Pasívne snímače do Schecter C-1

Moderátor: Moderators

Pasívne snímače do Schecter C-1

Příspěvekod Ondskan » ned říj 10, 2010 22:13

Zdravím,

Po istom čase som si ujasnil, že aktívne snímače niesu to pravé "orechové" :) a potrebovali by vymeni, keďže dos často hrávam na cleane a ten zvuk nie je to čo hľadám.
Ide o gitaru Schecter C-1, mahagónové telo + krk javor a palisandrový hmatník.

Ja som zatiaľ uvažoval nad týmito alternatívami:
1) Dimarzio Mo Joe (bridge) + Evolution (neck)
2) Dimarzio Evo2 + Evolution
3) Evo2 + Seymour Duncan SH2
4) Seymour Duncan Hot Rodded set - Sh4 + Sh2

Určite nepotrebujem ma ultra silný výstup, ale zároveň mám rád i poriadny hi-gain. Skôr hľadám takú zlatú strednú cestu. Štýl by som charakterizoval ako rock ala Satriani, post rock, progressive rock a tak podobne, taký trochu guláš :). Od snímačov by očakával, aby mi skôr tón rozjasnili. Momentálne clean pasáže mi prídu také temnejšie, sama gitara má dos basov, ale chcel by som niečo brilantnejšie. Viem, že toto by som mal rieši výmenou gitary, ale rozpočet bohužiaľ nepustí.

Kombináciu č.1 som uvažoval ako prvú, ale na HC jeden užívateľ skúšal ten Mo Joe do mahagónovej gitary a podľa jeho vyjadrenia charakter mahagónu bol zachovaný, čiže stále by som asi nedostal ten jasnejší/ svetlejší tón. Potom podľa stránok výrobcu ma zaujal Evo2, ten má výraznejšie stredy a výšky čo si myslím by možno naplnilo moje očakávania. Kombinácia č.3 je len experiment, aby som nemal snímače a od rovnakej značky. Set SH4 a SH2 vyjde celkovo najlacnejšie, ale zatiaľ ma zaujala najmenej, neviem je to len možno predsudok :).

Ak máte neaký inakší tip, alebo máte skúsenosti s týmito snímačmi, veľmi rád uvítam, vaše názory.
Gear:
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H - Wzmacniacz lampowy
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification
Ondskan

Příspěvekod Ondskan » pon říj 11, 2010 10:44

Ešte ma napadla otázka ako to je s tými veľkosami F-spaced a Trembucker? Všeobecne viem, že takto označené snímače idú ku gitarám s floyd rose systémov.
To síce nieje môj prípad, ale v manuáloch na dimarzio bolo bolo písané, že u F-spaced modeloch by mala by vzdialenos E a e, 51mm a vyše - 2 palce. Ja u kobylkového mám vzdialenos 51mm. Gitara je s pevnou - tune-o-matic kobylkov. Tak som mierne zmetený :D. Vojde sa tam i ten F-space? resp o kolko je to väčšie? lebo zase by som nerád mal neakú fugu medzi rámčekom. Plus na t... .de majú iba v krémovej farbe iba modeli ktoré sú ako F-space :(.
Gear:
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Ondskan

Příspěvekod left_hand » pon říj 11, 2010 14:16

Kupuj Trembuckre, Humbuckre su na Gibsony so starymi kobylkami a na Fendre. Ty uz mas modernu kobylku a so sirsim rozmerom a tak tam treba namontovat Trembucker. Ja na mojej Schectere mam Hubuckre a su trochu krivo (poly mam trochu posunute), ale zvukovo to nieje problem, len to nevyzera tak ako ma.

Okrem toho nechcem robit mudrlanta, ale mohol by si skusit vymenit box. Sam viem, ze Laney hra viac do stredov a vysok, takze gitara to len vyrovnava. Mal som Kustom 412 box a tam to malo ovela viac basov ako teraz s V30 reprakmi.

Samozrejme ak ti aktivne snimace nesedia tak ich vymen, ja som ich tiez vymenil.
Skor ako sa spytas pozri sem, sem a sem.
left_hand

Příspěvekod Ondskan » pát říj 15, 2010 11:42

left_hand píše:Kupuj Trembuckre, Humbuckre su na Gibsony so starymi kobylkami a na Fendre. Ty uz mas modernu kobylku a so sirsim rozmerom a tak tam treba namontovat Trembucker. Ja na mojej Schectere mam Hubuckre a su trochu krivo (poly mam trochu posunute), ale zvukovo to nieje problem, len to nevyzera tak ako ma.

