Behringer GDI 21 - recenzia

Moderátor: Moderators

Behringer GDI 21 - recenzia

Příspěvekod Dejvo DBTA » pon lis 27, 2006 16:10

Na prvy pohlad:

Behringer GDI 21 na prvy pohlad nejak extra nezaujme. Nevelka modra krabicka so 4 klasickymi
ovladacmi, pod nimi 4 prepinace a nozny spinac on/off.
Krabicka to ale nie je uplne obycajna, nejde o klasicky stomp-box effect ako taky.
Je to analog guitar amp modeller. To teda definicia, co... Je to jednoducho modelovanie zvuku gitarovych
aparatov, jednoducho povedane.
Prevedenie je vydarene po stranke dizajnu (co aspon u mna sice nehra takmer ziadnu rolu), kompaktne a nie moc prekvapujuco je ABS plast celkom odolny.

Pohlad druhy:

Na prednom paneli su umiestnene vsetky ovladace. V hornom rade mame styri klasicke otocne ovladace s ucelnym pomenovanim:

Drive: uroven skreslenia (gainu)
Treble: EQ vysok
Bass: EQ basov
Level: uroven signalu (hlasitosti)

Pod nimi je to najpodstatnejsie co GDI 21 ponuka. Su tu styri trojpolohove prepinace:

Amp: Calif, Brit, Twed
Ide v podstate o 3 najzamejsie (ci najrozsirenejsie ?) znacky. Vyrobca uvadza Fender, Marshall a Vox, ale skor by sa podla mna hodilo Fender, Marshall, Mesa.

Mod: Clean, Hi G, Hot
Volime ako nazov napoveda mod, respektive kanal toho ktoreho ampu. Cize cisty, skresleny a viac skresleny (clean-drive-ultra).

Mic: Off X, Cntr, Clsc
V tomto prepinaci volime umiestnenie mikrofonu pri kabinete. Mozeme vybrat bud bez mikraku, v strede, alebo klasicky pred jednym z reprakov. Dalo by sa eventuelne povedat, ze si volime kabinet ako taky, zvukovo to totiz vychadza akoby prave z kabinetov, cize eventuelne Traditional a Marshall 1960. treti neviem presne zaradit, mozno stary Fender zo 60.rokov.

GND Lift: On, Off
Najjednoduchsi prepinac. Bud je to zapnute alebo vypnute. Ide o odstranenie brumu a sumu pri hrani, ktory je nechceny.

Na zadnej strane mame klasicky input a output, plusom je XLR vystup so simulaciou repra priamo do mixu. Najlpesie je ale zapojit pred to este napriklad Ultra G, kde je simulacia 4*12 bedne na mix alebo nahravanie vyborna. Na boku sa nachadza vstup pre 9V adapter, na zadnej strane je kryt otvoru pre 9V baterku (mal som tam obycajnu Wonderku a vydrzala nieco cez 3 hodiny, takze radsej adapter, alebo kvalitnejsiu baterku).

Ako to hra:

Hra to dobre. Naozaj dobre. Analogovy modeling je naozaj vydareny (totpzny modeling je pouzity v podla mna velmi vydarenej serii apartov Behringer GMX) a znie velmi presvedcivo co v tejto cene nie je pravidlo.

