snimace

Moderátor: Moderators

snimace

Příspěvekod Chili » ned dub 03, 2011 18:18

Seymour duncan sh-4 /sh-6, Dimarzio Super Distortion ? Hladam snimac na punk-rock, grunge, rock.
Popripade aj nieco ine...Teraz mam iba humbucker zo squiera.
Chili

Re: snimace

Příspěvekod cUggIO » ned dub 03, 2011 20:13

Chili píše:Seymour duncan sh-4 /sh-6, Dimarzio Super Distortion ? Hladam snimac na punk-rock, grunge, rock.

Seymour Duncan SH8 8)

Aj ta SH6 nie je zla....
My rig consists of:Marshall 2266H,Marshall 1960TV,Gibson SG faded,Vintage V99,MXR GT-OD,MXR Carbon Copy,Korg Pitchblack,Dunlop SW95,EHX Small Clone,Boss GE-7,Sommer+Proel Cables & Neutrik's
cUggIO

Příspěvekod Chili » ned dub 03, 2011 20:30

cUggIO píše:
Chili píše:Seymour duncan sh-4 /sh-6, Dimarzio Super Distortion ? Hladam snimac na punk-rock, grunge, rock.

Seymour Duncan SH8 8)

Aj ta SH6 nie je zla....

hmm...neni prilis metalovy?
Chili

Příspěvekod cUggIO » ned dub 03, 2011 20:49

Chili píše:
cUggIO píše:

Seymour Duncan SH8 8)

Aj ta SH6 nie je zla....

hmm...neni prilis metalovy?

Das na nom aj Jazz :D ale ma velky vystup cim dosiahnes poriadne džn džn ;) (a to nie je vhodne len do metalu)

Btw aky styl punk rocku? Ktore kapely cca?
My rig consists of:Marshall 2266H,Marshall 1960TV,Gibson SG faded,Vintage V99,MXR GT-OD,MXR Carbon Copy,Korg Pitchblack,Dunlop SW95,EHX Small Clone,Boss GE-7,Sommer+Proel Cables & Neutrik's
cUggIO

Příspěvekod Ivan.ps » ned dub 03, 2011 21:27

Ja mám set SH6. Kobylkáč na skrelené veci je veľmi dobrý, na čisté veci by som si vedel predstavi aj niečo iné. Krkový je na môj vkus trošku málo "guľatý", ale celkovo sú tie snímače na tvdrú muziku veľmi dobré...
Roland RD-700NX, Korg PA-600, TC Helicon Harmony-M, RCF ART-310A MK III, Mackie 802 VLZ 3, AKG K-240 MKII, Vintage V100, Zoom G2Nu
Ivan.ps

Příspěvekod Ondskan » ned dub 03, 2011 21:36

Ale sme sa tu pekne zišli :D ja by som kľudne poradil SH4. Dostatok šavy, dž dž zvláda pohode. Veľmi ma prekvapil na čistom zvuku hlavne v rozopnutej polohe, veľmi prirodzený a brilantný zvuk. Inak mám set SH4 + SH2 a zatiaľ sa mi to páči. Na spomenuté štýly by som hľadal skôr nie s až tak silným výstupom, to môj názor.
Gear:
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H - Wzmacniacz lampowy
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification
Ondskan

Příspěvekod cUggIO » ned dub 03, 2011 21:43

Ja mam nizko vystupove AlNiCo snimace a hraju od brutalneho hard rockoveho hi gainu az po prekrasne cleany....
Ale zalezi od toho co clovek chce, Seymourovci maju vyhodu ze na stranke maju dobre ukazky, tie su pouzitelne.... Ja osobne by som na moderny punk bral SH-8 kvoli ich obrovskej sile, popr. SH-6 ktore su slabsie. A na klasicky punk ALA Sex Pistols by som bral nejake PAF alebo AlNiCo.... co sa grungeu tyka poznam len zopar kapiel ale myslim ze ktorykolvek typ snimaca utiahne grunge....a pri rocku neni o com, nizsi vystup a prehulit aparat :D
cUggIO

Příspěvekod Ondskan » ned dub 03, 2011 21:53

cUggIO píše:Ja mam nizko vystupove AlNiCo snimace a hraju od brutalneho hard rockoveho hi gainu az po prekrasne cleany....
Ale zalezi od toho co clovek chce, Seymourovci maju vyhodu ze na stranke maju dobre ukazky, tie su pouzitelne.... Ja osobne by som na moderny punk bral SH-8 kvoli ich obrovskej sile, popr. SH-6 ktore su slabsie. A na klasicky punk ALA Sex Pistols by som bral nejake PAF alebo AlNiCo.... co sa grungeu tyka poznam len zopar kapiel ale myslim ze ktorykolvek typ snimaca utiahne grunge....a pri rocku neni o com, nizsi vystup a prehulit aparat :D

Veru, na modernu silnejšie. Klasický/kejší punk niečo slabšie. Grunge ala Pearl Jam tiež niečo stredné silné, šak oni hrajú na Gibson a Fender a to nie sú neaké extrémne high output.

