Lick na kazdy den

Moderátor: Moderators

Hlasovanie

Ano?
17
100%
Nie?
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 17

Lick na kazdy den

Příspěvekod murkoM » sob led 17, 2009 21:13

Ludkovia, ahojte.
Tak som trosku premyslal, ze cim by sme si to tu trosku spestrili a napadla ma taka haluz. Ako viete, kazdy gitarista ma iny styl hrania, pouziva ine postupy, ine sposoby hrania, ma svojsky fíling a frazovanie. Co takto skusit taku maju "web-jam-session"? Ak bude mat niekto napriklad zaujimavy riff, solo, akordovu vyhravku, atd... a bude sa s nou chciet podelit, preco to nepustit do eteru? Nemyslim tym ukazat sa, ide mi skor o ine. Dat nejake vlastne videjko, par sekund (mobil, fotak, kamera), stabovat danu vec a pridat do tohto toppicu. Myslim si, ze tym by si clovek precvicil i ine styly hrania, ine postupy (viz. hore), nieco nove sa naucil a dostal by i spatnu vazbu, popripade spustil diskusiu.
Zaujimalo by ma, ci by bolo o nieco taketo zaujem a ci to ma vyznam. Vdaka za nazory...
murkoM

Příspěvekod jivo » sob led 17, 2009 21:19

som za, len kolko ludi bude licky posielat? :)
My gear rulez. Your gear sucks. :D
Les Paul + Marshall = ROCK !!!
Powered by Peavey and Mesa/Boogie amplification.
jivo

Příspěvekod murkoM » sob led 17, 2009 21:21

jivo píše:som za, len kolko ludi bude licky posielat? :)

Ved prave o to mi ide sa dozvediet, ci to ma vyznam robit? Pokial to nebude mat odozvu, je to voda... :-)
Hehe, citas si Topic -smajliky na fore-? :wink:
murkoM

Příspěvekod buro » sob led 17, 2009 21:32

Aj ja som za ,len som zvedavý kto príde ako prvý. Murko Ty ako tvorca témy by si to mohol odštartova. :wink:
Schecter C7 Hellraiser BCH
Ibanez RG1527BP (DiMarzio Blaze Custom)
Epiphone SG gothic (EMG81)
Line 6 POD UX1
Sennheiser freeport - Dime CryBaby - JT screamer - Pitchblack - Peavey 6505
Harley Benton 2x12 V30
buro

Příspěvekod GiGi608 » sob led 17, 2009 22:21

To ma byt myslene tak... ze mame niekoho naucit ten lick :?: dat taby a tak alebo to bude nieco ako pochval sa svojimi nahravkami... teda pochval sa svojimi riffmi :?: :)
Vinïo‎(1:00):je to jednoduche.cely den pocitaj kolko krat si prdnes.ani by si neveril,ale naozaj si prdnes okolo 25x
Vindo píše:páni.je to tak.poèítal som to :lol:
GiGi608

Příspěvekod murkoM » sob led 17, 2009 22:24

GiGi608 píše:To ma byt myslene tak... ze mame niekoho naucit ten lick :?: dat taby a tak alebo to bude nieco ako pochval sa svojimi nahravkami... teda pochval sa svojimi riffmi :?: :)

Ne. Skor skusit hrat licky niekoho ineho a nieco nove sa naucit...
murkoM

Příspěvekod GiGi608 » sob led 17, 2009 22:25

murkoM píše:
GiGi608 píše:To ma byt myslene tak... ze mame niekoho naucit ten lick :?: dat taby a tak alebo to bude nieco ako pochval sa svojimi nahravkami... teda pochval sa svojimi riffmi :?: :)

Ne. Skor skusit hrat licky niekoho ineho a nieco nove sa naucit...

imho to skonci pri tom druhom.... :wink: bud nas budovatelsky vzor a zacni.... 8)
Vinïo‎(1:00):je to jednoduche.cely den pocitaj kolko krat si prdnes.ani by si neveril,ale naozaj si prdnes okolo 25x
Vindo píše:páni.je to tak.poèítal som to :lol:
GiGi608

