Novy HB do Ibanez GSA60

Moderátor: Moderators

Novy HB do Ibanez GSA60

Příspěvekod Romeo » pát led 29, 2010 19:20

Zdravim,

chcel by som vymenit kobylkovy snimac mojej ibanezky. So stredovym a krkvym nemam problem a kedze peniaze nie su na novu gitaru vymena toho snimaca by ma snad mohla uspokojit :) Kedze som sa do toho pustil uz by som rad vyriesil aj ten moj neustaly brum. Tyka sa to stredoveho a krkoveho snimaca. Co mi pride trosku divne ked som tu cital ze najcastejsie brumia snimace v medzipolohe. Som docital ze mozno by som to vedel vyriesit ze vsetko uzemnim do jedneho bodu. Nanajvys mi prestal fungovat aj tone potak. Teda:

1. Nie som antitalent na elektroniku, rad by som sa do toho pustil sam. Ale mam aj obavy. Podla Vas by som ju radsej mal dat niekomu kto to uz urobil a vyzna sa v tom?Totiz neviem kde hladat chybu ze preco mi brumi.

2.Hravam rock po metal = high output. Zatial mam Powersound HB. Ma keramicky magnet (trocha nejasnosti ze aky je rozdiel medzi alnico) neviem kolko ma mV . Pise sa ibe ze - High output with enhanced harmonics.

alternativy co som nasiel su :

SH4 JB - 60 eur / novy
DiMarzio Tone Zone Dp155 - 60 eur/pouzity
SH8 Invader - 70 eur / pouzity
DiMarzio Fred - 50 eur / pouzity
Gibson Dirty Fingers - 70 eur / pouzity
SH1B 59´ - 60 eur / pouzity

napisal som ceny aby ste mi vedeli poradit aj podla pomeru cena/ kvalita. Este dodam ze na PSND2 snimace mi hlavne vadi ze pri vysokych tonoch iba piska a sustain je skoro na nule. Este akordy tak zvladne. Schemu sokm pozeral na zapojenie HB. Dufam ze to je rovnake pri vsetkych HB okrem rozopinatelnych. Cital som aj nieco take ze snimace hraju lepsie ked telo je z daneho druhu dreva???GSA60 ma Agat.
A mam davat pozor aj na to aby kupovany snimac sedel s ostatnymi snimacmi?

3. Aky potak mam kupovat na Tone.Staci obycajny alebo to ma nieco spolocne so snimacmi?

4.Navrhy + na co mam este davat pozor?

No kedze cele popoludnie sa nic nedialo na fore tak Vam dam taku mensiu pracu :P

Vopred diky za vsetky info.
Ibanez GSA60 + Seymour SH6
Vintage VEC400-R
Marshall TSL60 + Marshall 1960A
Boss DS2
Jim Dunlop CryBaby GCB 95 ,
George Dennis 0.88
Romeo

Příspěvekod Drvic » pát led 29, 2010 22:23

1. Ako som si dobre vsimol, tak krkovy a stredovy snimac je singlac. Ak je to tak aj u teba, tak je zdroj brumu jasny, pretoze singlace brumia a take shitne ako Powersound to maju jednoducho v popise prace.

2. Standardne sa ako rozdiel medzi Alnico a keramickym magnetom uvadza:
Alnico = makksi, gulatejsi zvuk
keramika = tvrdsi, agresivnejsi

Moze aj nemusi to byt vzdy pravda. V podstate to moze byt pre teba uplne irelevantne, pretoze vysoky vystup mozu mat snimace s obidvomi magnetmi.

Z tych alternativ, ktore si vytypoval poznam SH4 a SH8. Obidva mam. Mne viacej vyhovuje SH8, ale vela zavisi aj od zvukovej charakteristiky dreva. Ja ho mam v lipovej gitare a ta ma taky vyrovnany charakter, mozno trochu malo basov, preto tam ten Invader svedci. SH4 mam v jelsovej gitare a tam sa mi zda trochu plochy a prilis jasny. V mahagonovej gitare hra dost do pohody. Agathis NIE JE agat! Agathis by mala byt nejaka kvazinahrada za mahagon a botanicky patri medzi ihlicnany. Je to drevo pouzivane v low-end gitarach a povazuje sa skor za menej hodnotne. Ak je vsak zvukovo naozaj podobne mahagonu, tak by som snimace s vyraznejsimi basmi velmi neriesil, lebo by sa ti zvuk mohol zbytocne zahuhlat.

Zo Seymour Duncan snimacov by ta mohli zaujimat este SH6 a SH5.
Pocul som dobre ohlasy aj na ten DM Tone Zone.
59` model patri medzi snimace s nizkym vystupom. Pre teba nevhodne.