Okrem toho nechcem robit mudrlanta, ale mohol by si skusit vymenit box. Sam viem, ze Laney hra viac do stredov a vysok, takze gitara to len vyrovnava. Mal som Kustom 412 box a tam to malo ovela viac basov ako teraz s V30 reprakmi.

Samozrejme ak ti aktivne snimace nesedia tak ich vymen, ja som ich tiez vymenil.

Platí toto i pre krkové snímače? kažopádne i bedna je v pláne len už chcem do nej vrazi viac. Ok skúsim niečo viac vyrovnanejšie. Prave som i niečo počítal i o tej Evo2 a oproti EVO1 je viac vyrovnanejšia. Kamoš má ten Evolution a je to veru ostrejší snímač.

Inak čo takto Tone Zone? len má dos basov a stredov, tak mierne neviem :D
Gear:
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Ondskan

Příspěvekod left_hand » pát říj 15, 2010 13:52

Krkovy sedi obycajny hambac.
left_hand

Příspěvekod Drvic » pát říj 15, 2010 13:54

Ondskan píše:Platí toto i pre krkové snímače?

Krkove snimace sa robia len v jednej verzii.

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
Gerhat TubePower 60 (2xEL34 =C=)
ENGL 212VH (C90+V30)
Marshall MF400 (G12K-100)

Jackson SL3 - BKP Painkiller bridge
ESP/LTD M-400 (2x EMG 81)
Drvic

Příspěvekod Ondskan » sob pro 11, 2010 14:30

Èaute tak som nakoniec zohnal tie SD TB4 a SH2. Po skúške v kapele som ale ostal docela sklamaný. Neviem, najskôr to bude tým boxom, ale v tejto kombinácií je to dos o ničom. Strašne moc bassové, clean skoro nepoužiteľný v kapele. Crunch a Lead boli fajn, ale vcelku ma prevapilo, že ten clean bol oproti týmto kanálom tak potichu. Pred tým som mal volume nastavené na clean: 7, crunch: 6 a lead: 6 a bolo to pohode, ale teraz som musel podstatne viac prida čistý kanál a i master volume, lebo sa to strašne strácalo. Prišlo mi to také nevýrazné, zahuhlané, stratila sa celá brilantnos. Medzipoloha, a krkový snímač, tak to je absolútne nepoužiteľné, nekonkrétne. Uberám basy, pridávam výšky a stredy mierne, nastáva zlepšenie, ale i tak je to skôr kompromis.
¼udia, nemôže to by tým, že by sme niečo dokafrali pri pájkovaní ? Chalanisko pájkova vie, opravuje mobily. Jedine cín, ktorý bol použitý na spojenie uzemnenia na potenciometroch tak ten nám pomaly ani roztavi nešiel, ale podarilo sa nakoniec. Inak akú máte vzdialenos snímača od strún? Prípadne s tými polohovými nástavcami na snímačoch by sa nedalo niečo porieši? Lebo na D a G strunách sú vyššie než ostatné. Keď som skúšal sám, tak ma vcelku potešilo, že sa zmenil charakter na cleane, už neni taký tuhý, čiže výmena za pasívne bola dobrá voľba.
Gear:
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Ondskan

Příspěvekod Ondskan » sob pro 11, 2010 14:34

Ešte ma napadlo, či by to nemohlo by potenciometrami ? Lebo som tam nechal tie čo tam boli pôvodne pri aktívkach. I tak pôjdu von za Push pull, len mi minulý týždeň nevyšli peniaze na kúpu.
Gear:
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Ondskan

Příspěvekod left_hand » sob pro 11, 2010 15:31

hned ako budes moct vymen si potaky - tie co tam mas su 25K a ty potrebujes 500K.

Vzdialenost od strun mam asi 2.5-3mm.

Ja mam SH-1tky, tie su o hodne basovejsie ako SH-4 a aj tak to u mna hra dost vyskovo.

