OT growling, screaming a ine techniky spevu

Moderátor: Moderators

Re: ???

Příspěvekod jivo » stř dub 02, 2008 13:48

GiGi608 píše:
jivo píše:ale ked chces, vyskusaj tu ZUSku, za skusku nic nedas.

ale das... :wink: :arrow: 600skk za polrok

myslel som ist tam, oyptat sa co a ako, aky typ spevu ucia, akym sposobom a tak.
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!
Powered by Peavey and Mesa/Boogie amplification.
jivo

Příspěvekod 4tank » stř dub 02, 2008 13:55

jivo píše:
4tank píše:Ked ste tu spominali, ze by bolo dobre sa o hlase s niekym poradit, tak vy co spievate,mate ucitela, alebo nieco take? Pretoze som na leto nad niecim takym rozmyslal. Kamarat mi poradili ze sa mam prihlasit na ZUS, normalne od zaciatku noveho skolskeho roka. Vraj by to bolo lacne a celkom prospesne co si o tom myslite??

hmm, no mozno by to mohlo pomoct, ale screaming a growling tam asi ucit nebudu :). osobne by som si radsej nasiel nejakeho kvalitneho sukrmenho pedagoga, kebyze sa chcem tomu naozaj venovat. ale ked chces, vyskusaj tu ZUSku, za skusku nic nedas.

Ved to mi je jasne ze screaming sa tam neuci, dokonca ani styl sa neda vybrat, proste technika a klasika myslim. Ja som len chcel vediet ci si myslite ze ked sa naucim techniku klasiky ze mi to pomoze aj pri tom screamingu a koniec koncov aj normalny spev je dobre vediet.
Yamaha + SBS -> Peavey tubeFex -> gerhat 50W+ 6L6 -> crate gt212s
4tank

Příspěvekod FilipBB » stř dub 02, 2008 16:57

Podľa mňa ti to rozhodne pomôže.. naučíš sa netlači toľko hlasivkami a menej si niči hlas, správne dýcha atď.. oplatí sa nauči aj normálny spev, druhá vec je už či práve v ZUŠke heh, ja osobne nemám so ZUŠkami dobré skúsenosti..

Pouvažuj aj nad súkromným učiteľom prípadne ;)

A nakoniec možno zistíš že normálny spev ti ide o veľa lepšie aj krajšie ti znie a vykašleš sa na screaming :D ;)
POZOR h¾adá sa!
-KLÁVESÁK KTORÝ MÁ RÁD ROCKOVÚ MUZIKU z BB :)

Epiphone firebird studio
Stagg stratocaster
Behringer GMX110
Boss Turbo Overdrive
Danelectro Free Speech Talk Box (taká hraèièka..z neho sa vždy dobre zasmejeme v kapele :D )
FilipBB

Příspěvekod Bilboslavus » stř dub 02, 2008 17:15

4tank píše:Ked ste tu spominali, ze by bolo dobre sa o hlase s niekym poradit, tak vy co spievate,mate ucitela, alebo nieco take? Pretoze som na leto nad niecim takym rozmyslal. Kamarat mi poradili ze sa mam prihlasit na ZUS, normalne od zaciatku noveho skolskeho roka. Vraj by to bolo lacne a celkom prospesne co si o tom myslite??

no potrebuješ vedie základy, u nás 180SK mesačne tie základy by a snáď dokázali nauči rýchlo a nemusíš tam chodi 7rokov ba ani rok ;) stačí pár mesiacov kým a naučí to čo potrebuješ (asi dýchanie a princíp intonácie) a si v suchu, za pokus by to stálo, i ja by som sa prihlásil ale to už by som mal 4 hodiny v ZUške a to je nielen časovo náročné ale už i finančne.
ESP LTD MH-50 powered by EMG 81+85 in association with Ernie Ball 10
kombo: tranzistor Kustom Arrow16J 15W
PROEL káble, trsátka Jim Dunlop 0,99mm, JazzII, Ibanez signature Paul Gilbert,
Planet Waves pásik a kapo, multiefekt Boss GT-8
Bilboslavus

Scream

Příspěvekod Switch1 » sob kvě 24, 2008 21:51

Cau,
mam otazocku,spieval som naky cas nadrzovku,bez tusaka co a ako sa ma,
teraz chodim pol roka to uz cca je do musicany a secko okej len mam otazku.
s kapelou hrame taky indie rock az grounge takze scream je potrebny.
vsade hladam nejaky tutorial ... youtube a spol ale vsetko co najdem je
bud HC alebo nieco uplne ine...
potrebujem cobainov scream...
vzdy som ho spieval len viacero ludi mi povedalo ze si mrte drbem hlasivky,tak mi povedzte ci si typek tiez hlasivky nicil alebo nato je technika,
ked tak kde alebo kto by ma ju naucil :) zaplatil by som aj vam, niekomu ak ma to nauci

