tipkov telecaster :-D

Moderátor: Moderators

Příspěvekod joey » stř led 02, 2008 21:11

4 tipek
ja len pridam ze si si postavil tele kvoli kapelam ktore pocuvas no hras s nim QOTSA co je dost pomimo.. :D ...i ked musim priznat ze viem o tom ze Troy van Luewen vytiahol na poslednom albume Tele..ale to je skor kvoli tim zvukom co on struha...
"If someone asks you what time it is, tell ‘em”now”. It’s the only one that matters" (Josh Homme)
joey

Příspěvekod illusion » čtv led 03, 2008 09:57

paci sa mi. :D
illusion

Příspěvekod TIPEK » čtv led 03, 2008 11:13

GiGi608 píše:jj aj ta paska je kúl... bed aj ten zo SuM41 ma na gitare kriziky s lepiacou paskou... 8)

k tej paske heh bubenik mi povedal nech tam dolepim ešte jeden pasik a bud to vyzerat ako znak DEAD KENNEDYS :D :D :D

K tomu hraniu JOE no je to šupa ked pride niekto na ksušku a pozre ty maš telecastera čo hrate roling stones a ked začneme hrat a ja to zapnem do zosiku tak nechapem ani ja :D :D :D
ale je ejdno na tvare gitary hlavne že ladi a ma poriadni snimač a struny poriadne zneju

na to že tam mam krk DR.PARTS tak som spokojny krk sa ešte ani neohol nič struny nedrnčia su pomerne nizko pri hmatniku
a ladi to perfektne ladil som oktavy a kde som dal zahral ton tak tam šecko sedelo bolo par vynimok ale tie odchylky su znesitelne
žiane vlky ani zle znejuce tony som nenašiel
na sucho hra vyborne
len ten vzhlad musim dokončit a potom sa nemam za čo hambyt :oops: :D

a k tomu logu chcel som dat zo zadu neako podla šablony nastriekat neake logo TIPEK ale to je ešte vo hviezdach

a ešte som uvažoval že som mohol dat hrubšie telo
lebo ked som pozeral vydea kopu profi gitaristou maju dost hrube gitary samozrejme aj tažke ale čim viac je tam toho dreva tym lepšie zneje na sucho gitara a struny sa aj lepšie chveju
skuste si niekto opriet hociaku gitaru o drevennu skrynu ,komodu a počuvajte zvuk ked neni opreta gitara a ked je zvuk je dost takky plnši neni taky suchy kovovy

ja som dal hrubku tela 4cmale kluden mohlo byt aj 5cmaj viacej
home made TELECASTER
HOME MADE zvex fuzz
Morley wah pwa
ds-1 keleey ultra mod
EHX small stone , small clone
analog dely belcat DLY-503 , ibanez delay DE7
Obrázek
TIPEK

Příspěvekod GiGi608 » pát led 04, 2008 22:31

lenze gitaru si vymenis za hrubsiu ale hcrbticu si nevymenis za novu... :!:
ja mma 4,5 a aj 4oci vypozoroval ze 4,5 je najcastejsi parameter... :idea:
Vinïo‎(1:00):je to jednoduche.cely den pocitaj kolko krat si prdnes.ani by si neveril,ale naozaj si prdnes okolo 25x
Vindo píše:páni.je to tak.poèítal som to :lol:
GiGi608

tipek

Příspěvekod TIPEK » pát led 04, 2008 22:37

hej hej 4.5cm ja mam 4 no hmmm

a ešte že kolko am to stalo času že sučiastky som si kupoval po troške vyše pol roka ,
štvrt roka som študoval na nete o gitarach otravoval som 4ociho :oops: :oops: :lol: heh
a cce po trištvrte roka bola gitara na svete

drevo atdd,....skladacie a doladovacie prace boli hotove za mesiac
home made TELECASTER
HOME MADE zvex fuzz
Morley wah pwa
ds-1 keleey ultra mod
Obrázek
TIPEK

Příspěvekod GiGi608 » pát led 04, 2008 23:15

a ten lak vyzera ze bol hotovy za dve hodiny... :lol:
ale nie...mno.... mozno si mohol porozmyslat a nechat si to nalakovat u sivcaka napriklad....nie :?:
Vinïo‎(1:00):je to jednoduche.cely den pocitaj kolko krat si prdnes.ani by si neveril,ale naozaj si prdnes okolo 25x
Vindo píše:páni.je to tak.poèítal som to :lol:
GiGi608

