DA SA NAUCIT SPIEVAT?

Moderátor: Moderators

DA SA NAUCIT SPIEVAT?

Příspěvekod Jurci » sob kvě 20, 2006 21:45

da sa naucit spievat?myslim tym je na to nejaky program podla ktoreho sa to da naucit?alebo aspon vylepsit si troska hlas?lebo ja by som aj spieval len je ss tym trocha problem si myslim
:oops:
Jurci

Příspěvekod Lord Jamess » sob kvě 20, 2006 21:50

som najprv myslel ze si z nas strielas ale ako to citam znova a znova vidim ze mas problem-nevies spievat, nie neda sa to naucit, ked nevies, nevies. musis to mat vrodene, resp. trenovat ked to uz ams vrodene, ale takto ze si zrazu spomenies ze sa chces naucit spievat tak ako sa naucis malu nasobilku, tak to nie. bohjuzial, ale je dost mozne ze spievat vies len malo spievas tak ti to nejde, skoc si za niekym kto ma dobry hudobnyslush a zaspievaj mu nieco(ale nie za kamosom), uvidis potom. ale este raz-spievat sa neda naucit

PS:dufam som ti nezlomil srdce, ale stale mas gitaru ;)
It's much easier to believe in a greater being than to believe in yourself.
Lord Jamess

Příspěvekod joey » sob kvě 20, 2006 21:50

ACH JAJ!!!...s tym programom na spievanie to myslis vazne???....v podstate je a vola sa to Caraoke...

akoze ani neviem co mam povedat na taketo nieco...samozrejme spievat sa naucit da ale myslim si (a aj dufam), ze na to program neni...nahlas sa do miestnej ludovej skoly na spev to je vse... :roll:
"If someone asks you what time it is, tell ‘em”now”. It’s the only one that matters" (Josh Homme)
joey

Příspěvekod joey » sob kvě 20, 2006 21:54

fuu..ja si ale myslim ze spev dostat do urcitej miery pocuvatelnosti sa da a u kazdeho....ty si asi nepocul ludi ako Josh Homme(QOTSA), James Hetfield(Metallica), Julian Casablancas (The Strokes) a i. na zaciatku ich spevackej kariery... :wink:
"If someone asks you what time it is, tell ‘em”now”. It’s the only one that matters" (Josh Homme)
joey

Příspěvekod thomass » sob kvě 20, 2006 22:09

Lord Jamess píše:som najprv myslel ze si z nas strielas ale ako to citam znova a znova vidim ze mas problem-nevies spievat, nie neda sa to naucit, ked nevies, nevies. musis to mat vrodene, resp. trenovat ked to uz ams vrodene, ale takto ze si zrazu spomenies ze sa chces naucit spievat tak ako sa naucis malu nasobilku, tak to nie. bohjuzial, ale je dost mozne ze spievat vies len malo spievas tak ti to nejde, skoc si za niekym kto ma dobry hudobnyslush a zaspievaj mu nieco(ale nie za kamosom), uvidis potom. ale este raz-spievat sa neda naucit

este mi povedz ze to si odkial taku blbost zobral hm? na to si prisiel sam?
Furch S-21 CR
Yamaha 312-II Pacifica
Peavey Classic 30
Marshall MG 15 DFX
In The Deep Shade
thomass

Příspěvekod Jurci » sob kvě 20, 2006 22:13

urcite ze spievat viem aspon trocha , len ked si to nahrajem a pustim tak mi to vypada hrozne :((( mal som namysli program ktory mi ukaze ton ked nieco zaspievam alebo take nieco ci mam ist vysie alebo nizsie .
a hovorim tu o speve nie o nejakom skriekani alebo podobne .takze berte ohlad na to :roll:
Jurci

Příspěvekod Jurci » sob kvě 20, 2006 22:14

a na hudobnu ? to nemyslite vazne . ja by som nemohol pred niekym spievat ,hambim sa , lebo mam pocit ze to neviem , a asi to aj tak bude nooo :cry:
Jurci

Příspěvekod Lord Jamess » sob kvě 20, 2006 22:16

Jurci píše:a na hudobnu ? to nemyslite vazne . ja by som nemohol pred niekym spievat ,hambim sa , lebo mam pocit ze to neviem , a asi to aj tak bude nooo :cry:
s takym sebavedomim nebudes spievat nikdy, trocha odvahy to len chce, ja napriklad ked idem zo skoly domov este z dvoma spoluziakmi si furt spievame chujoviny aj ako britney spears, proste hocico a ide nam to a je nam veselo
Lord Jamess

Příspěvekod joey » sob kvě 20, 2006 22:17

pokial mas obycajnu gitarovu (nie avsak fukaciu) ladicku tak to je asi ten tvoj program ktory hladas...ono ti to presne ukaze ton tvojho hlasu...

no a neviem co je pre teba spev??..pre mna spieva aj Muller ale aj Dan Barta...

no podla mna sa da naucit spievat len treba vellllla spievat a nahlas a nebat sa...casom sa vyspievas a mas to...len je dobre ak toto vsetko robis pod dozorom cize najjednoduchsie v nejakej ludovej skole..
joey

Příspěvekod thomass » sob kvě 20, 2006 22:18

Jurci píše:urcite ze spievat viem aspon trocha , len ked si to nahrajem a pustim tak mi to vypada hrozne :((( mal som namysli program ktory mi ukaze ton ked nieco zaspievam alebo take nieco ci mam ist vysie alebo nizsie .
a hovorim tu o speve nie o nejakom skriekani alebo podobne .takze berte ohlad na to :roll:

ono vies je to trosku zlozitejsie..musis mat spravny postoj, spravne dychat, mat urcitym sposobom otvorene hrdlo, nespievat nosom atd atd...bez akej takej techniky to nebude zniet dobre aj ked trafis spravny ton, to je podobne ako pri gitare...
Furch S-21 CR
Yamaha 312-II Pacifica
Peavey Classic 30
Marshall MG 15 DFX
In The Deep Shade
thomass

