Výroba lefthanded Les paul

Moderátor: Moderators

ktoru z nich

¾avica - amber
1
25%
stred - aquamarine
2
50%
pravica - red wine
1
25%

Celkem hlasů : 4

Výroba lefthanded Les paul

Příspěvekod yoloz » úte říj 12, 2010 17:37

dobrý
viem ze som na tomto fóre novy ale to ze si idem vyrabat gitaru bol asi najhlavnejší dôvod prečo som sa tu zaregistroval
asi najväčším dvôvdom preco si idem gitaru vyrobit je ot ze som lavak a nenasiel som ziadnu ktoru si mozem dovolit co by som chcel a taktiez je sper si vyrobit gitaru lebo do nej mozete dat do nej nieco zo seba a nikto na dvete nebude mat rovnaku:)

ale teraz uz k samotnej vyrobe:
zatial som velmi nepokrocil kedze este neviem konkretne co chcem :) material uz mam a to konkretne :
1 javorova doska o rozmeroch 60cm x 40cm x 5.5cm
( rozmyslal som este nad explorerom alebo tele ale podla man by bola skoda zhoblovat kvôli tomu tolko dreva )
vrachna javorova doska s rozmermi 60cm x 40cm x 2cm

hardware by som tam chcel dat od schalleru nech je to uz kvalitka ;)

krk asi robit nebudem lebo sa toho bojim kedze tam toho treba dost vela a dost presne a preto si ho asi kupim

nákresy nejake mam z stiahnute ale su v dost zlej kvalite a neivem ci si ich budem normalne kupovat

tu mam nejake tie farebne tipy na ktore by sa mohla podobat
ale neviem si vybrat takze poradte mi aj v tom :)
http://uploading.sk/obrazek/x3x6ot3/gitaros.png

gitaru by som chcel dokoncit do konca roka ale neviem ci to stihne kedze nemam teraz vlemi vela casu
vsetko naradie co potrebujem zatial mam ( frezu lupienkovu a priamociaru pilku dlata ) mozno este by som potreboval gravirovaciu ihlu ale neviem
snimace zapojit tiez nebude problem len nemam schemu ale to by sa malo nejako poriesit

a to by bolo asi tka na zaciatok vsetko :)
Naposledy upravil yoloz dne úte říj 12, 2010 19:49, celkově upraveno 1
yoloz

Příspěvekod ~beowulf~ » úte říj 12, 2010 18:42

U mňa jednoznačne červená.. LP z javora? No ako myslíš.. tú jasnos budeš musie kompenzova inde, asi najskôr na snímačoch..

Ešte k fotkám - toto sa na slušných fórach nerobí.. Buď daj na obrázky linky, použi zmenšené náhľady s odkazom na originál, alebo obmedz veľkos v html tagu (to tu asi nejde). Nevkladaj hi-res obrázky priamo. Je to nezdvorilé a bezohľadné k ostatným užívateľom.
Cort M600 Black cherry sunburst (C 12-56)
IMG StageLine GAT-100R + 2x12 " Vin30
AKG D5S
E-MU 0202
CME M-Key
~beowulf~

Příspěvekod yoloz » úte říj 12, 2010 21:12

už som to dal ako link , vravím ze som tu nový a neviem ešte ako to tu chodí
ja sa najviac rozhodujem medzi tou červenou a tyrkysovou , ta žltá je pekná ale má ju veľa ľudí a naopak takú tyrkysovú ma zas málokto ale neviem či sa mi po čase neprestane práve preto páčit a červena tá je taký zlatý stred

A ku tomu drevu
viem že to nieje dos časté robi LP z javora kedže to ma vraj dos výrazný zvuk a dlhý sustain ale napr Gibson vydal jednu seriu s názvom raw power
a tie boli cele z javoru dokonca aj hmatník z neho mali a podla mna majú celkom obstojný zvuk a snímače máju klasicky humbucker 57 Classic no neviem či tam budem dáva konkrétne tieto
yoloz

Příspěvekod left_hand » stř říj 13, 2010 06:51

Skor nez sa zacnes pustat do projektu s neistym koncom, skus sa este pozriet po znacke Schecter. Vyrabaju dost vela lavackych modelov a maju aj LesPauloidne gitary.

Napr.

Tempest
Obrázek

alebo

Solo6
Obrázek

pripadne nie az tak LesPauloidne

C-1
Obrázek
Skor ako sa spytas pozri sem, sem a sem.
left_hand

Příspěvekod Ondskan » čtv říj 14, 2010 09:40

Veru Lefty +1. Ja by som sa do výroby určite nepúšal, ale keď to chceš vyskúša a máš čas a prostriedky tak prečo nie.
Gear:
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H - Wzmacniacz lampowy
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification
Ondskan

Příspěvekod vojton » pát říj 15, 2010 13:22

.....možno by si mal vyskúša vyrobi telo z nejakého obyčajného dreva, aby si si nacvičil presnos a pod. a až potom sa venoval kvalitnému drevu. Z vlastnej skúsenosti viem, že prvé pokusy bývajú nepodarky a až časom človek zistí všetky záludnosti pri práci s drevom. Keď to ale prepočítaš, tak finančne neušetríš pri vlastnej výrobe takmer nič, skôr to bude drahšie a s neistým koncom... Firmy čo vyrábajú gitary kupujú všetok hardware v obrovských množstvách v podstate za haliere. Ty budeš musie vysoli full cenu + striekanie + koncové nastavenie u gitarára + krk si chceš kúpi hotový čo nebýva lacné ak chceš kvalitu...... V každom prípade držím palce a pochváľ sa výsledkom :wink:
.....mám doma kopu šrotu....ale vybral som si ho sám!
vojton

Příspěvekod yoloz » pát říj 15, 2010 14:12

ďakujem za povzbudivé slová :D aj ked viem že máte všetci pravdu

no ku tým gitarám schecter , tak tieto konkrétne som už videl a jedina kt. by som chcel tak by bola tá C-1 a za tú cenu by som mozno vedel zohnat aj gibson studio, ale celkovo sa mi od nich nepáči velmi nič ale aspon robia nejaké obstojné gitary pre lavákov.

na výrobu mám aj dos času a aj celkom dos zdrojov
je to moja prvá gitara ale ako sa hovori všetko je raz po prvý raz ( alebo nejak tak ), viem ze to nebude jednoduché ale to s tým ze by som si to mohol najprv vyskúsat na nejakom inom dreve je dobrý nápad aj ked napr toto javorové drevo som dost dlho zhánal ale nakoniec som ho dostal ako dar takže neviem vôbec akú má hodnotu.
to striekanie a morenie dreva nebude problém a taktiež to skontrolovanie u odborníka kedže poznám jedného pána ktorý sa tomuto venuje uz asi 30 rokov.
Problém bude naozaj len v tom že som to ešte nikdy nerobil, potom s hardwarom a tým krkom
ale ked už mám to drevo tak čo s ním budem robi .
yoloz

Zpět na Home made