Place for my stupid questions

Moderátor: Moderators

Příspěvekod Ondskan » stř kvě 25, 2011 15:50

Drvic píše:
ciculiak píše:Drvic... čo konkrétne si počul na MOR ? Myslím skupinu...

Bloodbound

Aha, tak Bloodbound som minulý rok nepočul, sme boli zMORený po celom dni. Tak neviem aký mali zvuk. Inak čo som ich videl predtým, tak hrali fajn, ale amp som si nezapamätal. Neviem či je to zvukárom, ale tie moderné Marshalli tam moc dobre nazvuči neviedia, aspoň niektoré kapely čo tak sledujem tak ma ten zvuk moc neberie. Inak chystáš sa i tento rok ? By sme keď tak mohli skoči na beera.
Gear:
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H - Wzmacniacz lampowy
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification
Ondskan

Příspěvekod Drvic » čtv kvě 26, 2011 08:14

Ondskan píše:
Drvic píše:
ciculiak píše:Drvic... čo konkrétne si počul na MOR ? Myslím skupinu...

Bloodbound

Aha, tak Bloodbound som minulý rok nepočul, sme boli zMORený po celom dni. Tak neviem aký mali zvuk. Inak čo som ich videl predtým, tak hrali fajn, ale amp som si nezapamätal. Neviem či je to zvukárom, ale tie moderné Marshalli tam moc dobre nazvuči neviedia, aspoň niektoré kapely čo tak sledujem tak ma ten zvuk moc neberie. Inak chystáš sa i tento rok ? By sme keď tak mohli skoči na beera.

Chodime tam taka mala skupinka uz niekolko rokov, ale tento rok sme sa o tom este nebavili. Ak sa tam objavime, tak sa na pivecko urcite necham zlakat. :D

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
Gerhat TubePower 60 (2xEL34 =C=)
ENGL 212VH (C90+V30)
Marshall MF400 (G12K-100)

Jackson SL3 - BKP Painkiller bridge
ESP/LTD M-400 (2x EMG 81)
Drvic

Příspěvekod Ivan.ps » úte kvě 31, 2011 10:31

Zdravím, mohol by mi niekto zbehlý v angličtine potvrdi, čo sa píše v nasledujúcich vetách.

Prvú čas som pochopil tak, že ak mením koncové lampy za ten istý typ, tak NIE JE potrebné nastavova bias?

Druhú čas som pochopil tak, že ak chcem zníži výkon zosilňovača, tak stačí vybra buď vonkaší, alebo vnútorný pár koncových lámp?

Pochopil som to správne?

What should I bear in mind when replacing power tubes?

Power tubes’ characteristics are graded on a scale of 1-10, with the given value appearing on a small sticker on the tube itself. When replacing tubes, ensure that new tubes bear the same rating as old tubes. If you re-tube an amp with replacements bearing the same rating, the bias current requires no further adjustment; that this, the amp need not be re-biased.

If for some reason you can’t get tubes with the same rating, the bias current must be adjusted by a qualified technician so that it matches the new tubes. Mismatched bias can cause tubes to glow red-hot and hum inordinately.
-------------------------------------------------------------------------------------
Can I lower the output of a 100W tube amp by removing a pair of tubes? If so, which pair?

Yes, you can remove either the two inner or outer power tubes in pairs. This halves the amp’s power output and results in a somewhat softer tone. The amp must be switched off and unplugged before tubes may be removed.
Roland RD-700NX, Korg PA-600, TC Helicon Harmony-M, RCF ART-310A MK III, Mackie 802 VLZ 3, AKG K-240 MKII, Vintage V100, Zoom G2Nu
Ivan.ps

Příspěvekod Drvic » úte kvě 31, 2011 11:46

Pochopil si to spravne.
Ja by som vsak tie nove lampy aj tak premeral. Pre istotu.

Aj tu druhu cast si pochopil spravne. Len neviem, naco by to bolo dobre. Hlasitost sa tym da ovplyvnit len minimalne.

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
ENGL 212VH (C90+V30)

Drvic

Příspěvekod left_hand » úte kvě 31, 2011 12:25

Drvic píše:Pochopil si to spravne.
Ja by som vsak tie nove lampy aj tak premeral. Pre istotu.

Aj tu druhu cast si pochopil spravne. Len neviem, naco by to bolo dobre. Hlasitost sa tym da ovplyvnit len minimalne.