Pri ampoch Brit a Calif mame moznost zvolit si pekny stavnaty zvuk, plny, skreslenie jak stvorene na tvrdu rock hudbu. Ak si Brit skombinujeme s Hot "kanalom" zvuk je ostrejsi, prieraznejsi, ma viacej vysok a znie hutne no pritom je tam pocut pekny cinkot. Pripominal mi zvuk gitary z Ozzyho dosiek z Randym... Naopak s Hi G kanalom sa zvuk zagulati, je v nom viacej basov, vysky su ale stale dostatocne, avsak nie nadmieru vyrazne, je to pekne vyvazene. Zvuk ma stale dobru stavu, co ma vlastne takmer pri kazdej kombinacii a je to naozaj velke plus. Idealne na hard-rock, metal...
Pri ampe Calif, mame skreslenie hutnejsie, zvuk je mierne zastreny, pri troche nadsazky mozem povedat a la Mesa. Je to taka pekna pila-ale taka akurat. V kombinacii s Hi G je zvuk riadne hutny, ma dunivy spodok, menej vysok (vsetko sa da vysriesit pohranim sa s EQ), idealne na velmi rychle tone-riff pasaze. V kombinacii s Hot je to pekne vystavene skreslenie ktore ma pekny pevny zvuk co drzi.Mierne stredy, akurat vysky, vyvazene basy. Dobre na hutny metal a modernejsie styly.
Pri ampe Twed a nastaveni Hi G alebo Hot dostaneme zvuk skreslenia v style crunch, aj podla miery drivu, dost univerzalne na rock ako taky. Pripominal mi Bassman. Taky mierne zahuleny. Dobre sa na nom hra klasiky rock n roll, big beat a podobne.
Kombinacia ampov s modom Clean mi pride o nieco menej vydarenejsia ako skreslene mody, ale v ramci normy. Je pravda ze clean z tejto krabicky bude tahat malokto, ale tu snad vidim minus. Ked sa zbytok podaril a to sa naozaj podaril, mohlo sa dotiahnut aj toto. Ale pekny cisty zvuk, plny a pevny sa da dosiahnut bez problem ale hrejivost a makkost a la Fender Twin necakajte.

Velku variabilitu pridava nastavenie snimania bedne mikrofonom, respektive teda vyber kabinetu. Daju sa spravit naozaj rozne kombinacie, pekne ovplyvnia zvuk, nie je to len do poctu a rozdiel je aj realne pocutelny.

Pohlad posledny:

Velmi vydarene modelingove simulacie, hlavne co sa tyka skreslenia. Velke moznosti nastavenia, dobry zvuk, jednoduche a prehladne ovladanie. Minusom je slabsie prevdenie Clean modu a neprakticky vstup na adapter z boku, co moze prekazat.

Osobne sa mi najviac paci kombinacia Brit-Hi G-Cntr a Calif-Hot-Cntr.
Behringer GDI 21 som skusil na troch aparatoch. Tranzistor (Peavey 158), hybrid (AVT 150) a celolampa (moja hm 40W + 2*12 box).
Na Peavey Rage 158 MkI s malym repro 8" je to v pohode len tak do hlasitosti na 3 z 10. Potom uz repro nestiha a zvuk netlaci riadne von, ubera spodok. Ale na domace hranie a cvicenie, popripade vo dvojici alebo s basakom staci.
Na Marshall AVT 150 sa uz prejavil zvuk kvalitne. Darmo, potrebuje dobre repro aby mohol vyniknut. Na malych 8" a 10" je brzdeny.
No a na celolampe (jednokanal) vynikol. V kombinacii s boxom znel naozaj tak ako mal a ukazal co vie. Tu ma dostal.

Resume:

Za nieco malo viac ako 1300,- SK dostane hrac jednu z najvydarenejsich simulacii-modelingu ampov s naozaj kvalitne spravenym zvukom. Odporucam, pretoze pomer cena/kvalita/vykon je naozaj ohromny. Behringer pomaly zacina robit vydarene veci, dufam, ze budu aj nadalej pokracovat. Takze neohrnat nos a radsej skusit. Myslim, ze neolutujete. Jednu uz mam..
Nevím niè!
Dejvo DBTA

Příspěvekod jivo » pon lis 27, 2006 20:51

v phoode recenzia, dik za nu :wink:
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!
Powered by Peavey and Mesa/Boogie amplification.
jivo

Příspěvekod Dejvo DBTA » pon lis 27, 2006 21:02

Dik. Ta vecicka ma fakt dostala a ma moc dobry zvuk.
Nevím niè!
Dejvo DBTA

Příspěvekod jivo » pon lis 27, 2006 21:08

Dejvo DBTA píše:Dik. Ta vecicka ma fakt dostala a ma moc dobry zvuk.