Dalsia moznost by bola aktivny snimac, ale to by si musel obetovat Tone potak a spravit z neho druhy Volume.

Nerozumiem vete:
Romeo píše:Cital som aj nieco take ze snimace hraju lepsie ked telo je z daneho druhu dreva???

3. Potak Tone ti staci normalny. Standardne sa pouziva 500k potak.

4. Nic ma nenapada, ale ak teba nieco napadne, tak sa ti to budem snazit zodpovedat. Akurat len tolko, ze na stranke Seymour Duncan su aj instrukcie, ako snimac zapojit. Tak ak by si mal nejake pochybnosti, mozes sa pozriet tam.

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
Gerhat TubePower 60 (2xEL34 =C=)
ENGL 212VH (C90+V30)
Marshall MF400 (G12K-100)

Jackson SL3 - BKP Painkiller bridge
ESP/LTD M-400 (2x EMG 81)
Drvic

Příspěvekod Romeo » sob led 30, 2010 19:48

1. Jasne aj brumeli ale teraz uz tak 10 krat hlasnejsie.A gitara brumi aj v medzipolohach a aj na HB (pred zopar mesiacmi este som tam nic take nepocul) ale nie tak vyrazne ako na tych singloch. Vobec sa neda pri tom hrat. A horsie je na koncertoch.

2. :oops: neviem preco som si bol isty ze je to agat :)

Takze podla teba ktory snimac by sedel viac v mojej gitare? SH8 , SH4? Totiz neviem ze ktore snimace maju vyraznejsie basy a ktore nie.
A aj ja som rozmyslal nad aktivnym ale neviem ako by pasoval s pasivnymi singlami.

No a bola to blba veta ale v podstate si mi na to aj tak odpovedal :)

3. Jasne diky.

4. Po vymene nebudem mat problem s hlasitostou? Cital som ze niektore snimace maju vyssi odber a tak moze vzniknut situacia ze jeden snimac hra hlasnejsie ako druhy.
Vintage VEC400-R
Boss DS2
George Dennis 0.88
Romeo

Příspěvekod left_hand » sob led 30, 2010 21:13

mohlo ti upadnut uzemnenie kobylky. neztichne brum ked chytis struny?
Skor ako sa spytas pozri sem, sem a sem.
left_hand

Příspěvekod Drvic » sob led 30, 2010 22:45

1. Pravdepodobne je problem s uzemnenim, ako hovori lefty.

2. Seymour Duncan ma na svojej stranke tabulku, kde su jednotlive snimace zobrazene aj so svojimi charakteristikami a daju sa dobre porovnat. Vacsina tam ma aj zvukovu ukazku. Na hambace je pouzita ako referencna gitara Gibson, co je mahagon. Tak si mozes urobit predstavu, asi ako by mohol zniet ten ktory snimac v tvojej gitare.

Netvrdim vsak, ze to bude hrat rovnako, lebo nepoznam presne charakter agathisu. Skus SH-6. Je to ostry, agresivny snimac s mensimi basmi. Ak ti bude zniet tenko a rezavo, gitara ma malo basov a dost vysok. Vtedy to ma charakter ako lipa. Ak to bude hutny ton s vyskami, ktore nerezu usi, sprava sa ako mahagon.
Treba skusat.

Inak aj DiMarzio ma na svoje stranke pri kazdom snimaci jeho charakteristiku - treba len kliknut na "Sound".

Aktivny snimac by nemal problem s pasivnymi singlami, ak by mal samostatny volume potak, lebo on potrebuje iny odpor ako maju pasivne snimace. Vyzadovalo by si to teda vacsi zasah do elektroniky gitary.

4. Po vymene snimaca mozes mat problem s rozdielom hlasitosti a to preto, lebo maju rozdielny vystup. V praxi teda silnejsi snimac = hlasnejsi. Korigovat sa to da vzdialenostou od strun. Ked das ten hlasnejsi nizsie, rozdiel sa zmensi.

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
ENGL 212VH (C90+V30)

Drvic

Příspěvekod Romeo » sob led 30, 2010 23:18

1. nie , neztichne brum ked chytim struny. moze to byt s tym ze mi nefunguje tone potak?