S tou stránkou to je pravda, hlavne tam je poču veľký rozdiel medzi aktivkami a pasívnymi, to hneď človek vie o čo ide. :D
Gear:
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Ondskan

Příspěvekod Chili » pon dub 04, 2011 05:50

Tak ja hram co sa mi paci ale myslel som skor nieco ako sum 41, green day, nirvana, pearl jam, rise against...ten clean ani nemusi byt uplne clean ak mi rozumiete...
Chili

Příspěvekod Drvic » pon dub 04, 2011 07:37

Do akej gitary to chces? Drevo je dost dolezite. Napr. nedaval by som SH-6 do lipovej alebo jelsovej gitary. Tam to bola dost pilka.
SH-8 je paradny snimac. To, ze je silny, je v pohode. Je to len otazka nastavenia ampu. Hral som s takou gitarou (Cort X-6) do vytoceneho cleanu Laney VH100R a z toho liezol taky punk - cisty The Clash.
Tej sily sa fakt nemusis bat.

Ak by si to ta gitara zasluzila :D, tak odporucam BKP Painkiller.
Vyborny snimac na rockove a hustejsie veci.

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
Gerhat TubePower 60 (2xEL34 =C=)
ENGL 212VH (C90+V30)
Marshall MF400 (G12K-100)

Jackson SL3 - BKP Painkiller bridge
ESP/LTD M-400 (2x EMG 81)
Drvic

Příspěvekod Ondskan » pon dub 04, 2011 07:38

Ja si myslím, že s SH4 budeš spokojný
Gear:
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Ondskan

Příspěvekod Chili » pon dub 04, 2011 13:49

Drvic píše:

Do akej gitary to chces? Drevo je dost dolezite. Napr. nedaval by som SH-6 do lipovej alebo jelsovej gitary. Tam to bola dost pilka.
SH-8 je paradny snimac. To, ze je silny, je v pohode. Je to len otazka nastavenia ampu. Hral som s takou gitarou (Cort X-6) do vytoceneho cleanu Laney VH100R a z toho liezol taky punk - cisty The Clash.
Tej sily sa fakt nemusis bat.

Ak by si to ta gitara zasluzila :D, tak odporucam BKP Painkiller.
Vyborny snimac na rockove a hustejsie veci.

mam Affinity Fat Stratocaster - HSS - RW - Black to je myslim rosewood...
dik
Chili

Příspěvekod Drvic » pon dub 04, 2011 15:09

Chili píše:mam Affinity Fat Stratocaster - HSS - RW - Black to je myslim rosewood...
dik

To by mala byt jelsa. Ja by som tam dal bud SH-4, SH-5 alebo SH-8. SH-6 tam nedavaj. To bude prilis ostre.
Cokolvek tam das z tych vyssie spomenutych snimacov bude lepsie, ako to, co mas teraz.
SH-4 a SH-5 su klasicke rockove snimace, ktore zvladaju aj dzn-dzn velmi dobre.
SH-8 je metalovy silak, ktory v pohode daj aj rockovy zvuk (a na prekvapenie ma aj pekny cisty zvuk).

Myslim, ze aj Tonezone od DiMarzia by bol v pohode.

Hlavne aby ten snimac mal dost basov, lebo jelsa ich tolko nema a trochu menej vysok, aby to nerezalo.

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
Gerhat TubePower 60 (2xEL34 =C=)
ENGL 212VH (C90+V30)
Marshall MF400 (G12K-100)

Jackson SL3 - BKP Painkiller bridge
ESP/LTD M-400 (2x EMG 81)
Drvic

Příspěvekod Chili » úte dub 05, 2011 14:14

tak uvazujem nad tym sh-4..dakujem
Chili

Příspěvekod Chili » stř dub 06, 2011 17:45

a co by ste este povedali na ten super distortion od dimarzia? :D
Chili

Příspěvekod fezz » čtv čer 23, 2011 12:51

ja mam singlove nordstrandy JV4 a hraju velmi dobre... fakt odporucam, myslel som, ze budu brumiet, ale nebrumia prakticky vobec...
fezz

Zpět na Snimace