Příspěvekod TIPEK » sob led 05, 2008 01:27

GiGi608 píše:a ten lak vyzera ze bol hotovy za dve hodiny... :lol:
ale nie...mno.... mozno si mohol porozmyslat a nechat si to nalakovat u sivcaka napriklad....nie :?:

keby keby boli by sme v neby

čo by mi to šivčak spravil zadarmo chcel som konečne hrat večer som nastriekal a na druhy večer som hral :D :D

a šivčak byva na druhom konci sloveska v porovnani so mnou to možem dat rovno hocijakemu lakernikovi a je alebo zajst niekde kde maju bez prašne prostredie a anstriekam si to aj sam ide eln o ten prach

ale ja enmam ani bubaky ani čas

pride čas
home made TELECASTER
HOME MADE zvex fuzz
Morley wah pwa
ds-1 keleey ultra mod
Obrázek
TIPEK

hrubka gitary

Příspěvekod MS...ironia » ned úno 22, 2009 15:46

docital som sa ze original fender ma hrubku 4,5cm a gibson o 1/4 palca viac...takze kto ma ine hrubky,tak je to padelek alebo nejaka tajna seria vyrobcu

inak gitara bomba. tiez si idem urobit taky signature model. prave ako tu bolo spominane, taku co ma derick zo sum41 s tymi krížikmi,ale moja bude len lakovana, mozno len zadnu stranu namalujem

podla coho si vyrezaval tvar?mal si obkresnelu original tele alebo ako?
MS...ironia

Příspěvekod mcmaros » ned úno 22, 2009 16:22

4,5cm a o 1/4 palca viac si mohol aj spocitat :) = 51,35mm. Moja cortka kx1q ma hrubku 52mm v najhrubsom mieste.
Obrázek
Max for President!
mcmaros

Re: hrubka gitary

Příspěvekod Návštěvník » ned úno 22, 2009 17:17

MS...ironia píše:podla coho si vyrezaval tvar?mal si obkresnelu original tele alebo ako?

myslím, ze sa TIPEK nenahneva ak zodpoviem za neho....robil to podla sablony original Telecaster

aj ja si chcem spravit Telecaster
Návštěvník

tipek

Příspěvekod TIPEK » ned úno 22, 2009 20:05

no akurat dnes som to na inom fore pisal ,že stare fendery maju 45mm a novšie maju 40 .. zaleži podla modelu ... ja mam 40 a prijal by som 45

Obrázek
Obrázek

a dnes vyzera moje tela ako relic.... ma len jednu vrstvu čierneho spreju :-D tak sa to trocha ošuchalo...

http://forum.gitaristi.sk/index.php?action=dlattach;topic=73804.0;attach=7982;image

http://forum.gitaristi.sk/index.php?action=dlattach;topic=73804.0;attach=7981;image

a robil som podla obkresleneho obrysu kt. mi dal igor k. :D
home made TELECASTER
HOME MADE zvex fuzz
Morley wah pwa
ds-1 keleey ultra mod
Obrázek
TIPEK

Příspěvekod Robo. » čtv bře 05, 2009 16:38

Velmi pekna robota! A vobec sa nedivim, ja som hraval na tele aj QOTSA aj Kyuss a pohoda. Ten lak je cool a fakt vyzera trochu ako origo Tele so 60 rokov starym nitro lakom. :shock:

Co sa hrubky tyka, tak aj novsie Fendery maju hrubku tela 4,5cm, a to Strat aj Tele, uplne jedno aky model... Osobne som original US Fender s hrubkou 4cm nevidel a myslim ze ani neuvidim... To Squier ma o pol centi menej (preto do Squier Stratu nenarves US tremolo, jednak je ina roztec strun, ina roztec dierok na uchytenie kobylky a najma tremolo blok ta bude zozadu steklit na pupku.)

To iste aj Tele - hrubka tela ma byt 1,75 palca cize presne 4,445cm. Podla modelov sa velmi zlahka menili kontury tela a obliny (to plati aj pre Strat) ale zakladne rozmery sa od roku 1951 nezmenili.

Vo zvuku ten polcenti ale nerobi, dovolim si povedat, takmer ziaden rozdiel. Ak to hra a ladi a rezonuje a ma to dobry krk tak je vsetko OK.
Mortigi Tempo
Gsus is good for christian rock.
Robo.

Příspěvekod moshpiter » sob úno 20, 2010 08:54

Zdarec :)
Aj ked nitko neprispel k tejto teme už dlhší čas ...aj tak skusim da zopár otázok. Chcel by som tiež posklada svoju vlastnú gitarku Telecaster ako Typek. Predstavu mám asi takú - okopči telecaster Jim Root signature model 8) http://www.fender.com/themes/products/i ... 780_xl.jpg :arrow: Telo a krk + dalsie prislušenstvo by som kupil z muzikeru od DR. PARTS, podobnu kobylku som nasiel u Sollera a snimače mam HZ4 pasiv EMG mi ležia v šufliku...
- čo hovoríte na diely od DR. PARTS? (telo/krk) :arrow: kvalita ?
- bude mi vsetko sedie keď vymením kobylku lebo najskor tam ma íst ta origo a ta ma asi iný rozmer ... síce našiel som nejaký projekt telecastera s okotovanim ale som stoho ch.... :oops: aj ked viem že budem musie prerába telo koly tým HZ4
...lebo asi prerába niejakeho squiera sa mi moc neoplatí :?: čo som sa dočítal
Naposledy upravil moshpiter dne sob úno 20, 2010 11:37, celkově upraveno 2
moshpiter

