohybaju struny? Nizky dohmat ti moze akurat sposobit problemy s ohybanim strun alebo sa ti moze znizit sustain. Mne zasa na nizkom dohmate nejde vobec poriadne tapping. A to nehovorim o bottlenecku, ked si chcem s nim trochu zahrat.

U takeho Zakka sa mi zda, ze ma dost vyskoky dohmat. Zasa taky Petrucci alebo Yngwie maju nizke dohmaty, ale zase natiahnute tenke drotiky. No ale ty si musis vyskusat co ti bude vyhovovat.

Struny D`addaria XL0.09
menzúra 25,5½
Struny sa mi ohýbajú dobre..asi ste mi to vykecali..nechám to radšej tak :D
mufto

Příspěvekod mcmaros » čtv úno 01, 2007 17:29

mufto: Nie, ja ti nechcem nic vykecavat. Ked chces vyskusat, tak skus, hladaj co vyhovuje tebe. Len aby si potom po pol roku nezistil, ze jaaj ale nebolo to az take super. Ja som zistil, ze mne osobne to k nicomu nepomohlo. Ja som mal tiez super nizky dohmat na 9-kach strunach a sustain nemol nic moc. Ked som potom dal 10-tky a 9.5 s vysokym dohmatom, tak som si povedal, ze som zbytocne predtym stratil 4 mesiace casu a gitara hrala horsie nez by mohla. Alebo si skus pogooglit a najdi si take info o niektorych gitaristoch. Zaujimave veci byvaju v rozhovoroch.
Obrázek
Max for President!
mcmaros

Re: Výška strún na nultom pražci

Příspěvekod mouz » ned dub 17, 2011 14:12

mufto píše:Opíšem svoj problém.Chcel by som ešte o nižší dohmat.
1mm nad 1. pražcom
0,7-0,8mm nad 1.

ahoj nekupuj novy orech naco,kupis plastovi a ten nieje dobry vyrob si ho z kosti ak chces kontaktuj ma emailom 10mouse1@azet.sk poradim ti vyrabam gitary alebo zavolaj 0904098731 :) .)
mouz

Příspěvekod ~beowulf~ » ned dub 17, 2011 14:21

Viac ako 4 roky màtva téma. Blahoželám, si dnešný víaz *wall*
Cort M600 Black cherry sunburst (C 12-56)
IMG StageLine GAT-100R + 2x12 " Vin30
AKG D5S
E-MU 0202
CME M-Key
~beowulf~

Zpět na Archiv