SBS elektrosonics zurčanie

Moderátor: Moderators

SBS elektrosonics zurčanie

Příspěvekod Forus » čtv říj 18, 2012 16:29

Èaute, dnes som si osadil snímače ktoré som si objednal u pána Šlapáka. Zvuk gitary je o 100% lepší a krajší. Akurát mi robí problém zurčanie. Pri čistom zvuku ho poču len veľmi slabo, no pri skreslenom zvuku sa zurčanie mnohonásobne zosilní. Pri hraní to nie je vôbec poču, akurát ak prestanem hra alebo len chytím struny poču dos intenzívne zurčanie. Pri starších snímačoch bolo poču iba typický zvuk a chrčanie zo zosilovača. Začal som pátra kde je chyba, lebo zapojené ich mám podľa schémy. Neskôr som prišiel na to, že ak sa dotknem uzemnenia, je jedno či prepínacej páčky snímačov, alebo potenciometrov, tak zurčanie nie je vôbec poču. Neviete mi pomôc v čom je problém? Vopred vďaka za odpovede.

Forus
ESP Ltd EC-401 BK, PSD LP1 Vintage Sunburst (Gotoh Hardware, Tuners Schaller ST6K, SBS electrosonic DL1658 & DL15056), Ibanez Gart 60 Night Black, Yamaha ec112 Vox Tonelab ST, Engl Fireball E625 60 Watt, Harley Benton with Celestion Vintage 30 2x12" ...
Forus

Příspěvekod Ondskan » čtv říj 18, 2012 20:05

Ten istý problém. S pasivkami od SD. Keď som ešte hrával v bande tak som to eliminoval tak že som stiahol channel volume (preamp) a viac ohulil koniec. Neviem čím to je, myslel som si že to je notebookom, lebo hrávam teraz cez zvukovku a komp, lebo tam som mal iba dvojkolikový power cord. Teraz som sa ale presahoval a mam a desktop a to isté. Tipujem, že to je istá vlastnos pasiviek. Gitara je správne uzmenená, tak nevím.

Sorry, že som ale neporadil. Každopádne skontroluj zemnenie. Inak ešte ma to napadá, že to je starými elektrickými rozvodmi, prípadne elektrickými zariadeniami ako noasek a lcd monitor a pod.
Gear:
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H - Wzmacniacz lampowy
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification
Ondskan

Příspěvekod Forus » čtv říj 18, 2012 20:31

Ako teda zistim ci mam v poriadku zemnenie? Co sa tyka aparatu, hral som rano na starych snimacoch a vsetko v pohodke. Vymenil som snimace a vsetko po prdeli + zurcanie. Osobne si myslim ze to bude zemnenim, lebo vsetko bolo tak ako rano akurat ine snimace a nepredpokladam, zeby snimace od Slapaka budu zurcat a cinske shity nie ...
ESP Ltd EC-401 BK, PSD LP1 Vintage Sunburst (Gotoh Hardware, Tuners Schaller ST6K, SBS electrosonic DL1658 & DL15056), Ibanez Gart 60 Night Black, Yamaha ec112 Vox Tonelab ST, Engl Fireball E625 60 Watt, Harley Benton with Celestion Vintage 30 2x12" ...
Forus

Příspěvekod Forus » pát říj 19, 2012 09:54

Problém vyriešený. Zemnenie ktoré viedlo cez telo gitary bolo vsunuté do otvoru cez ktorý viedol. Musel som ho vytiahnu aby sa dotýkalo vrutu strunníka a teraz je všetko v poriadku. Poču zurčanie ak pustím struny, ale o 90% menej ako predtým a oveľa menšie ako pri starých snímačoch. Vrelo odporúčam snímače p. Šlapáka. Je to pán!
Forus

Zpět na Snimace