uz par ludi tu na fore na mu malo pozitivne ohlasy, takze asi fakt bude stat za to :wink:
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!
Powered by Peavey and Mesa/Boogie amplification.
jivo

Příspěvekod BrianLover » pon lis 27, 2006 22:26

ja sa chcem opytat, neznamena nahodou Off X off axis, teda mimo os repraku, ty si uviedol ;bez mikrofonu'..to sa mi zda divne..kazdopadne dik za recenziu..:)
BrianLover

Příspěvekod mcmaros » úte lis 28, 2006 09:32

BrianLover píše:ja sa chcem opytat, neznamena nahodou Off X off axis, teda mimo os repraku, ty si uviedol ;bez mikrofonu'..to sa mi zda divne..kazdopadne dik za recenziu..:)

Ano to je mimo osi.
Obrázek
Max for President!
mcmaros

Příspěvekod pee1 » úte lis 28, 2006 09:51

Off X je off axis.

Ja som tiez velmi spokojny majitel gdi21 a pri testovani som bol velmi prekvapeny ako tato vecicka hra.

Musim ale trochu nesuhlasit s Dejvom a to konkretne s cistym zvukom ze nieje az tak vydareny... Podla mna dost zavazilo ako to testoval - teda na aparatoch. Simulaciu pustit do aparatu nie je ziadna vyhra (ale to sa tu uz rozoberalo niekolko krat).

Uz v nazve ma tato srandicka DirectInput ampModeler - co znamena ze je urcena na hranie "priamo do linky" respektive priame nahravanie. My sme to v studiu testovali cez jackovy output rovno do mixu, vsetky korekcie na "nulu" a veru mozem povedat ze cisty zvuk je supa - az ""hnusny"" kombovy feeling ani na vacsine komb nepocut. Krasny tahavy zvonivy pekne zafarbeny teply sound. Testovane s EpiLP a Fender mexicoTele.

Mame aj fender twin, teda viem s cim porovnavam. Samozrejme ze dynamiku lamp s gdi21 tazko napodobit, takze sa na to treba pozerat aj z toho hradiska ze je to analog a na analog a este k tomu za par korun - myslim ze neprezeniem ked si dovolim povedat ze tento behringac je excelentny.
EPI LP std, Cort mr100bk, JTS 8001D wireless, DM100, TO100, PB100, EQ, Zoom Gfx-1, Yam.DGX305, Orange Crush 30R 30W
---Zastavilo sa, a islo prec:---
Yam.RGX 121D, Epi PR100, Yam.APX-6A, Mars.AVT20, Mg100dfx, Vox AD30VT
pee1

Příspěvekod Dejvo DBTA » úte lis 28, 2006 21:30

Ano, spravne ste ma opravili, je to mimo os repra.

To pee1: Ano, ked to je do linky, aj cisty zvuk je v pohode, ale to je moj subjektivny nazor, proste cisty zvuk sa mi tu velmi nepaci. To ale neznamena, ze sa nebude pacit ostatnym...

Co sa tyka zapojenia, ako hovorim skusal som to cez tie tri aparaty, na mojom jedno kanale to bola parada...Dnes som to hral aj cez powermix a rovno do 2 monitorov a tiez v pohode...
Nevím niè!
Dejvo DBTA

Příspěvekod GM_viktor » stř pro 06, 2006 18:40

rozmyslam ze to kupim, cena je vazne dobra, z ukaziek sa mi to velmi pacilo...a este to nakopnut tubedriverom od prosounda :twisted: , tomu cistemu zvuku by to len pridalo :wink:
ked to zozeniem dam vediet pocity, po vianociach to budem mat urcite doma :lol:
mam vela gitar, aparatov, efektov :D
GM_viktor