Příspěvekod Lord Jamess » sob kvě 20, 2006 22:20

thomass píše:
Lord Jamess píše:som najprv myslel ze si z nas strielas ale ako to citam znova a znova vidim ze mas problem-nevies spievat, nie neda sa to naucit, ked nevies, nevies. musis to mat vrodene, resp. trenovat ked to uz ams vrodene, ale takto ze si zrazu spomenies ze sa chces naucit spievat tak ako sa naucis malu nasobilku, tak to nie. bohjuzial, ale je dost mozne ze spievat vies len malo spievas tak ti to nejde, skoc si za niekym kto ma dobry hudobnyslush a zaspievaj mu nieco(ale nie za kamosom), uvidis potom. ale este raz-spievat sa neda naucit

parada, to mas jak ucit spievat hlucheho, paneboze, pozeral si superstar 1?(ine som nevidel kedze uz enbyvam na SR, ale tu som videl kopu X faktorov, a do X faktoru kazdy rok chodi jedna baba ale nikdy ju nepustia dalej, lebo NEVIE, taktiez tu bola jedna baba co ma mamu hudobnicku a ucila ju spievat 20 rokov, dolsa tam a hned isla prec, lebo NEVIE, tj. NENAUCIS SA TO!) tak aj v superstar je kopa ludi co si myslia ze vedia spievat lebo ich to niekto ucil a bla bla bla a ho*no z toho(sry za vyraz), idu domov, preco? lebo sa to NEDA NAUCIT!
Lord Jamess

Příspěvekod dermeo » sob kvě 20, 2006 22:23

thomass píše:

preco sa ti to zda byt blbost?? ja v podstate suhlasim s L. Jamess-om...ked niekto nema aspon jaky taky SLUCH tak pochybujem ze sa nauci spievat...

to jurci: chce to iba trening...hraj na gitaru a do toho si spievaj a ked sa aspon trocha pocujes tak sa to da zlepsovat...
BaCH LP
Musician - elektroacoustic guitar
Sigma by Martin & Co. DM 12
Vermona Regent VM 30 B
E-mu 0202
dermeo

Příspěvekod HELLBLAZER » ned kvě 21, 2006 08:22

Ja by som ti odporucil pustit si nejaku nahravku nejakej oblubenej kapely a nedal si ju uplne nahlas aby si sa pocul hlavne, a spievaj do toho a skus sa trafit do rytmu a tonov. Ono to inak nepojde, musis hlavne vela spievat, vela z teraz znamych spevakov na zaciatku kariery spievat nevedelo ako spomenul Joey, James Hetfield na zaciatku nechcel spievat vobec a chcel len hrat gitaru ale nespravil chybu a jaky to je (ehm... bol, teraz uz moc nespieva) spevak...
Beer, Sex & Rock 'n' Roll!!!
HELLBLAZER

Příspěvekod evil » ned kvě 21, 2006 09:09

Proste treba cvicit a cvicit nahlas napriklad so spanielou nejake oblubene skladby,ktore nie su moc narocne,ono urcite sa da vylepsovat v speve,treba na to cas a makat,netvrdim,ze z teba bude Mercury,alebo Plant,ale nieco sa urcite da...
Godin rulez!!!
evil

Příspěvekod Jurci » ned kvě 21, 2006 10:02

dik
:D
Jurci

Příspěvekod tubla » ned kvě 21, 2006 10:59

nauci sa to da ale ked,spievac ako prasa pred poraskov tk asi nie spev musis mat aspon trocu v rodeny,potom sa da nauci spievat :!:
tubla

Příspěvekod BrianLover » ned kvě 21, 2006 13:30

[/quote]
ono vies je to trosku zlozitejsie..musis mat spravny postoj, spravne dychat, mat urcitym sposobom otvorene hrdlo, nespievat nosom atd atd...bez akej takej techniky to nebude zniet dobre aj ked trafis spravny ton, to je podobne ako pri gitare...[/quote]

Prosim??NEspievat nosom??Bol si niekedy u hlasoveho pedagoga??ostatne bolo fajn, ale praveze vybracie by mali ist nosom, nie z hrdla..
BrianLover

Příspěvekod thomass » ned kvě 21, 2006 13:43

BrianLover píše:

ono vies je to trosku zlozitejsie..musis mat spravny postoj, spravne dychat, mat urcitym sposobom otvorene hrdlo, nespievat nosom atd atd...bez akej takej techniky to nebude zniet dobre aj ked trafis spravny ton, to je podobne ako pri gitare...[/quote]

Prosim??NEspievat nosom??Bol si niekedy u hlasoveho pedagoga??ostatne bolo fajn, ale praveze vybracie by mali ist nosom, nie z hrdla..[/quote]
hej, ty hovoris o rozoznievani "rezonatorov" v nosnej dutine, to je v poriadku..ja som myslel ale samotne prudenie vzduchu, ktory by mal vo velkej vacsine (okrem niektorych spoluhlasok) vychadzat z ust a nie nosom..
Furch S-21 CR
Yamaha 312-II Pacifica
Peavey Classic 30
Marshall MG 15 DFX
In The Deep Shade
thomass

Příspěvekod jivo » pon kvě 22, 2006 11:22

ja to vidim tak, ze poial vies spievat aspon trosku, je na com pracovat a je co zlepsovat. ale pokial nevies spievat vobec, tak potom ti nepomoze nic... :wink:
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!