Příspěvekod left_hand » sob úno 20, 2010 09:03

moshpiter píše:Zdarec :)
Aj ked nitko neprispel k tejto teme už 4 roky :?: :( ...aj tak skusim da zopár otázok. Chcel by som tiež posklada svoju vlastnú gitarku Telecaster ako Typek. Predstavu mám asi takú - okopči telecaster Jim Root signature model 8) http://www.fender.com/themes/products/i ... 780_xl.jpg :arrow: Telo a krk + dalsie prislušenstvo by som kupil z muzikeru od DR. PARTS, podobnu kobylku som nasiel u Sollera a snimače mam HZ4 pasiv EMG mi ležia v šufliku...
- bude mi vsetko sedie keď vymením kobylku lebo najskor tam ma íst ta origo a ta ma asi iný rozmer ... síce našiel som nejaký projekt telecastera s okotovanim ale som stoho ch.... :oops: aj ked viem že budem musie prerába telo koly tým HZ4

tvoj napad = vyhodene peniaze.
Skor ako sa spytas pozri sem, sem a sem.
left_hand

Příspěvekod moshpiter » sob úno 20, 2010 11:39

left_hand píše:
Aj ked nitko neprispel k tejto teme už 4 roky :?: :( ...aj tak skusim da zopár otázok. Chcel by som tiež posklada svoju vlastnú gitarku Telecaster ako Typek. Predstavu mám asi takú - okopči telecaster Jim Root signature model 8) http://www.fender.com/themes/products/i ... 780_xl.jpg :arrow: Telo a krk + dalsie prislušenstvo by som kupil z muzikeru od DR. PARTS, podobnu kobylku som nasiel u Sollera a snimače mam HZ4 pasiv EMG mi ležia v šufliku...

taže aj Typek a iní vyhodilí prachy zato zbytočne :?:
moshpiter

Příspěvekod moshpiter » sob úno 20, 2010 11:40

left_hand píše:

taže aj Typek a iní vyhodilí prachy zato zbytočne :?:
moshpiter

Příspěvekod left_hand » sob úno 20, 2010 11:48

TIPEK si gitaru vyrobil z vlastneho dreva, sam rezal sam hobloval + mal odbornu pomoc na telefone(nete) a ma skusenosti.

neviem ci mas skusenosti, ale kazdopadne DR.Parts je len zly vtip.
left_hand

Příspěvekod moshpiter » sob úno 20, 2010 11:59

left_hand píše:TIPEK si gitaru vyrobil z vlastneho dreva, sam rezal sam hobloval + mal odbornu pomoc na telefone(nete) a ma skusenosti.

noo fajn to som chcel poču - ze DR. PARTS je na prd ..proste zbieram info ako každy kto chce zača aj predsa Typek musel nejako zača
a určite ak sa bude da tak by som si dal vyfrezova telo s nejakeho lepšieho dreva
moshpiter

Příspěvekod TIPEK » sob úno 20, 2010 12:56

krk si kup dr parts..... nič s tym nepokaziš za tu cenu mne služi ten krk jak vinko .....

ale telo si jednoznačne musiš spravit !!
lebo nejdeš hrat vintage hovadiny ale chceš metal :-D tak musiš mat telo poriadne ....

dr parts tela su cele masivy z jelše nemaju vrchnu dosku javorovu ..čiže by ti to nehralo dobre na metal :D

a k tej gitare aj riadeny hardwer nech ti to po 2ch rokoch nezhrzdavie :D
home made TELECASTER
HOME MADE zvex fuzz
Morley wah pwa
ds-1 keleey ultra mod
Obrázek
TIPEK

Příspěvekod left_hand » sob úno 20, 2010 12:56

moshpiter píše:
left_hand píše:TIPEK si gitaru vyrobil z vlastneho dreva, sam rezal sam hobloval + mal odbornu pomoc na telefone(nete) a ma skusenosti.

noo fajn to som chcel poču - ze DR. PARTS je na prd ..proste zbieram info ako každy kto chce zača aj predsa Typek musel nejako zača
a určite ak sa bude da tak by som si dal vyfrezova telo s nejakeho lepšieho dreva

vsak zozen si info o gitare (najlepsie nejaky nakres + info o dreve atd). zozen material a tak postupuj.

Ale je to hrozne tazka cesta s neurcitym vysledkom, tak sa do toho pustaj iba ak nemas do coho ineho vrazit tie prachy a si si 100% isty, ze si tu gitaru chces vyrobit.
left_hand

PředchozíDalší

Zpět na Home made