KTORU BEDNU 2x12" ?

Moderátor: Moderators

KTORU BEDNU 2x12" ?

Příspěvekod Asgard » pát srp 13, 2010 15:02

Zdravim ,chcem sa spytat znalych, ci mi mozu pomoct, kt. bedna je zvukovo najlepsia pre tvrdsie styly od rocku po moderny metalovy zvuk..

Tyka sa to hlavne bedni od vyrobcov bedni, mam na mysli bedne lacnejsie v cenovej kategorii do 150 Eury ako FRAMUS, HARLEY BENTON, FAME, RAT AMP, TT-CABS, CRATE, LANEY az po nejake drahsie napr. ORANGE, ENGL, tie uplne drahe DIEZEL,MESA atd. uz su moc..cenova relacia do 350 Eur,nejde mi ani o to aby musela byt ta bedna nova..kludne pouzivana..

Najlepsie by bola bedna co je z masivu, ma odnimatelny zadny kryt.
Co sa tyka repro, tak asi V30, ale tie by som predal, a kupil si tam Eminence Governor alebo Celestion G12K100?, pretoze V30tok som sa uz prejedol a nesedia mi moc k hlave ENGL SAVAGE.

Samozrejme home robene bedne je tazko porovnavat, to vie len vyrobca ake drevo pouzil s rozmermi a podla coho to robil..

moj mail asgard@zoznam.sk, piste mi svoje skusenosti prosim a s cim ste spokojny a co odporucate..
Asgard

Příspěvekod Drvic » pát srp 13, 2010 21:29

Ty chces k ENGL Savage bednu za 350EUR? Nebola by to skoda?

Ja by som bral bud Orange alebo ENGL, ale za taku cenu ich nekupis ani z druhej ruky. Treba prihodit aspon 100EUR.
Na druhu stranu sa ti ta investicia vrati, pretoze to su uz bedne, ktore vydrzia. Konstrukcne aj materialovo su na najvyssej urovni. Nemaju sice odnimatelnu zadnu stenu, ale na to by som asi nebral ohlad.

Ak chces vymenit V30 za nejaky iny reprak, skus Celestion Classic Lead 80.
Jeden tipek na sevenstring fore (WarriorOfMetal) hodil nahravku prave ENGL Savage do bedne s Classic Lead reprakmi a ten zvuk je vazne dobry.

Alebo sa pozri na Vader bedne. Tam sa montuju od vyroby Eminence Legends. U nas nie su zname, ale daju sa aj ako nove zohnat za dobru cenu.

btw to mas Savage 120 alebo 60?

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
Gerhat TubePower 60 (2xEL34 =C=)
ENGL 212VH (C90+V30)
Marshall MF400 (G12K-100)

Jackson SL3 - BKP Painkiller bridge
ESP/LTD M-400 (2x EMG 81)
Drvic

Příspěvekod Asgard » ned srp 15, 2010 17:58

Momentalne nie som ochotny dat do toho peniaze, pretoze muzika je draha, a uz som poskusal tolk oveci a tolko penazi, ze uz fakt nie.

Orange stoja tak do 400, videl som v bazaroch nemecku Engle za 350, lenze osobny odber..

Tie Celestiony Leady pouzivaju aj Laney myslim, len neviem ako sa to bude spravat k tej hlave a bedni..eminence governor mam vyskusane, g12K100 su vraj v kombinacii vyborne, uz len najst to spravne drevo ako sa hovori ;).
Asgard

Příspěvekod Drvic » pon srp 16, 2010 08:19

Asgard píše:Momentalne nie som ochotny dat do toho peniaze, pretoze muzika je draha, a uz som poskusal tolk oveci a tolko penazi, ze uz fakt nie.

Orange stoja tak do 400, videl som v bazaroch nemecku Engle za 350, lenze osobny odber..

Tie Celestiony Leady pouzivaju aj Laney myslim, len neviem ako sa to bude spravat k tej hlave a bedni..eminence governor mam vyskusane, g12K100 su vraj v kombinacii vyborne, uz len najst to spravne drevo ako sa hovori ;).

Tos... hudba je drahy konicek, ak chces mat zvuk podla svojich predstav. :D

Po bazaroch (nie nasich) najdes vselico za dobre ceny, len ked si k tomu priratas dopravu alebo cestovne, tak aj tak prides k cene, co som ti napisal.

Podla mna je bedna zle miesto na setrenie. To sa neoplati, lebo aj tak nebudes spokojny.
Co vsetko si skusil so svojou hlavou, ked hovoris, ze si mal vselico?

Laney pouzivaju V30-ky a Celestion Seventy 80, nie Classic Lead.

(nenapisal si, ci mas Savage 120 alebo 60)

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
ENGL 212VH (C90+V30)

Drvic

Příspěvekod Asgard » čtv srp 19, 2010 20:42

Mam savage 60 zatim, jaksaa na 120 budem musiet este silno zarabat...ale uplne mi staci..ma to 2 kanale + solo.

Ok rozhodol som sa, ze pojdem do Harley Benton Vintage bedne 2x12, ak sa mi nebude pozdavat predam repro, vymeim za G12K100 + Eminence Governor, budem na nule, a pokial to nebude dobre hrat, naserem sa predam a kupim Engla alebo Orange z nemecka..pozeral som ze viacery tu maju tu bednu, takze asi nebude zla..a asi ani horsia ako Framus alebo ine..zatim vdaka.
Asgard

Příspěvekod Drvic » pát srp 20, 2010 08:00

Asgard píše:Mam savage 60 zatim, jaksaa na 120 budem musiet este silno zarabat...ale uplne mi staci..ma to 2 kanale + solo.