Dik dik
Switch1

Příspěvekod Switch1 » sob kvě 24, 2008 22:41

+ co si myslite o Zen of Screaming? uzitocne???
Switch1

Re: Scream

Příspěvekod buro » sob kvě 24, 2008 23:34

Switch1 píše:Cau,
mam otazocku,spieval som naky cas nadrzovku,bez tusaka co a ako sa ma,
teraz chodim pol roka to uz cca je do musicany a secko okej len mam otazku.
s kapelou hrame taky indie rock az grounge takze scream je potrebny.
vsade hladam nejaky tutorial ... youtube a spol ale vsetko co najdem je
bud HC alebo nieco uplne ine...
potrebujem cobainov scream...
vzdy som ho spieval len viacero ludi mi povedalo ze si mrte drbem hlasivky,tak mi povedzte ci si typek tiez hlasivky nicil alebo nato je technika,
ked tak kde alebo kto by ma ju naucil :) zaplatil by som aj vam, niekomu ak ma to nauci

Dik dik

Ked som pocuval kamosove stare nahravky tak ten spev bol dost podobny Cobainovmu , az som sa cudoval :shock: ale on uz nespieva ,len hra na gitare... a techniku urcite nevyuzival , islo o vrieskanie :wink:
Schecter C7 Hellraiser BCH
Ibanez RG1527BP (DiMarzio Blaze Custom)
Epiphone SG gothic (EMG81)
Line 6 POD UX1
Sennheiser freeport - Dime CryBaby - JT screamer - Pitchblack - Peavey 6505
Harley Benton 2x12 V30
buro

Příspěvekod punkpin » ned kvě 25, 2008 01:01

Cobain sa z urcitostou neucil techniky spevu :!: :wink:
I'm eating vegetation, cause of fast food nation
I'm wearing a couple of shoes cause of globalization
I'm watching michael moore expose the awful truth
I'm listening to public enemy and reagan youth

Bandzone.cz/zlompina
punkpin

Příspěvekod ~beowulf~ » ned kvě 25, 2008 08:46

Cobain bol destrukcny pre seba aj okolie, nemyslim ze by sa trapil s nejakou technikou. A z toho co som precital (aj v oficialnej biografii) viem, ze v studiu to bola vzdy kalvaria a chudacisko pil litre sirupu proti kaslu.

To Dave Grohl je uz ina kava, tiez vie dobre pritlacit, ale chalanisko vie co robi
Cort M600 Black cherry sunburst (C 12-56)
IMG StageLine GAT-100R + 2x12 " Vin30
AKG D5S
E-MU 0202
CME M-Key
~beowulf~

Příspěvekod vid » ned kvě 25, 2008 11:22

Skus sa naucit drajvovat hlas bez toho aby si ho nicil. Ked hned zhurta zacnes screamovat a nevies ako na to, tak si ten hlas naozaj nicis, a tymto sposobom bohuzial aj dlhodobo.

Mne na toto pomohlo najprv spievat cisto bez toho aby som hlas nejako silil (popri tom doporucujem trenovat aby si presne ladil), potom postupne pridavat hlas. Este nie uplne zachrapcany, ale taky slabsi drajv. A tohoto postupne pridavat, az to bude naplno.

Chvilu to potrva, a nebude to zniet PRESNE rovanko (aspon mne nie), "len" dost podobne. Ale zase viem, ze budem moct to iste zaspievat aj za 5 rokov, resp. este ovela viac ako teraz
vid

Příspěvekod Switch1 » pon kvě 26, 2008 09:05

vid píše:Skus sa naucit drajvovat hlas bez toho aby si ho nicil. Ked hned zhurta zacnes screamovat a nevies ako na to, tak si ten hlas naozaj nicis, a tymto sposobom bohuzial aj dlhodobo.

Mne na toto pomohlo najprv spievat cisto bez toho aby som hlas nejako silil (popri tom doporucujem trenovat aby si presne ladil), potom postupne pridavat hlas. Este nie uplne zachrapcany, ale taky slabsi drajv. A tohoto postupne pridavat, az to bude naplno.