Zníži sa headroom, teda koncový zosilňovač začne "skôr" skreslova.
Skor ako sa spytas pozri sem, sem a sem.
left_hand

Příspěvekod kubeno » čtv čer 09, 2011 16:47

chalani viem, ze ste tu viaceri co sa rozumiete do elektrotechniky tak by som mal otazku. V skusobni mame PAckove reprobedne, pasivne, no a jedna z nich vydavala take skrkave zvuky, tak nas napadlo ci nieje prasknuty alebo poskodeny jeden z reprakov. po vytiahnuti sme zistili, ze su oba v poriadku ale zato bola z plosakovej dosky odpadnuta nejaka suciastka. skoda, ze ma nenapadlo spravit foto ale skusim aspon popis: je to tvar kvadra, na dlzku asi tak 4cm a na sirku asi tak 0,7 cm, na sebe to ma napisane 25W 8ohm. nenapada vas niekoho co by to mohlo byt a na co to sluzi? diky moc :)
Fender Stratocaster Jim Root signature powered by Seymour Duncan SH2+SH4

Ibanez V72E
Kustom Defender 5H
Blackstar HT Stage 100
kubeno

Příspěvekod cUggIO » čtv čer 09, 2011 21:11

kubeno píše:chalani viem, ze ste tu viaceri co sa rozumiete do elektrotechniky tak by som mal otazku. V skusobni mame PAckove reprobedne, pasivne, no a jedna z nich vydavala take skrkave zvuky, tak nas napadlo ci nieje prasknuty alebo poskodeny jeden z reprakov. po vytiahnuti sme zistili, ze su oba v poriadku ale zato bola z plosakovej dosky odpadnuta nejaka suciastka. skoda, ze ma nenapadlo spravit foto ale skusim aspon popis: je to tvar kvadra, na dlzku asi tak 4cm a na sirku asi tak 0,7 cm, na sebe to ma napisane 25W 8ohm. nenapada vas niekoho co by to mohlo byt a na co to sluzi? diky moc :)

Podla tvojho opisu je to vykonovy rezistor, ake maju odpory jednotlive repraky, a aky je celkovy odpor (impedancia) celej bedne?
My rig consists of:Marshall 2266H,Marshall 1960TV,Gibson SG faded,Vintage V99,MXR GT-OD,MXR Carbon Copy,Korg Pitchblack,Dunlop SW95,EHX Small Clone,Boss GE-7,Sommer+Proel Cables & Neutrik's
cUggIO

Příspěvekod kubeno » čtv čer 09, 2011 21:51

cUggIO píše: Podla tvojho opisu je to vykonovy rezistor, ake maju odpory jednotlive repraky, a aky je celkovy odpor (impedancia) celej bedne?

fuha viem ze celkovy odpor bedne je 8 ohm ale jednotlive repraky netusim. zistim v sobotu

Ibanez V72E
Kustom Defender 5H
Blackstar HT Stage 100
kubeno

Příspěvekod thomas_19 » pon čer 27, 2011 18:23

Èau, neviete náhodou kde by sa dal zohna nápis na zosilovač? Konkrétne Laney. Distribútora som skúšal a no response:/ Díky za odpoveď
Ltd Viper 400 (+EMG PA2)
Ibanez SZR 520 (+DiMarzio Evolution bridge)
Ibanez PF40
Boss Ns-2
Laney GH50L
Kustom QUAD412

bandzone.cz/fan/thomas19
thomas_19

Příspěvekod kubeno » pon čer 27, 2011 20:33

ebay si skusal? tam najdes taketo veci urcite

Ibanez V72E
Kustom Defender 5H
Blackstar HT Stage 100
kubeno

Příspěvekod thomas_19 » pon čer 27, 2011 21:31

skúsim,díky
Ltd Viper 400 (+EMG PA2)
Ibanez SZR 520 (+DiMarzio Evolution bridge)
Ibanez PF40
Boss Ns-2
Laney GH50L
Kustom QUAD412

bandzone.cz/fan/thomas19
thomas_19

Příspěvekod Drvic » čtv čer 30, 2011 10:39

thomas_19 píše:Èau, neviete náhodou kde by sa dal zohna nápis na zosilovač? Konkrétne Laney. Distribútora som skúšal a no response:/ Díky za odpoveď

aaa takze ty si ten stastny novy majitel, ktory kupil to evil-ovo GH50L. Nech ti sluzi. Je to paradny amp.

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
ENGL 212VH (C90+V30)

Drvic

Příspěvekod juliana1111 » čtv čer 28, 2012 22:50

Inak, ten bazar čo je tu na muzikeri, funguje emailovy formular? totiž kontaktovala som jedneho inzerenta, a neviem či mu mail došiel alebo nie.
Vintage v100
Laney VC30
Boss SD1, Boss DS1, Dnlop Cry baby , EHX nano clone
-----------
Takamine EG 260 Black
juliana1111

Příspěvekod kubeno » pát čer 29, 2012 07:29

hovori sa, ze nefunguje, uz asi 2 roky, a ak to tak je tak sa ani nedivim, nakolko vidime jak funguje forum...

