Struny

Moderátor: Moderators

Struny

Příspěvekod lukperry » pon led 08, 2007 16:30

Mam gitaru mam ju asi 5 rokov Ibanez SA260_Japan, no a problem je v tom ze neviem ake som tam mal uplne povodne struny, ich zvuk mi najviac vyhovoval.. Neviete niekto ako by som to zistil... Odvtedy som ich menil no najviac sa mi pacili povodne
lukperry

Příspěvekod mufto » pon led 08, 2007 20:22

Neviem ako vtedy, ale teraz sa na Ibanezky naahujú D`addaria...na SA 0.09.
Live another day, climb a little higher, find another reason to stay...
mufto

Příspěvekod lukperry » úte led 09, 2007 11:31

dik moc, pouzival som ernie ball_y, moze to byt tym... skusim tieto
lukperry

struny pre elektroakustiku

Příspěvekod willy » stř led 10, 2007 20:47

Vie mi niekto poradi nejaké kvalitné mäkkšie struny pre elektroakustiku thin ovation? Momentálne tam mám nejaké od výroby - je to Nashville. Hrá fakt super. Aj snímač je OK, len je čas vymeni struny a tak neviem, či použi také, čo dávam na elektriku strat (Squier by Fender, nikel steel light 009-042). Tie chcem však tiež meni za Zakk Wylde - vraj sú bombové.

Vďaka za radu.
willy

Re: struny pre elektroakustiku

Příspěvekod styrioci » stř led 10, 2007 20:58

willy píše:Vie mi niekto poradi nejaké kvalitné mäkkšie struny pre elektroakustiku thin ovation? Momentálne tam mám nejaké od výroby - je to Nashville. Hrá fakt super. Aj snímač je OK, len je čas vymeni struny a tak neviem, či použi také, čo dávam na elektriku strat (Squier by Fender, nikel steel light 009-042). Tie chcem však tiež meni za Zakk Wylde - vraj sú bombové.

Vďaka za radu.

struny urcite daj take co patria na akusticku gitaru ;)

btw nezabudaj, ze tie Zakkove struny su hybridy 10/11 (tenke tri struny z 10-kovej sady a hrube tri struny z 11-kovej sady) a naviac myslim, ze hrube E je este o nieco hrubsie ako klasicke E z 11-kovej sady (pretoze zakk zvykne dost podladovat niekedy) a ty mas na svojej 9-kovu sadu :) takze netreba rozmyslat sposobom, ze natiahnem na gitaru struny len preto, ze na nich hra Mr. Zakk Fuking Wylde a lebo metal. struny si zvol podla toho ake ladenie pouzivas, podla toho ako sa ti hra..ak sa ti hralo s tou 9-kovou sadou dobre tak si kup aj teraz, napr DAddario, Ernie Ball... :wink: alebo si mozes zobrat aj tie GHS Boomers ale nie Zakkov set ale klasicku 9-kovu sadu :twisted:
Obrázek
styrioci

Příspěvekod willy » stř led 10, 2007 22:15

struny urcite daj take co patria na akusticku gitaru ;)

btw nezabudaj, ze tie Zakkove struny su hybridy 10/11 (tenke tri struny z 10-kovej sady a hrube tri struny z 11-kovej sady) a naviac myslim, ze hrube E je este o nieco hrubsie ako klasicke E z 11-kovej sady (pretoze zakk zvykne dost podladovat niekedy) a ty mas na svojej 9-kovu sadu :) takze netreba rozmyslat sposobom, ze natiahnem na gitaru struny len preto, ze na nich hra Mr. Zakk Fuking Wylde a lebo metal. struny si zvol podla toho ake ladenie pouzivas, podla toho ako sa ti hra..ak sa ti hralo s tou 9-kovou sadou dobre tak si kup aj teraz, napr DAddario, Ernie Ball... :wink: alebo si mozes zobrat aj tie GHS Boomers ale nie Zakkov set ale klasicku 9-kovu sadu :twisted:[/quote]

vďaka za názor. Tie od Zakka som vlastne chcel len vyskúša, pozeral som na jeho stránke a tie desiny sú 010-046, takže žiaden extrém. Ernie ball veľmi nepoznám. D´addaria som mal, ale len bronze, neboli zlé, ale skoro strácali zvuk a elasticitu. Tie Squier boli zatiaľ najlepšie, čo som mal, takže skôr len experiment. Hrám pre svoje potešenie, niet čas na riadne hranie, takže "kopanec" si môžem dovoli. Ty si už mal Zakk Wylde-ho sadu? Nejde o metal a vôbec o neho, jednoducho som dostal na ne tip od známeho - je spokojný, tak som skočil na web....
willy

