grover 106g rotomatics

Moderátor: Moderators

grover 106g rotomatics

Příspěvekod snil » ned úno 06, 2011 17:13

Zdravím.
Má tu někdo zkušenosti s GROVER 106G. Dnes sem je nainstaloval svojí Arii Pe Dlx. A nepochopil jsem systém toho uzamknutí struny:( Používá jí tady někdo?
Zatím to zkouším se starých strunách ale nevím, nevím. Mám za to že strunu pouze provleču a při dotahování se uzamkne sama. Je to tak ? Nebo je uzamknutí potřeba něco dotáhnout např šroubovákem?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
GUNS N ROSES
snil

Příspěvekod left_hand » ned úno 06, 2011 18:19

co som pochopil, tak by mali byt samozamykacie. Prevlecies strunu a ako zacnes ladit, tak sa najprv pootoci vnutorny mechanizmus, ktory zablokuje strunu a potom sa zacne otacat aj vonkajsi mechanizmus s ktorym uz normalne ladis.
Skor ako sa spytas pozri sem, sem a sem.
left_hand

Příspěvekod cUggIO » ned úno 06, 2011 18:23

left_hand píše:co som pochopil, tak by mali byt samozamykacie. Prevlecies strunu a ako zacnes ladit, tak sa najprv pootoci vnutorny mechanizmus, ktory zablokuje strunu a potom sa zacne otacat aj vonkajsi mechanizmus s ktorym uz normalne ladis.

Presne toto sa pise aj na tej odfotenej vignete....
My rig consists of:Marshall 2266H,Marshall 1960TV,Gibson SG faded,Vintage V99,MXR GT-OD,MXR Carbon Copy,Korg Pitchblack,Dunlop SW95,EHX Small Clone,Boss GE-7,Sommer+Proel Cables & Neutrik's
cUggIO

Příspěvekod left_hand » ned úno 06, 2011 18:29

cUggIO píše:
left_hand píše:co som pochopil, tak by mali byt samozamykacie. Prevlecies strunu a ako zacnes ladit, tak sa najprv pootoci vnutorny mechanizmus, ktory zablokuje strunu a potom sa zacne otacat aj vonkajsi mechanizmus s ktorym uz normalne ladis.

vsak to som aj vycital.
left_hand

Příspěvekod cUggIO » ned úno 06, 2011 18:31

left_hand píše:
cUggIO píše:

vsak to som aj vycital.

Ja ze si to googlil, sry :)
My rig consists of:Marshall 2266H,Marshall 1960TV,Gibson SG faded,Vintage V99,MXR GT-OD,MXR Carbon Copy,Korg Pitchblack,Dunlop SW95,EHX Small Clone,Boss GE-7,Sommer+Proel Cables & Neutrik's
cUggIO

Příspěvekod snil » pon úno 07, 2011 17:10

Dík za radu. Překladač na googlu mi moc nepomohl a hlavně sem nevěřil že je to až tak jednoduchý. Zátím jsem to zkusil na starých strunách pak tam dám nový a zkusím to pěkně omotat a nechat tam alespon navinutou strunu alespon na dvě otočky. Ale ted mi mají dojít snimače Alnico pro 2 atak tak kvuli výměně a pájení nechci natahovat novou sadu. Pak se uvidí jak moc mi to pomuže v boji s rozladováním se:( Hraju asi razatněji. Používám Ernie Ball 11-. Ještě sem přemýšlel vyměnit kobylku. Co vy si myslíte o jejím vlivu na stabilitu ladění, má na to vliv? A co třebá nultý pražež a jeho vina či nevina?
GUNS N ROSES
snil

Příspěvekod cUggIO » pon úno 07, 2011 18:14

snil píše:Dík za radu. Překladač na googlu mi moc nepomohl a hlavně sem nevěřil že je to až tak jednoduchý. Zátím jsem to zkusil na starých strunách pak tam dám nový a zkusím to pěkně omotat a nechat tam alespon navinutou strunu alespon na dvě otočky. Ale ted mi mají dojít snimače Alnico pro 2 atak tak kvuli výměně a pájení nechci natahovat novou sadu. Pak se uvidí jak moc mi to pomuže v boji s rozladováním se:( Hraju asi razatněji. Používám Ernie Ball 11-. Ještě sem přemýšlel vyměnit kobylku. Co vy si myslíte o jejím vlivu na stabilitu ladění, má na to vliv? A co třebá nultý pražež a jeho vina či nevina?

Nultak ma rozhodne vplyv, zevraj aj poriadny. U kobylky som skepticky co sa ladenia tyka... Podla mna ani nie, skor na oktavy. Ale ak chces menit kobylu tak daj radsej len nove kamene.
cUggIO

Příspěvekod snil » pon úno 07, 2011 19:03

No já tu kobylku nechci měnit nebudeli to nutné v souvyslosti z rozladováním. A jak sám píšeš taky tomu moc nevěříš že to muže bejt kobylou. Já sem s ní totiž nikdy neměl komplikace. Ják poznám jeli nulak k ničemu nebo jeli vyhovující? POzná se to třeba s fotky? Klidně ho bliknu v detailu:)

I když možná bych jí vyměnil časem i se struníkem a byla trochu víc gold než ted at mi ladí s kolíkama Groverama :lol:
GUNS N ROSES
snil