Dufam, ze ste to pajkovali hrotovou pajkovackou a nie trafopajkou, lebo ta ma taky zlozvyk odmagnetizovat jadro.

Skusil si hrat zapojeny bez efektov, ci ti to niekde nezerie vysky?

A hlasitost bude samozrejme ina - pasivne snimace su tichsie.
left_hand

Příspěvekod Ondskan » sob pro 11, 2010 15:40

left_hand píše:hned ako budes moct vymen si potaky - tie co tam mas su 25K a ty potrebujes 500K.

Vzdialenost od strun mam asi 2.5-3mm.

Ja mam SH-1tky, tie su o hodne basovejsie ako SH-4 a aj tak to u mna hra dost vyskovo.

Dufam, ze ste to pajkovali hrotovou pajkovackou a nie trafopajkou, lebo ta ma taky zlozvyk odmagnetizovat jadro.

Skusil si hrat zapojeny bez efektov, ci ti to niekde nezerie vysky?

A hlasitost bude samozrejme ina - pasivne snimace su tichsie.

Uff si ma potešil. Práve na tu odporovú pájkovačku ma upozorňoval i predávajúci, tak som ich namotoval až teraz, lebo som ju nemohol zohna. S tými efektami som neskúšal, ma to neako ani nenapadlo. I keď pred tým keď som mal tie aktívky tak keď som porovnával gitara => vox => laney a gitara => laney tak som nepostrehol neakú zmenu signálu. Možno tie pasívne sú na to citlivejšie. Díki, tak ich hneď vymením. Tú vzdialenos mám tiež okolo tých 3 mm
Gear:
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Ondskan

Příspěvekod Ondskan » ned pro 12, 2010 13:33

Lefty a ešte ako to je s tónovou clonou? I tú treba vymeni ?
Gear:
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Ondskan

Příspěvekod left_hand » ned pro 12, 2010 15:39

Ano. A aj filtracny kondenzator. Ten co mas v gitare je 100nF. To je na pasivne snimace vela. ja mam 33nF.
left_hand

Příspěvekod Ondskan » pon pro 13, 2010 12:46

Keď som dnes pozeral manuály tak tam ten kondenzátor je 0,47 asi pF. Inak ten kondik kupim i normalne v elektre ? Resp. čo obmedzuje tá hodnota ?
Gear:
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Ondskan

Příspěvekod left_hand » pon pro 13, 2010 13:08

u mna bol 100nF polzesterovy kondenzator.

Kondik sa pouziva ako tonova clona. Cim ma mensiu hodnotu, tym menej vysok potom zozere.

Da sa kupit v elektre, ale to niesu tie prave audiofilne kondiky. Idealne su PIO (paper in oil), stare teslacke Foliove kondiky, alebo Orange Drop kondiky. Napatie staci do 10V.

Hodnota je potom na tebe.

Volakedy sa pouzivali kondiky od 22nF po 100nF. Dnes sa pouzivaju uz aj mensie hodnoty (od 3300pF - 3,3nF).

Vyhoda mensich hodnot je ta, ze zvuk sa meni priebezne (nie az pri "konci" potaka), ale ma uzsi rozsah zmeny tonu (co zase niektory povazuju za vyhodu, lebo ton potom nejde do extremov uplneho zamumlania sa).

Vacsie hodnoty maju sirsi rozsah, taky viac blues zvuk (na mojich 33nF nedam dopustit). Gibson a Fender bezne pouzivaju vyssie hodnoty (22nF).
left_hand

Příspěvekod Ondskan » pát pro 17, 2010 16:29

Tak dnes som doniesol gitaru od gitarára som spokojný takto som si to nejako predstavoval. Vyskúšal som ju len na nejakom neznámom lampáči a paráda. Podrobnejší report dám až budúci týždeň.
Gear:
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Ondskan

