Co cvičit..

Moderátor: Moderators

Co cvičit..

Příspěvekod Scorps » úte čer 21, 2011 17:56

Zdar,
hraju každej den tak 2-3 hodiny. Cvičím nejradši ruzny kratky cviceni, ktery opakuju dokola dokud nevypiluju techniku a nedostanu to do pořádnýho tempa. Jenže teď mám problém, že už žádný nemůžu najit, tak jestli byste mi mohlo něco poradit?... A taky.. Je špatně když se neučím celou skladbu, ale například jen nějaky riff nebo solo? Èasto se setkávám s názorem, že takhle se nic nenaučím.. Tak jestli je opravdu "bezvýznamný" hrát jen uryvky. Dík
Scorps

Re: Co cvičit..

Příspěvekod Ondskan » úte čer 21, 2011 18:16

Scorps píše:Zdar,
hraju každej den tak 2-3 hodiny. Cvičím nejradši ruzny kratky cviceni, ktery opakuju dokola dokud nevypiluju techniku a nedostanu to do pořádnýho tempa. Jenže teď mám problém, že už žádný nemůžu najit, tak jestli byste mi mohlo něco poradit?... A taky.. Je špatně když se neučím celou skladbu, ale například jen nějaky riff nebo solo? Èasto se setkávám s názorem, že takhle se nic nenaučím.. Tak jestli je opravdu "bezvýznamný" hrát jen uryvky. Dík

Ok a aké techniky máš už nacvičené? Neviem, ja som sa prestal uči skladby od kedy som začal hráva v kapele, lebo na to nemám čas. I keď ja som sa učil celé skladby, neviem, či je zlé sa uči len uryvky, ale rozhodne je asi lepšie sa to nauči celé.

Každopádne neviem ako si na tom s improvizáciou a frázovaním, tvorba sóla a podobne, tak napíš ako si na tom a možno sa odpichneme ďalej.
Gear:
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H - Wzmacniacz lampowy
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification
Ondskan

Příspěvekod Scorps » úte čer 21, 2011 19:17

Hraju asi rok a půl, takže žádný zázraky. Na nic sem se nezaměřoval, takže spíš co mi přislo pod ruku sem se snažil co nejlépe naučit. :) .. a teď už mi právě takový cvičení docházej :(
Scorps

Příspěvekod ~beowulf~ » stř čer 22, 2011 05:34

OT: A kde je v tom tá rados, keď si ani pesničku nezahráš?
Cort M600 Black cherry sunburst (C 12-56)
IMG StageLine GAT-100R + 2x12 " Vin30
AKG D5S
E-MU 0202
CME M-Key
~beowulf~

Příspěvekod Ondskan » stř čer 22, 2011 09:01

Scorps píše:Hraju asi rok a půl, takže žádný zázraky. Na nic sem se nezaměřoval, takže spíš co mi přislo pod ruku sem se snažil co nejlépe naučit. :) .. a teď už mi právě takový cvičení docházej :(

Aha, no takto by to chcelo aby si sa možno začal uči neako viac komplexnejšie. Určite neaké základy hudobnej teórie, na ktoré potom naviaza cvičenia - stupnice, stupnice + legato, tremolo picking stupnic, stupnicové behy.

Potom môžeš zača skúša improvizáciu, že si nahráš neaký podmaz a za ako rýchlo sa do neho dostaneš, tvorba sóla, frázovanie, treba to skúša na rôzne štýly.

Na tejto stránke nájdeš dostatok informácií http://www.marianguitar.com/ čo sa týka teórie, na fóre už sú neaké základné cvičenia a budú pribúda ďalšie.
Gear:
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Ondskan

Příspěvekod Ondskan » stř čer 22, 2011 09:04

~beowulf~ píše:OT: A kde je v tom tá rados, keď si ani pesničku nezahráš?

Jo no :? , a celkovo tým, že sa človek naučí neaké songy, tak sa spolu s tým učí ako je to celé poskladané, dostáva návyk na určité harmonické postupy? neviem či sa to tak volá a i neaký ten songwritting skill sa ovplivňuje.
Gear:
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Ondskan

Příspěvekod Scorps » stř čer 22, 2011 09:28

Díky, ten web je fajn :) ... No takhle já se samozřejmě písničky učím a pustím si ji do pozadí a hraju s tím. Jen si pořád myslím, že je pro mě lepší hrát cvičení s metronomem abych potom neměl problém se nějakou, třeba i složitější, skladbu naučit. Z hudební teorie znalosti celkem mám, jen neumím hrát podle not. Když dostanu noty tak mi to chvilí trvá než to rozlouskám, ale nedokážu z toho zahrát z fleku to vůbec. Raději hraju podle tabů, ale to snad není žádný problém nebo je? ... Rozehrávám se hlavně na pentatonikách a stupnicích. Potom si přehraju nějaké etudy... Dál sem hrál nějaký úryvek ze skladby - solo, riff nebo třeba jen intro... Má třeba smysl si zkusit nějaké cvičení vytvořit? :)
Scorps

Příspěvekod Ondskan » stř čer 22, 2011 09:58

Scorps píše:Díky, ten web je fajn :) ... No takhle já se samozřejmě písničky učím a pustím si ji do pozadí a hraju s tím. Jen si pořád myslím, že je pro mě lepší hrát cvičení s metronomem abych potom neměl problém se nějakou, třeba i složitější, skladbu naučit. Z hudební teorie znalosti celkem mám, jen neumím hrát podle not. Když dostanu noty tak mi to chvilí trvá než to rozlouskám, ale nedokážu z toho zahrát z fleku to vůbec. Raději hraju podle tabů, ale to snad není žádný problém nebo je? ... Rozehrávám se hlavně na pentatonikách a stupnicích. Potom si přehraju nějaké etudy... Dál sem hrál nějaký úryvek ze skladby - solo, riff nebo třeba jen intro... Má třeba smysl si zkusit nějaké cvičení vytvořit? :)

To je fajn. Èo som si uvedomil, pri cvičení stupníc, tak treba vedie presne aký tón hráš. To si človek zafixuje pri pomalom precvičovaní, kľudne si to človek môže hovori na hlas a čítal som jedno cvičenie na hudobný sluch a to, že by si si mal ten tón spolu s tým "zaspieva/hmmka".

Záleží na čo sa chceš zamera? či skôr metalové techniky, rock alebo jazz blues a podobne.

Keď pridem dom, tak ti môžem posla knižku, kde sú neaké cvičenia, ale postupom času pôjdu na ten web, len som nemal na to moc času. Každopádne môžeš vyskúša hra neaké stupnicové behy pomocou tremolo pickingu na synchronizáciu.
Gear:
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Ondskan

Příspěvekod Scorps » stř čer 22, 2011 10:09

Zaměřit bych se chtěl hlavně na metal - rock. Super s tou knížkou by to bylo fajn. Díky moc :) To opakování tónů určitě zavedu :)
Scorps

Příspěvekod Scorps » pát čer 24, 2011 20:28

Chtěl bych se ještě zeptat... Poradil by mi někdo jak nejlépe cvičit zpěv při hře na kytaru? :) .. U jednoduchejch táborovejch písniček mi to problém nedělá, ale jakmile je to něco složitějšího tak zpěv prostě nezvládám. Existuje nějaká možnost - cvičení jak se to lépe naučit? :)
Scorps

Zpět na Gitarove techniky a teoria