left_handove projekty

Moderátor: Moderators

left_handove projekty

Příspěvekod left_hand » ned srp 25, 2013 10:58

Zdravím.

Ja viem, dlho som tu nebol.

Posledný mesiac som sa nejako rozbehol s realizáciou niektorých mojich projektov, tak sa idem pochváli.

Ešte pred tým však upozornenie pre prípadných záujemcov (a je možné, že sa nájdu).
Áno som schopný niečo takéto vyrobi aj pre Vás, ale:
1. Nie, neopravím a neprelampujem Váš zosilňovač. Myslím si, že som schopný to spravi, avšak moja domáca dielňa je natoľko chudobná, že nie som ochotný riskova, že zosilňovač poškodím.
2. Áno, dokážem upravi, vyrobi efekt pre Vás, avšak zháňanie materiálu je na Vás a nijakým spôsobom nedokážem zaruči, že výsledný zvuk bude zodpoveda Vašim predstavám/očakávaniam, ktoré ste získali počúvaním štúdiovo upravených alebo profesionálne nahraných audio záznamov.
3. Za prípadnú prácu si vyžiadam peniaze.
4. Elektrotechnika je moje hobby a nie zamestnanie. Nie som preto úplne dokonalý (ale stále sa zdokonaľujem) a zariadenie preto nemusí by v tej najdokonalejšej forme (Tým myslím hlavne estetickú stránku. Ako som už spomenul moja dielňa je chudobná a všetko robím sám a doslova na kolene, preto bohužiaľ nedokážem zaruči milimetrovú presnos - hlavne pri vàtaní dier do krabičiek).
5. Viem robi aj základnú úpravu a nastavovanie gitár. Výmena snímačov, oprava a výmena elektroniky, nastavovanie krku a kobylky, ladenie oktáv. Nemením a neobrusujem kamene alebo pražce, nemením orech, alebo ladiace mechaniky.

Ok, to by sme mali z krku, môžem sa zača chváli.

Boss DS-1 KEELEY ASE a ULTRA MOD

Obrázek

Obrázek

Pomerne jednoduchý a rýchly mod tohto legendárneho pedálu pridá variabilitu tónu a mieru a druh skreslenia. Tón už nemá ten nepríjemný hiss vo výškach, má oveľa silnejšie basy, je živší a lepšie reaguje na hru gitaristu. Pedál oveľa menej šumí. A ako pridaný bonus, materiál na mod stojí iba 3 eurá.

Z.Vex Box of Rock

Obrázek

Obrázek

Z.Vex je známy hlavne vďaka jeho Fuzz Factory, ale netreba zabúda, že má aj iné vždy veľmi kvalitné efekty. Box of rock je doslova rock v krabičke. Výrobca ho označuje ako Marshall in a box a ja môžem len súhlasi. Relatívne jednoduchý obvod, ktorý pozostáva zo štyroch tranzistorov BS170 (jeden pre boost, tri pre distortion), reaguje na hru gitaristu presne tak, ako elektrónkový zosilňovač. Len silou hry a potenciometrom hlasitosti na gitare sa dokážete pohybova medzi krásnym a čistým zvukom a nadupaným marshalláckym skreslením. Zvukovo tento efekt uhrá snáď akýkoľvek rock 70., 80. a 90. rokov. To však neznamená, že jeho zvuk je zastaralý. Skúšaný bol spolu s Marshallom JVM205 a pri správnom nastavení efektu aj ampu sme z Marshallu dostali zvuky podobné zosilňovačom ako VHT, alebo Bogner Uberschall.

Musím podotknú, že toto je prvý efekt, ktorý som staval od píky, preto nie je dokonalý. A na týchto fotografiách ani ešte nie je dokončený. 2PDT switch budem meni za 3PDT, pridám signalizačné diódy a krabičku buď vymením a namaľujem, alebo iba namaľujem. Tento projekt ma osobne veľa naučil o efektoch.

A cena? Nový Box of Rock kúpite za 200 dolárov, avšak materiál sa dá zohna za 30.