Příspěvekod Ondskan » ned pro 26, 2010 20:47

Zdarec,

No tak už som konečne otestoval snímače s novou elektronikou a môžem poveda paráda. Presne takéto niečo som očakával. Najviac ma prekvapila rozopnutá TB4. Veľmi prirodzená reakcia, perfektná brilantnos. Inak i normálna poloha vôbec nebola na zahodenie. Dostatočný výstup, ale nie som si 100% istý ako by zvládal podľadenia. Proste klasika 80´s heavy metal typu DIO nádhera. Pretože keď som skúšal da Drop D ako snímalo to dobre ale zvuk sa mi nepáčil. Možno to robila i mäkká struna(používam 9-46) a moc gainu, ale myslím si, že to TT nie až tak moc stavané na podľadené veci. Inak momentálne to mám vyriešené, že Tone potenciometrom rozopínam oba snímače. Toto zapojenie je trochu obmedzené z hľadiska variability, ale dá sa to preži, pretože gitarár, čo mi to robil nemal iný Push&Pull.
Inak som čítal i o push&push potenciometroch. Neviete kde sa dajú zohna ? Alebo to je len preklep, či mýtus ako špagetové monštrum ? :D

Ešte k zvuku tak medzi poloha na rozopnutých snímačoch (jedna cievka z každého snímača) mi prišla najviac akustická, veľmi pekné podanie, ideálne na Opeth záležitosti. Dobrý pomer basov a výšok. SH2 pri rozopnutých bola fajn, viac akustická ako TB4 a volil by som ju skôr na vybrnkávačky alebo akordy. Rozopnutá TB4 je u mňa jasný favorit na funky veci. Plné pozície som momentálne moc nevyužil, teda okrem TB4, lebo mali moc basov, ale to je problém toho reproboxu. Každopádne i ten budem meni, lebo konečne mi došli peniažky. Takže verdikt o SH2 dám až potom a sa uvidí, či zostane, alebo ho vymením za niečo iné.

Každopádne mám zároveň i malý problém. Gitara pri Gainových kanáloch brumí. Keď som ju u gitarára skúšal, tak to bolo na mne neznámy lampáč bez drive kanálu a tam to nerobilo. Tak som si myslel, že je to OK.

Keď som ju skúšal na priváte so Zoomom a reproduktoroch (,alebo slúchadlách) od kompu tak to robilo neskutočný bordel. Toto som, ale vyriešil použitím adaptéru, pretože som to pred tým napájal cez USB napájací port na Notebooku. No čo človek sa učí, bohužiaľ, ale ešte malý brum i tak zostal.
Keď som to skúsil na Laney tak slabý brum tam stále zostal, nič pri hraní postrehnuteľné (či už na reproduktoroch, alebo slúchadlách). Každopádne ten slabý brum zmizne keď sa napr. dotknem kobylky, prípadne potenciometrov, proste častí ktoré majú by uzemnené. Gitaru robil gitarár, snáď vie čo robil. Každopádne tento istý prípad som mal i na gitare pred tým, ktorú robil tiež on. Tak chrobák podozrenia sa zobudil.
:? . Každopádne mi to nedalo a gitaru som otvoril, všetko vyzerá by uzemnené, na potenciometroch sú priletované drátky, zo snímačov.... Tak neviem. Mno každopádne zajtra sem hodím foto a pokúsim sa spravi schému zapojenia. Tak ak by Vás niečo napadlo, čím by to mohlo by. Budem rád za každú radu.
Gear:
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Ondskan

Příspěvekod left_hand » ned pro 26, 2010 22:26

Ondskan píše:Zdarec,

No tak už som konečne otestoval snímače s novou elektronikou a môžem poveda paráda. Presne takéto niečo som očakával. Najviac ma prekvapila rozopnutá TB4. Veľmi prirodzená reakcia, perfektná brilantnos. Inak i normálna poloha vôbec nebola na zahodenie. Dostatočný výstup, ale nie som si 100% istý ako by zvládal podľadenia. Proste klasika 80´s heavy metal typu DIO nádhera. Pretože keď som skúšal da Drop D ako snímalo to dobre ale zvuk sa mi nepáčil. Možno to robila i mäkká struna(používam 9-46) a moc gainu, ale myslím si, že to TT nie až tak moc stavané na podľadené veci. Inak momentálne to mám vyriešené, že Tone potenciometrom rozopínam oba snímače. Toto zapojenie je trochu obmedzené z hľadiska variability, ale dá sa to preži, pretože gitarár, čo mi to robil nemal iný Push&Pull.
Inak som čítal i o push&push potenciometroch. Neviete kde sa dajú zohna ? Alebo to je len preklep, či mýtus ako špagetové monštrum ? :D

Tu len k Drop ladeniu. Adam Jones (TOOL) pouziva SH4. A ten hra len v Drop D a Drop B.
o push-push potakoch som pocul aj ja, tak to snad nieje preklep.