Příspěvekod jivo » stř led 10, 2007 23:39

struny na elektriku nedavaj na elektroakustiku. jeden moj kamarat to raz urobil a vysledok bol dost na nic. mne osobne sa na akustike vcelku osvedcili fedner phosphor bronze struny, ale neviem, ci by sedeli do tvojej gitary. ale rozhodne by som ich bral radsej ako struny na elektriku.
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!
Powered by Peavey and Mesa/Boogie amplification.
jivo

Příspěvekod Dejvo DBTA » čtv led 11, 2007 08:34

Ak si uz dlhsi cas natahoval na tu elektriku deviny, daj si pozor na pnutie krku ked tam nahdis tiez Zakkove kable...

A na akustiku len struny co patria na akustiku. Skus Fender, mne sa osvedcili D´Addario, Martin´s.
Nevím niè!
Dejvo DBTA

Příspěvekod styrioci » čtv led 11, 2007 09:37

willy píše:vďaka za názor. Tie od Zakka som vlastne chcel len vyskúša, pozeral som na jeho stránke a tie desiny sú 010-046, takže žiaden extrém. Ernie ball veľmi nepoznám. D´addaria som mal, ale len bronze, neboli zlé, ale skoro strácali zvuk a elasticitu. Tie Squier boli zatiaľ najlepšie, čo som mal, takže skôr len experiment. Hrám pre svoje potešenie, niet čas na riadne hranie, takže "kopanec" si môžem dovoli. Ty si už mal Zakk Wylde-ho sadu? Nejde o metal a vôbec o neho, jednoducho som dostal na ne tip od známeho - je spokojný, tak som skočil na web....

nie Wyldow Set som este nemal a na mna su tie jeho kable prilis hrube lebo podladujem maximalne o polton ...
zakk pouziva hrubsie kable pave kvoli tym roznym podladovaniam:

GHS Zakk Wylde Signature Strings
Gauges: 10-13-17-36-52-60 (klasicke desiny maju 10-13-17-26-36-46)

GHS Zakk Wylde Lo Tune Signature Strings
Gauges: 11-14-18-36-52-70 (jedenastky maju 11-14-18-30-42-52)

na GHS Boomers som pocul aj ja dobre ohlasy. len tvrdim, ze ak si doteraz hral na 9-kach tak mozes vyskusat 9-kovu sadu a nie tie Zakkove kable, ktore su o nieco hrubsie..ale ako chces, ked chces silou mocou na gitku natiahnut Zakk Wylde Set ja ti v tom nebranim :wink:
Obrázek
styrioci

Příspěvekod zakk666 » čtv led 11, 2007 10:32

ja som tie Zakkove kable parkrat mal. su to normalne struny, nicim vynimocne akurat ze basy su hrube skoro jak na base :) zvuk to dava taky mohutnejsi aj sa mi na tom celkom dobre hralo, ale nie vzdy ich viem zohnat. no a na standardne ladenie to je dost o krk. ja tiez teraz riesim dilemu ake struny kupovat. zda sa mi ze vsetky nejak rychlo zoderiem a stracaju zvuk.
Epiphone Les Paul Standard+, EMG pickups, Behringer GDI21 Guitar Amp Modeler,
Dunlop Cry Baby Wah(GCB95),
Excellent 4-channel preamp (made by Prosound), Tesla Mono 130-100W Tube Power Amp, 1x12" Box Celestion G12T-100
zakk666

Příspěvekod FilipBB » sob led 13, 2007 22:32

Mne struny brutálne rýchlo hrdzavejú a strácajú ladenie a to nech si kúpim akékoľvek dobré. Najmä G-struna. Tá dokáže zhrdzavie behom dvoch týždňov a potom poriadne neladí a nehrá... ak viete odporuči niečo proti tomuto tak vopred dik
POZOR h¾adá sa!
-KLÁVESÁK KTORÝ MÁ RÁD ROCKOVÚ MUZIKU z BB :)

Epiphone firebird studio
Stagg stratocaster
Behringer GMX110
Boss Turbo Overdrive
Danelectro Free Speech Talk Box (taká hraèièka..z neho sa vždy dobre zasmejeme v kapele :D )
FilipBB

Příspěvekod mufto » sob led 13, 2007 22:55

Hrdzavie?Mne len sčerná.Pokryje sa vrstvou potu ale tie dva mesiace vydrzi.Používam vždy po hraní GHS Fast Fret.
Live another day, climb a little higher, find another reason to stay...
mufto