Příspěvekod buro » sob led 17, 2009 22:44

trosku este taka otazocka : ci mas(te) na mysli nejaky vlastny lick ,alebo zaujimavý lick z nejakej pesnicky... Moj nazor je dat vsetko co stoji zato :wink: avsak nie odkazy typu : tu ej odkaz na klip a paci s ami pasaz v 2hej minute hned po refrene...ale vlastne nahrávky nejakých riffov ktoré sú buď zaujiímavé ,alebo sú dobré na rozcvičku ,resp majú iný výchovný alebo náučný charakter . Pochopil som to správne ?
Line 6 POD UX1
Harley Benton 2x12 V30
buro

Příspěvekod murkoM » sob led 17, 2009 22:50

maruška píše:trosku este taka otazocka : ci mas(te) na mysli nejaky vlastny lick ,alebo zaujimavý lick z nejakej pesnicky... Moj nazor je dat vsetko co stoji zato :wink: avsak nie odkazy typu : tu ej odkaz na klip a paci s ami pasaz v 2hej minute hned po refrene...ale vlastne nahrávky nejakých riffov ktoré sú buď zaujiímavé ,alebo sú dobré na rozcvičku ,resp majú iný výchovný alebo náučný charakter . Pochopil som to správne ?

Tak, tak. Presne takto som to myslel a ano, i cudzie licky, ktore napriklad zaujali. Ale urcit nie odkazy na stranky, proste krvopotne vlastnorucne zahrany lick. :D
murkoM

Příspěvekod buro » sob led 17, 2009 23:06

OK :lol: tak ak mi vyjdu behom zaciatkom týždňa skúšky tak vezmem domov gitaru a skusim niečo poriadne načisto nacviči a nahrat :lol: nebude to nič poučné , iba "dobrá melódia" . Tak dos bolo slov ,teraz dajme priestor činom , takze dufajme ze dalsie príspevky už budú obsahova URL :wink:
Line 6 POD UX1
Harley Benton 2x12 V30
buro

Příspěvekod Bilboslavus » ned led 18, 2009 13:47

hh mne sa to páči ja by som šiel do toho tiež, už som dlhšie uvažoval nad tým, žeby som nejaké jednoduché riffy takto nahádzal na net, len s tým tabovaním bude u mňa problém ... mne sa páči ináč aj nápad, že vlastné licky a riffy nielen cudzie.
ESP LTD MH-50 powered by EMG 81+85 in association with Ernie Ball 10
kombo: tranzistor Kustom Arrow16J 15W
PROEL káble, trsátka Jim Dunlop 0,99mm, JazzII, Ibanez signature Paul Gilbert,
Planet Waves pásik a kapo, multiefekt Boss GT-8
Bilboslavus

Příspěvekod Bilboslavus » pon led 19, 2009 15:02

Pokus poviete teda či som pochopil správne či nie :lol:

Deftones Root, Intro Riff

Ladenie na tento riff stačí standart E (EADghe) ale song odporúčam hra v dropped D

Taby
|--------------------------------------------|e
|--------------------------------------------|h
|-----9-9------------7-7-------------------|g
|---------9-9-10-10----10-10-9-9--------|D
|-7-7-------------------------------1010--|A
|--------------------------------------------|E

Veľmi jednoduché ale znie to fantasticky, efekt netreba nejako žiadny ale s nejakým reverbom a mini delayom to má fajný zvuk. Opakova do skakavenia.

Vo videu máte vlastne zahraté v normálnom tempe, potom spomalene, potom jedným prstom kto by mal problémy prečíta s tabov a potom zahratý riff tlemene a potom rýchlo. Hra to striedavím pickovaním nemá to ináč zmysel a dobre sa týmto nacvičí aj orientácia na strunách. Riff vychádza z C Dur prstokladu na tretej polohe.

http://www.youtube.com/watch?v=cklY-TWjg1c

Nahrávanie po prvýkrát multiefekt - PC.
Programy Windows Vista, Ulead Studio Video 11 (žiadna dodatočná uprava zvuku ani videa nebola).
ESP LTD MH-50 powered by EMG 81+85 in association with Ernie Ball 10
kombo: tranzistor Kustom Arrow16J 15W
PROEL káble, trsátka Jim Dunlop 0,99mm, JazzII, Ibanez signature Paul Gilbert,
Planet Waves pásik a kapo, multiefekt Boss GT-8
Bilboslavus

Zpět na Gitarove techniky a teoria