Chvilu to potrva, a nebude to zniet PRESNE rovanko (aspon mne nie), "len" dost podobne. Ale zase viem, ze budem moct to iste zaspievat aj za 5 rokov, resp. este ovela viac ako teraz
pockaj pockaj teraz som z toho pomatany :D ... cize hovoris ze mam na cely scream kaslat , aspon rok spievat normal vokaly normal pesnicky a ... nato a dojde to samo? lebo ked uz dojdem k tomu mikraku dam si jeden song kde sa vyvrieskam tak mi dojde doslova cobainov hlas na zbytok skusky :)
Switch1

Příspěvekod Switch1 » pon kvě 26, 2008 09:11

tak ale teraz chcem odvas feedback :D
http://youtube.com/watch?v=5SDKTsTwgOE

kukal som videa a ten chalanisko to chytil bravurne cize to nejaka technika je ne?
tiez ma strasne dre ze ak teda cobain nemal ani sajn o technike jakto ze bol na kazdej pesnicke intonacne 95 percentne dobre
Switch1

Příspěvekod vid » pon kvě 26, 2008 10:24

Switch1 píše:pockaj pockaj teraz som z toho pomatany :D ... cize hovoris ze mam na cely scream kaslat , aspon rok spievat normal vokaly normal pesnicky a ... nato a dojde to samo? lebo ked uz dojdem k tomu mikraku dam si jeden song kde sa vyvrieskam tak mi dojde doslova cobainov hlas na zbytok skusky :)

Rok zase nie, to co mne pred par mesiacmi znicilo hlas po minute, teraz mozem bekat pol hodiny a som okej.

Len hovorim ze nezacinat uplne v extreme, zacat normalnym hlasom a pomalicky po troskach pridavat ten drive. Tak aby si sa nemusel silit, a tak aby ta po minute nebolelo hrdlo. Ked ta boli hrdlo tak to prehanas, uber pary, a pracuj na tom aby si to zaspieval bez nejakeho silenia.

Ani pri tychto chrcakoch totizto netreba nejak extra tlacit, co je chyba ktoru asi vecsina z nas robi. Da sa to docielit s rovnakym tlakom ako pri normalnom cistom speve, len sa to treba naucit a je to poriadne "precizna" zalezitost.
vid

Příspěvekod Switch1 » pon kvě 26, 2008 14:22

hej no,
tymto tvojim sposobom dokazes dat chrapcak len tak ako ked si zaspievas hello dolly alebo nieco predtym musis spravit,ako ja si musim zahrat naky borde aby sa dochrapcal :D...
Switch1

Příspěvekod vid » pon kvě 26, 2008 14:31

Patri sa najprv trosku rozospievat, roztiahnut hlasivky. Nieco ako stretching pred cvicenim, par minut. Potom ide vsetko lahsie a bez takeho silenia.

To ze spievat ked hra nejaky bordel je skor psychologicky efekt podla mna, clovek ked je vsade ticho sa akosi neprinuti na plnu hubu zarevat, ale ked hra nieco akcne tak to ide (aj znie) ovela lepsie. Ja tiez sa rozcvicievam tak ze si nieco hram aj spievam.

Ale zase neber ma nejako moc smerodajne, tiez este spievam len chvilku "tak ako sa ma", pisem len preto ze ti co uz maju vela rokov za sebou si uz mozno nespominaju na tieto "zaciatocnicke" problemy.
vid

Příspěvekod Switch1 » pon kvě 26, 2008 15:38

posledna vec :)
to video hore,cover aneurysm , myslis ze to je len spievanie, ze spieval spieval a ono to doslo?
to sa mi nezda,nemoze to byt trebars HC scream len inak sformovany? znie to TOTALNE ako kurtovo ziapanie

..pozri aj toto
http://youtube.com/watch?v=3tuvX_X7Rlw
typek chrapci jak hovado
Switch1

Příspěvekod johnzo » pon kvě 26, 2008 16:27

Switch1 píše:..pozri aj toto
http://youtube.com/watch?v=3tuvX_X7Rlw
typek chrapci jak hovado

podla mňa je to normal spev, akurát típek je "prefajčený" a má to taký ten drapl nádych :) a zdá sa to iba mne alebo típek je falošný jak pumma tenisky? :lol:
yamaha rgx420dz, morley bad horsie 2, boss EQ, peavey valveking 212.
Obrázek.

*ja mam vynimku
johnzo

Příspěvekod Switch1 » pon kvě 26, 2008 16:42

ak je to pravda tak zacnem fajcit...
Switch1

Příspěvekod p81 » pon kvě 26, 2008 17:20

Switch1 píše:ak je to pravda tak zacnem fajcit...

nezabudni zacat aj pit. :D
VHT Pittbull 50CL EQ
VHT 4x12 deliverance
VHT special 6 kombo
Epiphone LP Std Gibson 500T+SD SH2
Cort X6 Dimarzio Slapakove aktivky
Stamar LA 500
noname kombo 2x EL 34
boss CE3, DD3, PH2, BF2, NS2, CH2,
marshall shredmaster
H&K tubeman MKI
...