prosím o radu snímače na LP

Moderátor: Moderators

prosím o radu snímače na LP

Příspěvekod giacomoxxx » pon črc 04, 2011 19:47

Zdravím vás potreboval by som poradi ohladne snímačov na LP,mám Epiphone Les Paul Standard s továrenskými snímačmi a chcel by som tam osadi niečo lepšie vie mi niekto poradi? hrám Rock,Metal ale som skorej zaažený na sólovú hru chcel by som zatiaľ iba jeden cca do 120eur oplatí sa mi to alebo rovno kúpi dva silné snímače a ak jeden kde ho da ku kobylke alebo ku krku.Vopred ďakujem za odpoveď
giacomoxxx

Příspěvekod Romeo » úte črc 05, 2011 09:11

Tak ked jeden tak urcite ku kobylke. Ale ak nechces silou mocou nove tak pouzite si kupis cely set za 120 eur. Mas rozne moznosti od Seymour az po Dimarzio. Treba skusat. Ostatni ti urcite vedia lepsie poradit ake snimace pasuju do tvojej gitary. Ja len ti tu davam niejake moznosti :)

Seymour SH-4 a SH-1n je klasika co sa tyka snimacov na rock. A na bazare predavaju spolu s potakmi za 120 eur.

http://ebazar.muziker.sk/?action=4&id=123121
http://ebazar.muziker.sk/?action=4&id=151677

Alebo Seymour alnico pro II snimace slash siganture do LP.

http://ebazar.muziker.sk/?action=4&id=165556

EDIT: Aky mas aparat? A potrebujes to na rock alebo so silnym vystupom na metal ?
Ibanez GSA60 + Seymour SH6
Vintage VEC400-R
Marshall TSL60 + Marshall 1960A
Boss DS2
Jim Dunlop CryBaby GCB 95 ,
George Dennis 0.88
Romeo

Příspěvekod giacomoxxx » úte črc 05, 2011 18:04

aparát zatial nemám žiadny hrávam cez pc ale plánujem kúpit cez prazdniny a čo sa týka snímačov tak sa do toho absolútne nevyznám :D a myslím že kúpou snímačou nič nepokazím je to zložité ich tam da? čo sa týka aj elektroniky
giacomoxxx

Re: prosím o radu snímače na LP

Příspěvekod Drvic » stř črc 06, 2011 12:13

giacomoxxx píše:Zdravím vás potreboval by som poradi ohladne snímačov na LP,mám Epiphone Les Paul Standard s továrenskými snímačmi a chcel by som tam osadi niečo lepšie vie mi niekto poradi? hrám Rock,Metal ale som skorej zaažený na sólovú hru chcel by som zatiaľ iba jeden cca do 120eur oplatí sa mi to alebo rovno kúpi dva silné snímače a ak jeden kde ho da ku kobylke alebo ku krku.Vopred ďakujem za odpoveď

Odporucam BKP Painkiller

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
Gerhat TubePower 60 (2xEL34 =C=)
ENGL 212VH (C90+V30)
Marshall MF400 (G12K-100)

Jackson SL3 - BKP Painkiller bridge
ESP/LTD M-400 (2x EMG 81)
Drvic

Příspěvekod Romeo » stř črc 06, 2011 13:44

giacomoxxx píše:aparát zatial nemám žiadny hrávam cez pc ale plánujem kúpit cez prazdniny a čo sa týka snímačov tak sa do toho absolútne nevyznám :D a myslím že kúpou snímačou nič nepokazím je to zložité ich tam da? čo sa týka aj elektroniky

Tak najprv aparat a az len potom snimac. Kludne setri na aparat, velky vyznam davat peniaze za snimac ked hravas cez komp nema.
Ibanez GSA60 + Seymour SH6
Vintage VEC400-R
Marshall TSL60 + Marshall 1960A
Boss DS2
Jim Dunlop CryBaby GCB 95 ,
George Dennis 0.88
Romeo

Re: prosím o radu snímače na LP

Příspěvekod cUggIO » pát črc 08, 2011 08:04

Drvic píše:
giacomoxxx píše:Zdravím vás potreboval by som poradi ohladne snímačov na LP,mám Epiphone Les Paul Standard s továrenskými snímačmi a chcel by som tam osadi niečo lepšie vie mi niekto poradi? hrám Rock,Metal ale som skorej zaažený na sólovú hru chcel by som zatiaľ iba jeden cca do 120eur oplatí sa mi to alebo rovno kúpi dva silné snímače a ak jeden kde ho da ku kobylke alebo ku krku.Vopred ďakujem za odpoveď

Odporucam BKP Painkiller

+1

popr. cokolvek podla tvojho vkusu od Seymour Duncan, Dimarzio, popr. ak chces usetrit a chces poriadne snimace za super cenu tak Slapaka (SBS electrosonic) alebo RM pickups (z CR, ja ich mam a su MEGAAA)

giacomoxxx píše: je to zložité ich tam da? čo sa týka aj elektroniky

zopar kablikov dva kondenzatory, nic zloziteho, ak si niekedy cinoval to spravis v pohode za zopar minut.

V tomto pdf najdes najlepsiu schemu zapojenia aka sa do LP da dat (ver mi skusal som ich na svojom viacero)
My rig consists of:Marshall 2266H,Marshall 1960TV,Gibson SG faded,Vintage V99,MXR GT-OD,MXR Carbon Copy,Korg Pitchblack,Dunlop SW95,EHX Small Clone,Boss GE-7,Sommer+Proel Cables & Neutrik's
cUggIO

Příspěvekod piwik » ned srp 14, 2011 06:44

na ebayi nie je problem kupit novy set Seymour Duncan s 2 HB snimacmi za 110e aj s dopravou
Ibanez GRG270 BKN, PSD Les Paul Vintage Sunburst, Jolana Galaxis, Peavey Valveking VK100, M-Audio MobilePre USB
piwik

Zpět na Snimace