220bpm

Moderátor: Moderators

220bpm

Příspěvekod The Philosopher » čtv črc 24, 2008 20:57

Pri hraní rychlych veci sa vzdy pocas chvílke dosatvi bolest do svalu v ruke ,ten co je pri zhybe ruky,pri lakti(ludovo hoňceps) :D

Príklad sestnástinky v nejakom pekelnom tempe na jednej strune s palm mutingom...pokial sa striedajú s nejakými vyhrávkami tak ok,ale ako náhle sú takéto pasáže dlho..

Da sa to nejak dat do kludu, ci je to len o cviku?Ako toto riešite Vy?
Keep metal alive..
The Philosopher

Příspěvekod Návštěvník » čtv črc 24, 2008 21:07

nehram tak rychlo a hram blues...a zatial pohoda,ziadna bolest :lol: :lol: :lol:
Návštěvník

Re: 220bpm

Příspěvekod GiGi608 » čtv črc 24, 2008 21:32

The Philosopher píše:Pri hraní rychlych veci sa vzdy pocas chvílke dosatvi bolest do svalu v ruke ,ten co je pri zhybe ruky,pri lakti(ludovo hoňceps) :D

Príklad sestnástinky v nejakom pekelnom tempe na jednej strune s palm mutingom...pokial sa striedajú s nejakými vyhrávkami tak ok,ale ako náhle sú takéto pasáže dlho..

no mne sa stava to iste.... honceps ma zacina ani nieze boliet ale citim namahu... je to asi najskor preto ze stale hrame obaja kedze sa nas to tyka obidvoch 8) krcovito a nehybeme len zapastim... asi sa treba uvolnit :)
Vinïo‎(1:00):je to jednoduche.cely den pocitaj kolko krat si prdnes.ani by si neveril,ale naozaj si prdnes okolo 25x
Vindo píše:páni.je to tak.poèítal som to :lol:
GiGi608

Příspěvekod jivo » čtv črc 24, 2008 22:50

tema bola presunuta do sekcie "Gitarove techniky a teoria".

jivo / moderator
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!
Powered by Peavey and Mesa/Boogie amplification.
jivo

Příspěvekod fataljoe » čtv črc 24, 2008 23:47

The Philosopher píše:Pri hraní rychlych veci sa vzdy pocas chvílke dosatvi bolest do svalu v ruke ,ten co je pri zhybe ruky,pri lakti(ludovo hoňceps) :D

no ..treba si tu objasnit par anatomickych terminov :D
ruka je len to co je od zapestia dole
to nad tym po laked je predlaktie
"honceps" na RUKE ...je prvy medziprstny sval a ak ta boli ten tak mas asi zlu techniku lebo nehybes zapestim ale ukazovakom a palcom
"honceps" na PREDLAKTI ...ak myslis ten co je v tom "kopceku" co mas na predlakti teda tej najmohutnejsej casti predlaktia tak tam su svaly co zdvyhaju zapestie plus ten "honceps" ktory ale dvyha cele predlaktie.

Ak ta boli tento "honceps" tak su tu nasledujuce moznosti >

1.hras celym predlaktim a nie len zapestim
2. mozno hras len zapestim ale ruku nedrzis v jednej lini s predlaktim ale trosku ju ohybas aj von nie len hore dole
3. ked hras nemas uplne uvolne predlaktie a vzhladom na rychlost ( to bude asi black :D ) tak sa to snazis ukorigovat tym ze hras trosku silovo a napinas aj ten Honceps ktory by gitarista nemal ani pouzivat lebo vobec nehybe zapestim

fakt su to len hypotezy ale myslim ze by si mal mat uvolnene predlaktie.
absolutne minimalizovat pohyby. necitit v predlakti ani v ruke ziadne napatie. a hybat fakt len co je to nevyhnutne.. zapestim hore a dole.

a samozrejme ...prestat lestit trubky :D
Ibanez RG1527
Ibanez RG7321 custom
Ibanez RGT42 soller-keller custom
Sansamp PSA-1 preamp
TC Electronics G-Major
Mesa boogie stereo simul-class 295 = delo :)
Marshall 1960 AV

