Teória + prax hrania na gitare (pre každého)

Moderátor: Moderators

Teória + prax hrania na gitare (pre každého)

Příspěvekod @dam » ned led 28, 2007 23:14

Našiel som tento mesiac veľmi zaujímavé stránky, a nie som škrob, tak sa chcem podeli (a snáď ma bude niekto nasledova) :D
Sú to gitarové školy, väčšinou zadarmo, ktoré buď pomocou textov, abo hlavne videí názorne ukazujú ako čo robi. No zatiaľ som vybral 2, ale bohato postačujú pokry celé spektrum hudobníkov sem chodiacich:

1, http://www.vguitarlessons.com
V podstate komerčná škola takého britského chalana, ale ponúka 12 video-lekcii zadarmo na stiahnutie (každá asi 20-40 MB), určených hlavne začiatočníkom, lebo v každej z lekcii vysvetľuje nejakú základnú techniku (ladenie, čítanie tabov, spôsob hrania akordov, brnkania, základné stupnice, vybrnkávanie, power akordy, rôzne rytmy, atd..). A ku každej lekcii má zaujímavú historku :D Celkom pútavo (živo) rozpráva, takže určite nebude nudi. Celkom odporúčam všetkým až po pokročilých (ja síce hrám dlho, ale mi akosi ušlo, že tóny treba drža tesne pri pražcoch, a ja som si vždy vravel, že koľko je medzi pražcami miesta a hral som ako ogrgel :oops: ). Nevýhodou je, že musíte čaka vždy 2 dni, než vám sprístupnia ďalšiu lekciu (ale zas apsoň máte čas dobre nacviči, čo bolo v predošlom videu). Ale ak chcete viac lekcii, alebo máte záujem o nejaký konkrétny song, to už je platené.

2, http://shredacademy.com/home.htm
Táto stránka zhromažďuje viacero gitaristov, každý prezentuje nejakú techniku. Táto stránka bude zaujíma aj skúsených hráčov, obsahuje totiž aj rôzne vychytávky pre zrýchlenie hry, hybridné techniky, a proste, veď pozrite a uvidíte. Tiež vo forme článkov, cvičení a videí. Odporúčam.

P.S: Zároveň by som chcel trocha neskromne požiada Jiva, aby to pripichol hore, bo myslím, že celkom užitočná vec to bude.
LANEY TT50H, Marshall MC212, Cort X6, Eventide TimeFactor, Dunlop CryBaby 535Q, BOSS CE5, DOD FX53 Classic Tube

Nirvana, RHChP, LP, The White Stripes, Korn, SOAD, Pink Floyd, Foo Fighters, Tool
Para, Chiki-liki tu-a, PPE
@dam

Dodatok

Příspěvekod @dam » ned led 28, 2007 23:16

Prvá stránka je zrovna dnes nie moc funkčná, lebo prechádzjú na nový server, aby sa dalo rýchlejšie sahova, takže treba počka asi do zajtra
LANEY TT50H, Marshall MC212, Cort X6, Eventide TimeFactor, Dunlop CryBaby 535Q, BOSS CE5, DOD FX53 Classic Tube

Nirvana, RHChP, LP, The White Stripes, Korn, SOAD, Pink Floyd, Foo Fighters, Tool
@dam

Příspěvekod Fiend » pon led 29, 2007 11:57

Tak tohle je fakt super :wink: moc dík, něco takovýho jsem přesně hledal...

Něco podobnýho, krátký videolekce v angličtině, můžete taky najít na...

http://hobbies.expertvillage.com/interv ... basics.htm

na expertvillage.com se toho dá najít spousta ;)
Fiend

Příspěvekod Jose » pon led 29, 2007 13:21

www.gitarovaskola.host.sk

nieco pre zaciatocnikov, moja stranka v slovencine, zamerane na klasiku trochu flamenco, videa, nejake taby, nejake vseobecne blafy a pod. Stahovanie videa obcas nefunguje na prvykrat, zalezi asi od pocasia a toho ako funguje host server.
Jose

Příspěvekod jivo » pon led 29, 2007 13:24

@dam píše:P.S: Zároveň by som chcel trocha neskromne požiada Jiva, aby to pripichol hore, bo myslím, že celkom užitočná vec to bude.

ok, moze byt. tema bude prilepena hore, akurat upravim jej nazov na Teória + prax HRANIA NA GITARE (pre každého), oki?
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!
Powered by Peavey and Mesa/Boogie amplification.
jivo

Příspěvekod Jose » pon led 29, 2007 13:27

www.wholenote.com

-lekcie s tabmi, teoria, gitarove clanky, editor tabelatur a kopec dalsich zaujimavych veci.
Jose