Příspěvekod Dejvo DBTA » stř pro 06, 2006 18:44

GM_viktor píše:rozmyslam ze to kupim, cena je vazne dobra, z ukaziek sa mi to velmi pacilo...a este to nakopnut tubedriverom od prosounda :twisted: , tomu cistemu zvuku by to len pridalo :wink:

Myslim si, ze to neolutujes. V spojeni s lampou si to neviem vynachvalit. Ale ak mas moznost vyskusaj to pred kupou, vlastne usi su vlastne usi ;-)
Nevím niè!
Dejvo DBTA

Příspěvekod GM_viktor » čtv pro 07, 2006 15:29

GM_viktor píše:rozmyslam ze to kupim, cena je vazne dobra, z ukaziek sa mi to velmi pacilo...a este to nakopnut tubedriverom od prosounda :twisted: , tomu cistemu zvuku by to len pridalo :wink:

jasne...inak niekde som cital ze je to kopia SansAmp GT-2...nemali ste to niekto moznost porovnat?
GM_viktor

Příspěvekod noise » čtv pro 07, 2006 16:25

dejvo: nevedel by si nahrat dake zvukove ukazky?? ze jak to znie?? diky
... do I look like I give a fuck ?...
www.bandzone.cz/smeromsk
www.bandzone.cz/fan/noiser
noise

Příspěvekod GM_viktor » čtv pro 07, 2006 17:10

noise píše:dejvo: nevedel by si nahrat dake zvukove ukazky?? ze jak to znie?? diky

mrkni tento link, su tam ukazky :wink:
http://www.behringer.com/GDI21/presentation/GDI.html
GM_viktor

Příspěvekod styrioci » čtv pro 07, 2006 18:34

GM_viktor píše:jasne...inak niekde som cital ze je to kopia SansAmp GT-2...nemali ste to niekto moznost porovnat?

staci si len porovnat ovladacie prvky na tych dvoch krabickach, hned ti bude jasne, ze to asi vlastny napad "inzenirov z NDR" nebude :lol:
Obrázek
styrioci

Příspěvekod noise » čtv pro 07, 2006 21:20

GM_viktor :
tie ukazky som pocul ale chcel by osm pocut jak to znei nromalne cez kombo a tak...hento su len pocitacove simulacie
www.bandzone.cz/smeromsk
noise

Příspěvekod Dejvo DBTA » čtv pro 07, 2006 21:50

Ano je to kopia SansAmp, skoro aj dizajnovo totozna...
Nevím niè!
Dejvo DBTA

Příspěvekod GM_viktor » čtv pro 07, 2006 21:56

fajn, dalsie plus...cim skor frcim do muzikera si to vyskusat...kamos mi poslal nejake ukazky sansampu gt-2, co si sam vyrobil, znie to vazne super...ta krabicka ma vazne ze zaujala...za taku cenu, neda mi to pokoj :)
GM_viktor

Příspěvekod zakk666 » čtv pro 07, 2006 23:18

mozem potrvrdit. je to super krabicka. za tu cenu sa urcite oplati.
Epiphone Les Paul Standard+, EMG pickups, Behringer GDI21 Guitar Amp Modeler,
Dunlop Cry Baby Wah(GCB95),
Excellent 4-channel preamp (made by Prosound), Tesla Mono 130-100W Tube Power Amp, 1x12" Box Celestion G12T-100
zakk666

Příspěvekod noise » pát pro 08, 2006 17:41

tak zaujalo to aj mna.....potom piste dak dalsie nazory a sksuenosti
www.bandzone.cz/smeromsk
noise

Příspěvekod derrick » ned pro 10, 2006 20:51

Chcel by som sa spytat ci niekto nevie najst alebo nema schemu na tento efekt (GDI 21).. chcem totiz kopiu GT-2 a toto by my ulahcilo robotu.. teda ak tam toho moc nepomenili.. na googli som hladal a nic nenasiel.. dik moc
Marshal 275AVT
Ibanez 320SZ
derrick

Další

Zpět na Archiv