Příspěvekod SLASH12 » sob led 13, 2007 23:04

ja nepuzivam ziadny pripravok ani mi nehrdzaveju a ani by som nepovedal ze nejak extremne scerneju... zospodu sa nanich pozbiera taka cierna spina ale to je vsetko... a to zas handrou zospodu utriem... aj teraz som menil stnruny len kvoli tomu ze mi jedna praskla uz som mal sadu zo septembra a nejak velmi sa mi ani nerozladzovali...
samozrejme by som rad menil sadu kazdy mesiac dva ale nie vzdy mam na to nadbytok penazi
SLASH12

Příspěvekod kido » sob led 13, 2007 23:16

FilipBB píše:Mne struny brutálne rýchlo hrdzavejú a strácajú ladenie a to nech si kúpim akékoľvek dobré. Najmä G-struna. Tá dokáže zhrdzavie behom dvoch týždňov a potom poriadne neladí a nehrá... ak viete odporuči niečo proti tomuto tak vopred dik

ja mam ten isty problem.......a presne to gcko je rianda ****:-) ale kupil som is cistaici prostriedok a hovno pomohol........taze tak.nevime jak to riesit...
kido

Příspěvekod styrioci » ned led 14, 2007 11:48

mali ste to poriesit pred narodenim a narodit sa bez potnych zliaz na prstoch a dlaniach :lol: to zcernanie je zoxidovanie kovu vplyvom potu a tomu nepomoze ziaden cistiaci prostriedok, jedine kupel v kyseline :lol:
Obrázek
styrioci

Příspěvekod Bobrusak » ned led 14, 2007 12:09

SLASH12 píše:ja nepuzivam ziadny pripravok ani mi nehrdzaveju a ani by som nepovedal ze nejak extremne scerneju... zospodu sa nanich pozbiera taka cierna spina ale to je vsetko... a to zas handrou zospodu utriem... aj teraz som menil stnruny len kvoli tomu ze mi jedna praskla uz som mal sadu zo septembra a nejak velmi sa mi ani nerozladzovali...
samozrejme by som rad menil sadu kazdy mesiac dva ale nie vzdy mam na to nadbytok penazi

wow ty zavidim mne tak struny vydrzia maximalne 2mesiace a to je uz maly zazrak bud uz maju uplne otrasni zvuk alebo niake prasknu tak ich musim menit.
a raz sa mi stalo ze mi praskla struna a som nemal peniaze na novu :D som musel tyzden cakat do vyplati :D
Bobrusak

Příspěvekod FilipBB » pon led 15, 2007 22:53

4oči: a nevyrábajú nejaké rukavice alebo aspoň struny zo sfaleritu proti tej korózií :D lebo ma to štve. Gčko hrdzavie, Hčko zas od 5. pražca vyššie znie falošne ajkeď je naladené... už som aj skúšal kamene nastavova a nič nepomohlo.
POZOR h¾adá sa!
-KLÁVESÁK KTORÝ MÁ RÁD ROCKOVÚ MUZIKU z BB :)

Epiphone firebird studio
Stagg stratocaster
Behringer GMX110
Boss Turbo Overdrive
Danelectro Free Speech Talk Box (taká hraèièka..z neho sa vždy dobre zasmejeme v kapele :D )
FilipBB

Příspěvekod styrioci » úte led 16, 2007 11:11

FilipBB píše:už som aj skúšal kamene nastavova a nič nepomohlo.

a nie je to gitarou?
Obrázek
styrioci

Příspěvekod metal.free » úte led 16, 2007 13:20

stejne jako SLASH12 nepouzivam zadne pripravky.

drive jsem pouzival fastFret, ale nekam se mi ztratil novy jsem nekoupil a tak uz asi dva roky nic nepouzivam a jsem spokojeny.

akorat po kazde zkousce a po kazdem hrani (skoro kazdem) utiram struny specialnim hadrickem (starym bavlnenym trykem :-) )
metal.free

Příspěvekod heafy » úte led 16, 2007 15:36

FilipBB píše:4oči: a nevyrábajú nejaké rukavice alebo aspoň struny zo sfaleritu proti tej korózií :D lebo ma to štve. Gčko hrdzavie, Hčko zas od 5. pražca vyššie znie falošne ajkeď je naladené... už som aj skúšal kamene nastavova a nič nepomohlo.

zkus struny elixir. sou potazeny nejakym specilanim materialem ktery zabranuje zoxidovani, ale na zvuk vliv nema. z doslechu ty elixirky vydrzi hrat stejne pekne jako nove i dva mesice.
Cort EVL-Z4 (EMG 81+85)
Peavey ValveKing 112
Zoom G1X
GHS, Dunlop, Planet Waves

Obrázek
heafy

Další

Zpět na Archiv