Příspěvekod Dejvo DBTA » pon led 29, 2007 15:24

Za zmienku stoji aj toto:

http://www.ultimate-guitar.com/lessons/
Nevím niè!
Dejvo DBTA

I'm so happy

Příspěvekod @dam » pon led 29, 2007 15:50

Ach, aké zadosuèinenie - moja téma je hore :P No som rád že sa to rozbehlo, len kvôli preh¾adnosti dúfam, že sem nebudú ¾udia posiela linky na každé jedno video, èo nájdu, ale že to bude slúžit prezentácii komplexnejších stánok. A dík za každú novú stránku :wink:

For Jivo: Yes, sir, no problem, U R the Boss :D

@dam

Příspěvekod FilipBB » úte led 30, 2007 19:15

A niečo po slovensky pre debilov?
POZOR h¾adá sa!
-KLÁVESÁK KTORÝ MÁ RÁD ROCKOVÚ MUZIKU z BB :)

Epiphone firebird studio
Stagg stratocaster
Behringer GMX110
Boss Turbo Overdrive
Danelectro Free Speech Talk Box (taká hraèièka..z neho sa vždy dobre zasmejeme v kapele :D )
FilipBB

Příspěvekod Mario Bross » úte led 30, 2007 19:20

FilipBB píše:A niečo po slovensky pre debilov?

chcel si tym povedat ze slovensky narod je debilny? :?
Ibanez SZ520QM,
Soldano SLO-100(homemade),
Obrázek

------------------------------------------------
Mario Bross

Příspěvekod FilipBB » úte led 30, 2007 19:35

Však som jeho súčasou :D nie myslel som to tak že pre debilov čo nevedia inak ako po slovensky (a česky) :D Ale som rád že v nás stále koluje horkokrvná hrdos našich predkov :D
POZOR h¾adá sa!

Epiphone firebird studio
Stagg stratocaster
Behringer GMX110
Boss Turbo Overdrive
Danelectro Free Speech Talk Box (taká hraèièka..z neho sa vždy dobre zasmejeme v kapele :D )
FilipBB

Příspěvekod styrioci » úte led 30, 2007 19:41

taby snad dokazes precitat a nevrav, ze nevies odkudat techniku, ak ju niekto ukaze, nech hovori pri tom hoc aj mongolsky :wink:
Obrázek
styrioci

Příspěvekod FilipBB » úte led 30, 2007 19:43

No ja som si to nepozeral lebo som si myslel že to sú články na štýl :Ako zahra kvintakord?; a pod. :D okrem idem to kuken
POZOR h¾adá sa!

Epiphone firebird studio
Stagg stratocaster
Behringer GMX110
Boss Turbo Overdrive
FilipBB

For FilipBB

Příspěvekod @dam » stř led 31, 2007 11:49

FilipBB píše:A niečo po slovensky pre debilov?

No človeku by ani nenapadlo, že keď máš v "podpise" asi 6 veršový citát v angličine, že by ti mohlo robi problém pozrie si video-lessons :roll:

@dam

Příspěvekod FilipBB » stř led 31, 2007 22:53

Myslím že niesom jediný človek na zemeguly ktorý po anglicky lepšie píše ako počúva s porozumením. Resp. je rozdiel prepísa si jeden citát ako počúva angličana ,,sypa" o hraní na gitare. Ale ak s tým máš problém tak mi môžeš dáva lekcie doučovania
POZOR h¾adá sa!

Epiphone firebird studio
Stagg stratocaster
Behringer GMX110
Boss Turbo Overdrive
FilipBB

Web page

Příspěvekod @dam » pát úno 02, 2007 16:33

Zas som objavil jednu stranku... http://www.justinguitar.com. Nie je este uplne dokoncena (niektore videa chybaju), ale inak je to celkom pekna site-a britskeho ucitela, ktory patri aj do Medzinarodnej gitarovej federacie. Mna okrem klasickych teoretickych vysvetlovaciek a stupnic zaujala sekcia JAZZ a potom AURAL TRAINING (na zlepsenie a testovanie sluchu). Hlavne tato stranka odkazuje aj na mnozstvo inych stranok, kde sa danej technike viac venuju (to povazujem za doost velke plus)

For FilipBB - Let it be

@dam

Příspěvekod GM_viktor » pát úno 02, 2007 23:18

mam vela gitar, aparatov, efektov :D
GM_viktor

Příspěvekod mcmaros » úte dub 03, 2007 19:32

Obrázek
Max for President!
mcmaros

Příspěvekod Smrokvítek » sob dub 14, 2007 13:13

http://guitartrade.blogspot.com/index.html
Spousty knih a jiných věcí :shock:
Obrázek
My Gear: Fokus Les Paul [SD Seth Lover neck SH-55] :: Kustom Tube 12 :: George Dennis GD210 :: VOX V847A wah :: Biyang FUZZ FZ-7 ::
Ibanez PF60S-TBL
Smrokvítek

Další

Zpět na Gitarove techniky a teoria