Ibanez V72E
Kustom Defender 5H
Blackstar HT Stage 100
kubeno

Příspěvekod juliana1111 » pát čer 29, 2012 07:59

kubeno píše:hovori sa, ze nefunguje, uz asi 2 roky, a ak to tak je tak sa ani nedivim, nakolko vidime jak funguje forum...

no to ano,bieda. Je tu ešte niekto ako admin,komu by som mohla napisat?myslim ze emailovu adresu inzerenta by mi mohli poskytnut.
Vintage v100
Laney VC30
Boss SD1, Boss DS1, Dnlop Cry baby , EHX nano clone
-----------
Takamine EG 260 Black
juliana1111

Příspěvekod TheEdges » pát črc 06, 2012 05:21

len taka že stupid question....pred časom som bol pevne rozhodnuty že si zaobstaram VOX AC30...avšak od septembra budem ma štatut "snad pracujuci" študent a penazi nikdy neni dos tak otazka znie, teda uvaha: namiesto VOXu by som šiel do Laney VC30 avšak neviem či by to bolo ono kedže vox je vox /aj ked možno predovšetkym sa plati za značku/....resp. urobi kompromis a is nie do AC30 od voxu ale do AC15....samozrejme určite skočim do shopu si aparaty vyskuša ale tak...pre zaujimavos ma to zaujima kedže isto mate tu skusenosti či už s voxom alebo laney....kurna mal by som sa jednoduchšie vyjadrova :twisted: :D
TheEdges

Příspěvekod Ondskan » pát črc 06, 2012 08:22

TheEdges píše:len taka že stupid question....pred časom som bol pevne rozhodnuty že si zaobstaram VOX AC30...avšak od septembra budem ma štatut "snad pracujuci" študent a penazi nikdy neni dos tak otazka znie, teda uvaha: namiesto VOXu by som šiel do Laney VC30 avšak neviem či by to bolo ono kedže vox je vox /aj ked možno predovšetkym sa plati za značku/....resp. urobi kompromis a is nie do AC30 od voxu ale do AC15....samozrejme určite skočim do shopu si aparaty vyskuša ale tak...pre zaujimavos ma to zaujima kedže isto mate tu skusenosti či už s voxom alebo laney....kurna mal by som sa jednoduchšie vyjadrova :twisted: :D

Tak keď budeš pracujúci študent tak si zadováž to čo chceš, peniaze boli a budú :) Potom budeš rieši že keby som zobral radšej toho voxa, a nakoniec to i tak skončí. ALe i tak vyskúšaj a uvidíš.
Gear:
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H - Wzmacniacz lampowy
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification
Ondskan

Příspěvekod kubeno » stř črc 11, 2012 09:54

tak ma napadlo, pocul niekto nieco o vyhradzovani bezdrotovych frekvencii v 800 mhz pasme? (nieco medzi 790 - 862 mhz)... zacul som nieco na sposob, ze si to chcu vyhradzovat mobilni operatori na bezdrotovy internet, len co viem tak na v tomto pasme funguje okrem ineho aj vacsina nastrojovych vysielaciek tak co s tym bude? treba investovat do 2,4ghz systemov?

Ibanez V72E
Kustom Defender 5H
Blackstar HT Stage 100
kubeno

Příspěvekod rics » stř črc 11, 2012 14:25

TheEdges píše:len taka že stupid question....pred časom som bol pevne rozhodnuty že si zaobstaram VOX AC30...avšak od septembra budem ma štatut "snad pracujuci" študent a penazi nikdy neni dos tak otazka znie, teda uvaha: namiesto VOXu by som šiel do Laney VC30 avšak neviem či by to bolo ono kedže vox je vox /aj ked možno predovšetkym sa plati za značku/....resp. urobi kompromis a is nie do AC30 od voxu ale do AC15....samozrejme určite skočim do shopu si aparaty vyskuša ale tak...pre zaujimavos ma to zaujima kedže isto mate tu skusenosti či už s voxom alebo laney....kurna mal by som sa jednoduchšie vyjadrova :twisted: :D

Laney su vyborne aparaty o tom skoda reci, ale treba si uvedomit co chces...
Klasicky zvuk AC30 ma na svedomi dost alnico repro, lampovy rectifier, dnes sa predvaju AC30 aj s greenbackmi, to je zase trochu iny zvuk...AC15 sa robi aj v 212 verzii, je tam proste vela moznosti..a to nehovoirm o starsich verziach. Treba to poskusat, co ti sadne najlepsie.
rics

Příspěvekod bony.exp » stř črc 11, 2012 15:35

ja mam ac30c2x, teda najnovsiu verziu s blue alnico reprakmi. najlepsi aparat na akom som kedy hral, nahradil mojho twin reverba. ak su peniaze problem, isiel by som do 15w verzie z bazaru (zalezitost 400e) a casom by som vymenil reprak za alnico blue. tych 15 w ti bude bohato stacit, ver mi :)
THE BRIGHT EYE - bandzone.cz/thebrighteye

VOX AC30 Blue Alnico
Fender Stratocaster MIM
bony.exp

PředchozíDalší

Zpět na Off topic