Příspěvekod left_hand » pon úno 07, 2011 19:31

ked je z plastu, tak bude asi k nicomu. Medzicasom sa odporuca dat do medzier pre struny prach z tuhy ceruzky.
left_hand

Příspěvekod snil » pon úno 07, 2011 19:36

Jo o tom grafitu jsem zaslechl a chystám se ho použít. Myslel jsem že tam je proti snížení tření a aby struna klouzala při vytahování strun zpět na výchozí místo a nezadrhávala se. Ale proč je plast na nic? Co jíného se požívá a jakej to mám vliv na ladění a barvu zvuku a sustaon?
GUNS N ROSES
snil

Příspěvekod left_hand » pon úno 07, 2011 19:51

snil píše:Jo o tom grafitu jsem zaslechl a chystám se ho použít. Myslel jsem že tam je proti snížení tření a aby struna klouzala při vytahování strun zpět na výchozí místo a nezadrhávala se. Ale proč je plast na nic? Co jíného se požívá a jakej to mám vliv na ladění a barvu zvuku a sustaon?

Plast vraj zabija nejake frekvencie a sustain. Este sa zvykne pouzivat slonia kost a grafit.
left_hand

Příspěvekod ksicht » pon úno 07, 2011 19:54

Dôvod prečo sa používa grafitový si v podstate pochopil dobre. Grafit ma proste menšie trenie. Používa sa ešte kos-dôvod rovnaký. Aký je rozdiel vo zvuku ti nepoviem kedže mám skúsenosti len s grafitom, ale nemyslím si že ten rozdiel je tam nejaký extrémny. Kludne tam daj grafit. Nič tým nepokazíš. :wink:
ksicht

Příspěvekod snil » úte úno 08, 2011 17:03

Tak jo domluvil jsem se s kytarářem na výmeně snímaču, seřízení krku a výměne nultaku natažení strun a celkovému seřízení. Jen se s ním porádím zda grafit nebo kost. Mě by spíše barvou ladila ta slonovina než černoušek z grafitu. Už jen čekám až dojdou snímače at mu to tam mohu odvést. Koupil jsem Alnico pro 2 Slashuv model a krkovej a kobylkovej mě vyšli na ebay 3500kč:))
GUNS N ROSES
snil

Příspěvekod snil » sob úno 26, 2011 13:22

Tak kluci včera sem dovezl nástroj od pana kytaráře Zdenka Macha domu. S výsledkem jsem maximálně a spokojen a to a už se jedná o práci tak o přístup a samotnou cenu za což mu tímto ještě jednou děkuji, díky! Po té co jsem dorazil domu sem kytaru nechal pár minutek aklimatizovat v pokoji a pak už jsem jen hrál a hrál. Během cca 5hodin co jsem do toho řezal a bendoval jsem nemusel ani jednou řešit nějaký dolaďování. Jen sem si tak užíval :twisted: Je to nádhera když tak efektivně využívám čas ktého není nikdy dost jen k tomu podstatnému a to hraní! Tak Nultý pražec mám TusQ který by měl mít lepší sustain i klouzavost. Jak vidíte na fotce byly i přesto máznuty drážky podle pana Macha stačí to první namazání a dojde k zažrání maziva do nultého pražce. Bohužel nevím čím přesně to bylo máznuto řekl že to je nějaké spešl mazání a já se nakonec zapomněl zeptat voč přesně jde :( Ovšem mluvil i o častém používání graphteku. Mě však vzhledově pasoval Tus Q a pan Mach ho vytáhl jako první co viděl moji kytaru. A co se týče natahování samotných strun na samozamykací ladicí mechaniky? Jednoznačně prý strunu protáhnou dírkou napnout rukou a začít navíjet tak a tam je co nejméně otáček a tím pádem nemá struna jakou koliv možnost pohybu. Viz foto. Struny mám Ernie Ball11 a docela je chválil asi má něco proti D´Addariim :lol: Dále mi přebrousil pražce aby byli rovný páč sem je měl nerovnoměrně vyběhaný. Co se týče krku, který sem mi zdál prohnutý tak prý je to v pořádku. To malý prohnutí krku je prý ok a je tam záměrně aby nedrnčely struny. Ukazoval to nějak tam že zmačknul strunu na 1 a 12 pražci a mezi něma se struna nesměla ležet na pražcích. Nebo tak nějak.Snímače mi osadil Seymour Duncan Alnico II Pro APH-1 Bridge a Seymour Duncan Alnico II Pro Slash APH-2 neck. Zvuk je úžasnej. Jen mi řekl, že sem měl vzít verzi snímače se 4žilovým kabelem. Dali by se pak krom standartního Hum+Hum zapojit také i jako dva singly. Tudíž by byla kytara obohacena o další zvukové možnosti! To sem ovšem když sem si kupoval na ebay netušil ale co už i tak sem z nich nadšený :twisted: Tak že kytaru mi ve finále krásně celou poštelovat , natáhl struny, nastavil oktávy a předal. A já sem teď nadšenej :D A doporučení pro ostatní začít problém častého rozlaďovaní řešit od výměny kvalitního nultého pražce a kvalitním omotáním struny na několik otáček. A pak nepomůže-li to se zaměřit na dražší ladicí mechaniky třeba se zamykáním kde se naopak namotává struna na krátko s minimem otáček!!!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
GUNS N ROSES
snil

Zpět na Off topic