"skill comes first"
fataljoe

Příspěvekod Návštěvník » pát črc 25, 2008 00:14

fataljoe píše:a samozrejme ...prestat lestit trubky :D

:lol: pohoda,jo? :lol:
Návštěvník

Příspěvekod 4tank » pát črc 25, 2008 08:33

este mala otazocka, struny mas ake hrube?
Yamaha + SBS -> Peavey tubeFex -> gerhat 50W+ 6L6 -> crate gt212s
4tank

Příspěvekod The Philosopher » sob črc 26, 2008 17:39

no momentalne má desiatky dunlopy medium na horsích som zatial nehral...su urcené na kludnú hru.Bo som poslal brata do muziekru nech my kúpi pár vecí a nejký "expert" mu odporucil tieto a to som chcel rotosoundy.Ach..Ked nemam moznost ani vyskusat ktore by my sekli..
[/quote]

no ..treba si tu objasnit par anatomickych terminov Very Happy
ruka je len to co je od zapestia dole
to nad tym po laked je predlaktie
"honceps" na RUKE ...je prvy medziprstny sval a ak ta boli ten tak mas asi zlu techniku lebo nehybes zapestim ale ukazovakom a palcom
"honceps" na PREDLAKTI ...ak myslis ten co je v tom "kopceku" co mas na predlakti teda tej najmohutnejsej casti predlaktia tak tam su svaly co zdvyhaju zapestie plus ten "honceps" ktory ale dvyha cele predlaktie.

Ak ta boli tento "honceps" tak su tu nasledujuce moznosti >

1.hras celym predlaktim a nie len zapestim
2. mozno hras len zapestim ale ruku nedrzis v jednej lini s predlaktim ale trosku ju ohybas aj von nie len hore dole
3. ked hras nemas uplne uvolne predlaktie a vzhladom na rychlost ( to bude asi black Very Happy ) tak sa to snazis ukorigovat tym ze hras trosku silovo a napinas aj ten Honceps ktory by gitarista nemal ani pouzivat lebo vobec nehybe zapestim

fakt su to len hypotezy ale myslim ze by si mal mat uvolnene predlaktie.
absolutne minimalizovat pohyby. necitit v predlakti ani v ruke ziadne napatie. a hybat fakt len co je to nevyhnutne.. zapestim hore a dole.

a samozrejme ...prestat lestit trubky Very Happy[quote]

NO podorbne som si pršiel tieto "hypotézy" ale nenašiel som sa ani v jednej ale...
Ked som sa sledoval, cím rychlesie sa snazím hrat tym viac ma to podvedome nuti stlacat trsatko viac obidvoma prstamy, a tym natahujem ?šlachu? spojenu z "hocepsom" a vtedy to začina boliet.
A stým bblackom ani to nebola pravda:D NApr. si skuste len DAMAGE INC od MEtallici.
ONe gigi povedz ci aj teba to boli preto čo som pisal vyssie..dufam ze je to zrozumintlné
Keep metal alive..
The Philosopher

Příspěvekod The Philosopher » sob črc 26, 2008 17:42

som to napísal ako hebrej ale neviem ako to upravi :(
ale dáko to rozluštite hádam :wink:
Keep metal alive..
The Philosopher

Příspěvekod GiGi608 » sob črc 26, 2008 19:37

no mna to neboli ale citim vysilenie... no uz je to ovela lepsie odkedy som zmenil uchop trsatka a teraz to uz pozorujem len zriedkakedy.... to ze nemam dostatocne uvolnene zapastie na rychlu hru asi kompenzujem casto silnejsim stiskom trsatka a hram silovo.... a celym predlaktim.... a vysiluje sa mi... spravne sa ma hybat len zapastie... a ma sa hybat uvolnene nie krcovito...
Vinïo‎(1:00):je to jednoduche.cely den pocitaj kolko krat si prdnes.ani by si neveril,ale naozaj si prdnes okolo 25x
Vindo píše:páni.je to tak.poèítal som to :lol:
GiGi608

Příspěvekod mcmaros » sob črc 26, 2008 20:33

:arrow:
fataljoe píše:a samozrejme ...prestat lestit trubky :D
Obrázek
Max for President!
mcmaros

Zpět na Gitarove techniky a teoria