KUSTOM DART 10?

Obrázek

Obrázek

Každý to pozná. Začínal som s gitarou, tak som si kúpil lacnú gitaru a lacné kombo. Neskôr bola gitara vymenená za novú, lepšiu a za ideálnych podmienok kombo tiež. Avšak tieto lacné, začiatočnícke nástroje je ažké preda, tak skončia niekde v rohu zapadnuté prachom. To bol prípad aj tohto čínskeho šuštítka, kým som ho nezobral do rúk a neprerobil na niečo viac použiteľné. Vnútro bolo vytrhnuté a nahradené predzosilňovačom z Gretsch6151 a koncovým stupňom vyrobeným zo zvyškov, čo som mal doma. Kombo má 2.5W (pôvodné malo 10W) a je hlučnejšie než originál a dokonca pri maximálnej hlasitosti už je poču, že malý repráčik (ktorý na moje počudovanie znie celkom dobre) už nie celkom stíha a preto som pridal výstup na externý box. Pri zapojení do Orange boxu s 4xV30 sme dostávali zvuk od jazzu a bluesu po rock. Pri doplnení vhodným skresľovadlom nebol problém ani metal. Zosilňovač má nasledujúce poáky: Volume, Tone a Tremolo - ON/OFF, speed a depth. Kombo je tiché, nebručí a nešumí (teda pri normálnych hlasitostiach, na maximálnej brumí a šumí tak ako všetky bežné zosilňovače).
Cena výroby bola trochu vyššia. Lampy a trafáky som mal zo starých rádií, ale keby som mal aj tie započíta (čo by robilo 90% ceny), tak to odhadujem na takých 60-70 eur. (bez elektrónok by to bolo cca 30-40 eur a bez transformátorov okolo 15).

DANELECTRO FRENCH TOAST

Obrázek

Obrázek

Opä jeden z prípadov lacnej kúpy a čo s tým potom. Niekedy v rokoch 2006-2008 slovenský trh zaplavili efekty Danelectro s neuveriteľnými cenami 600Sk (neskôr 20eur). Kamarát môjho brata v tom čase kúpil práve tento efekt, ktorý neskôr kvôli problémom s funkčnosou a nie veľmi dobrým zvukom ostal v rukách môjho brata, ktorý si ho vzal, lebo to bola škoda vyhodi. Efekt však fungoval ako sa mu chcelo a keď aj išiel, zvuk bol ušumený a obsahoval brum zo zdroja. Vzal som ho teda do svojich rúk a toto je výsledok. Oprava s funkčnosou a brumom bola jednoduchá, jednalo sa iba o nekvalitný spoj na jednom jacku. Vymenil som skresľovacie diódy za LEDky a pridal switch na ich odpájanie (pri odpojení znie pedal viach "chunky" a "grity", pri zapojení je tón viac "smooth"). Neskôr switch vymením za trojpolohový a pridám germániové diódy, ktoré sú v originálnej schéme (Tak ako Behringer, Razer a iné lacné efekty, ani Danelectro nemá veľa originálnych schém a vyrába hlavne kópie starších efektov s lacnými súčiastkami. French Toast je kópia Foxx Tone machine, germániového fuzz pedálu zo sedemdesiatych rokov). Taktiež som prerobil switch na oktávu tak, aby oktávu úplne odpájal, keď je vypnutá. V tejto časti sa taktiež nachádzajú diódy, ktoré neskôr vymením za germániové. A nakoniec som pridal LED diódu, ktorá signalizuje keď je efekt zapnutý.

Cena úpravy je zatiaľ pod jedno euro, ale spolu s germániovými diódami sa bude pohybova na úrovni 2-3 eur.

Nechajte svoje reakcie. Pozdravujem cuca (daj vedie ak chceš okúsi Box of Rock, verím, že práve tebe sa bude páči). Prajem Vám všetkým príjemný deň.
Skor ako sa spytas pozri sem, sem a sem.
left_hand

Zpět na Home made