Ok rozhodol som sa, ze pojdem do Harley Benton Vintage bedne 2x12, ak sa mi nebude pozdavat predam repro, vymeim za G12K100 + Eminence Governor, budem na nule, a pokial to nebude dobre hrat, naserem sa predam a kupim Engla alebo Orange z nemecka..pozeral som ze viacery tu maju tu bednu, takze asi nebude zla..a asi ani horsia ako Framus alebo ine..zatim vdaka.

Na Harley Benton s V30 boli len dobre ohlasy. Podla vsetkeho je to najlepsia volba medzi lacnymi bednami. Osobne som ju este neskusal.

Odkial si? Ak by si bol niekde z okolia BA, TT alebo NR (alebo podobne), tak ked si ju zozenies, mozme urobit priame porovnanie. Ja mam ENGL bednu a kamos Orange. Mozes vyskusat.

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
ENGL 212VH (C90+V30)

Drvic

Příspěvekod Asgard » pát srp 20, 2010 13:45

Akurat som nasiel komentare o Harley Benton, ze ta bedna zacne vydavat po case nejake divne zvuky chrciace, resp. ked sa riadne vysoli hlava na festaku a tak, ze aj tam sa to moze stat, kvoli vedeniu a zle urobenou kabelazou, resp. nekvalitnou neodtienenou a neviem cim..ale ze to nema kazda bedna, len sa moze take nieco vyskytnut, cize by bolo nutne vymenit kabelaz aspon..Bolo mi to potvrdene aj od gitaristu kt. pouziva bedne HB 4x12 s V30 takze ma to trochu odradilo, este skusam jedneho vyrobcu bedni v cechach, kolko by vysla na zakazku bedna kopia englu co mas aj ty, s 13-14 krat prelozenou brezou, rovnou horizont., s mriezkou vpredu.Akurat mi nevies povedat aka je hrubka dreva na tej bedni, a ci je vnutri vypchata zo zadu alebo spredu a ako je to oddelene medzi repro kolikom alebo stenou? a este ci je vzadu odnimatelny kryt?

Na engl bedni som uz hral, velmi sa mi to lubilo, a prischlo to asi najviac k tej hlave, mesa recto bola strasne uhucana a neliezlo z toho to co som potreboval, k englu nepouzitelna podla mna no a orange by som chcel vyskusat, pretoze u nas v hudobninach maju len komba Orange.

Som z Nitry, ale chystam sa byvat v BA za kratky cas..
Asgard

Příspěvekod cUggIO » pát říj 15, 2010 07:11

Rozhodne kup Harley Benton, mam 2x12 a poviem ti ze co sa lacnych bedni tyka sunda vsetko....
S basakom sme sa na skuske kapely zhodli ze ten box nehra ako Harley Benton....
Cize toho sa bat nemusis. A ak si v BA tak sa mozeme dohodnut ze prides k nam na skusobnu a mozes si na nom aj zahrat trocha.
My rig consists of:Marshall 2266H,Marshall 1960TV,Gibson SG faded,Vintage V99,MXR GT-OD,MXR Carbon Copy,Korg Pitchblack,Dunlop SW95,EHX Small Clone,Boss GE-7,Sommer+Proel Cables & Neutrik's
cUggIO

Příspěvekod left_hand » pát říj 15, 2010 13:54

cUggIO píše:Rozhodne kup Harley Benton, mam 2x12 a poviem ti ze co sa lacnych bedni tyka sunda vsetko....
Cize toho sa bat nemusis. A ak si v BA tak sa mozeme dohodnut ze prides k nam na skusobnu a mozes si na nom aj zahrat trocha.

Atreba podotknut, ze zvlada velmi dobre vysoke hlasitosti. no jednoduch za tie peniaze hra velmi slusne.
Skor ako sa spytas pozri sem, sem a sem.
left_hand

Příspěvekod cUggIO » sob říj 16, 2010 09:53

left_hand píše:
cUggIO píše:Rozhodne kup Harley Benton, mam 2x12 a poviem ti ze co sa lacnych bedni tyka sunda vsetko....

Atreba podotknut, ze zvlada velmi dobre vysoke hlasitosti. no jednoduch za tie peniaze hra velmi slusne.

Lefty mas pravdu hra krasne aj VELMI nahlas....je to vyborny box ;) naozaj vrele odporucam. Pomer cena/vykon je rovny 2! :D:D
My rig consists of:Marshall 2266H,Marshall 1960TV,Gibson SG faded,Vintage V99,MXR GT-OD,MXR Carbon Copy,Korg Pitchblack,Dunlop SW95,EHX Small Clone,Boss GE-7,Sommer+Proel Cables & Neutrik's
cUggIO

Příspěvekod PetoDL » čtv led 27, 2011 23:29

ENGL 212, super box. Ja som si pre ten moj siel do CR a stal ma 420e + cesta ale som spokojny.
EPIPHONE Les Paul Standart 2002
Peavey ValveKing VK100
Hughes and Kettner - Tubefactor
Box Engl 212
T.C.Electronic G-Sharp
MIDI pedal FCB1010
Cry Baby GCB-95
Wireless WMS 40 PRO Guitar set FLEXX
Chromatic pedal tuner Planet waves
PetoDL

Zpět na Home made