Každopádne mám zároveň i malý problém. Gitara pri Gainových kanáloch brumí. Keď som ju u gitarára skúšal, tak to bolo na mne neznámy lampáč bez drive kanálu a tam to nerobilo. Tak som si myslel, že je to OK.

Keď som ju skúšal na priváte so Zoomom a reproduktoroch (,alebo slúchadlách) od kompu tak to robilo neskutočný bordel. Toto som, ale vyriešil použitím adaptéru, pretože som to pred tým napájal cez USB napájací port na Notebooku. No čo človek sa učí, bohužiaľ, ale ešte malý brum i tak zostal.
Keď som to skúsil na Laney tak slabý brum tam stále zostal, nič pri hraní postrehnuteľné (či už na reproduktoroch, alebo slúchadlách). Každopádne ten slabý brum zmizne keď sa napr. dotknem kobylky, prípadne potenciometrov, proste častí ktoré majú by uzemnené. Gitaru robil gitarár, snáď vie čo robil. Každopádne tento istý prípad som mal i na gitare pred tým, ktorú robil tiež on. Tak chrobák podozrenia sa zobudil.
:? . Každopádne mi to nedalo a gitaru som otvoril, všetko vyzerá by uzemnené, na potenciometroch sú priletované drátky, zo snímačov.... Tak neviem. Mno každopádne zajtra sem hodím foto a pokúsim sa spravi schému zapojenia. Tak ak by Vás niečo napadlo, čím by to mohlo by. Budem rád za každú radu.

Tym, ze si tam mal pasivne snimace, tak si tam najpravdepodobnejsie nemal uzemnenu kobylku (tiez som nemal). Pri aktivnych snimacoch to nevadi, pasivnym uz ale ano. Staci ked zoberies dostatocne dlhy drotik (nie medeny - nieco co nezoxiduje) a pajkovacku. Das dole struny a kobylku z kolikov a kolik, ktory je blizsie k potenciometrom vytiahnes z dreva. Netreba sa bat ide to jednoducho a neposkodis drevo. Ked sa potom pozries do vrtanej diery pre kolik, tak by v nom mal byt vyvrtany kanal, ktory vedie az k potenciometrom, tade prepchas drotik. Z jednej strany ho pripajkujes na potenciometer a z druhej odizolujes asi 3-4cm a obtocis okolo kolika, ktory potom napchas naspat do dreva.

Pre este vacsie odstranenie sumu odporucam spravit toto viewtopic.php?t=12838

Moja gitara je perfektne ticha.
left_hand

Příspěvekod p81 » ned pro 26, 2010 22:49

Tym, ze si tam mal PASIVNE snimace, tak si tam najpravdepodobnejsie nemal uzemnenu kobylku

podla mna tam boli aktivne. :D
VHT Pittbull 50CL EQ
VHT 4x12 deliverance
VHT special 6 kombo
Epiphone LP Std Gibson 500T+SD SH2
Cort X6 Dimarzio Slapakove aktivky
Stamar LA 500
noname kombo 2x EL 34
boss CE3, DD3, PH2, BF2, NS2, CH2,
marshall shredmaster
H&K tubeman MKI
...
p81

Příspěvekod left_hand » pon pro 27, 2010 07:53

dakujem za korekciu.
left_hand

Příspěvekod Ondskan » pon pro 27, 2010 10:15

Zdarec, pôvodne som si myslel, že je to tiež neuzemnením kobylky keď som to otváral, ale ten káblik odtiaľ ide. I som ho skúšal potiahnu, či nie je uvoľnený a drží tam. Každopádne i pred tým keď sme to s kamošom prvý krát montovali, tak ten káblik tam bol a išiel na jeden z potenciometrov, odkiaľ sa napájal ďalším káblikom na ostatné časti elektroniky.

Tú prvú gitaru som otvorenú nemal, ale jej hlavný problém bol ten, že keď som na ňu hral, tak som Zooma napájal cez to USB.

Ok, idem to vyfoti a spravím tú schému ako je to zapojené. Díki za ochotu.
Gear:
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Ondskan

Další

Zpět na Snimace