2. no presne toto ze mam si kupit napr sh-6 , ale ked sa mi nebude pacit... dost draha alternativa na to aby som otestoval spravania sa gitary resp charakter dreva. Asi este pohladam na nete ci nie je dakde popisane ze ako sa sprava Agathis. A popocuval som tie nahravky ale takmer vsetky zneju velmi dobre.

no a s tym vacsim zasahom mam ja teda problemy. :)

4. jasne diky
Vintage VEC400-R
Boss DS2
George Dennis 0.88
Romeo

Příspěvekod left_hand » ned led 31, 2010 07:15

Romeo píše:1. nie , neztichne brum ked chytim struny. moze to byt s tym ze mi nefunguje tone potak?

2. no presne toto ze mam si kupit napr sh-6 , ale ked sa mi nebude pacit... dost draha alternativa na to aby som otestoval spravania sa gitary resp charakter dreva. Asi este pohladam na nete ci nie je dakde popisane ze ako sa sprava Agathis. A popocuval som tie nahravky ale takmer vsetky zneju velmi dobre.

no a s tym vacsim zasahom mam ja teda problemy. :)

4. jasne diky

napadlo ma, ze to moze byt este vadou (napr nekvalitnym spojom) v elektronike a hla tebe neje tone potak. jasne, ze to moze byt tym.

skus hladat napriklad na youtube videa s sh-6. mozno nadabis na nejaku gitaru robenu z aghatisu.
left_hand

Příspěvekod Drvic » ned led 31, 2010 12:13

Romeo píše:2. no presne toto ze mam si kupit napr sh-6 , ale ked sa mi nebude pacit... dost draha alternativa na to aby som otestoval spravania sa gitary resp charakter dreva. Asi este pohladam na nete ci nie je dakde popisane ze ako sa sprava Agathis. A popocuval som tie nahravky ale takmer vsetky zneju velmi dobre.

Preco by to malo byt drahe? Ved ten snimac, ktory ti nebude vyhovovat, nemusis vyhodit? :D Da sa opatovne predat, alebo vymenit za nejaky iny. Stale budes prakticky tocit len tu povodnu investiciu.

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
ENGL 212VH (C90+V30)

Drvic

Příspěvekod Romeo » ned led 31, 2010 15:39

tak potom skusim vymenit tone potak....
a ked tak uz mi poradte aky snimac by som si mal kupit teda....aj z tych co som vymenoval alebo niejaky iny

o agathis som nasiel toto:

- ma mahutnejsi ton, zneje plnsie.
- sa zvykne pouzivat ako nahrada za mahagon pretoze ma podobne zvukove vlastnosti ako mahagon ale este o nieco tazsi
Vintage VEC400-R
Boss DS2
George Dennis 0.88
Romeo

Příspěvekod Drvic » ned led 31, 2010 17:59

Romeo píše:tak potom skusim vymenit tone potak....
a ked tak uz mi poradte aky snimac by som si mal kupit teda....aj z tych co som vymenoval alebo niejaky iny

o agathis som nasiel toto:

- ma mahutnejsi ton, zneje plnsie.
- sa zvykne pouzivat ako nahrada za mahagon pretoze ma podobne zvukove vlastnosti ako mahagon ale este o nieco tazsi

Skus tu SH-6. Myslim, ze budes spokojny.

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
ENGL 212VH (C90+V30)

Drvic

Příspěvekod Romeo » stř bře 03, 2010 11:14

Teraz som dostal ponuku na Seymour Duncan Trembucker STB 6....aky je rozdiel medzi SH6 a STB6??
Vintage VEC400-R
Boss DS2
George Dennis 0.88
Romeo

Příspěvekod Drvic » stř bře 03, 2010 11:34

Romeo píše:Teraz som dostal ponuku na Seymour Duncan Trembucker STB 6....aky je rozdiel medzi SH6 a STB6??

Trembucker je oficialne oznacenie SD snimacov pre humbucker s roztecom magnetov upravenym k floyd rose kobylke. Je trosku sirsi ako ten k pevnej kobylke.

Pozri si rozmery SH-6 a TB-6.

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
ENGL 212VH (C90+V30)

Drvic

Příspěvekod Romeo » stř bře 03, 2010 11:48

A je niejaky rozdiel vo zvuku? Moja gitara je s tremolom.Tak nic s tym nepokazim ked si kupim tento snimac? Lebo ked sa pozeram na rozmery tak nie je az taky velky rozdiel.
Vintage VEC400-R
Boss DS2
George Dennis 0.88
Romeo

Příspěvekod Drvic » stř bře 03, 2010 11:58

Romeo píše:A je niejaky rozdiel vo zvuku? Moja gitara je s tremolom.Tak nic s tym nepokazim ked si kupim tento snimac? Lebo ked sa pozeram na rozmery tak nie je az taky velky rozdiel.

Vo zvuku nie je rozdiel vobec ziadny.

Nepokazis tym nic. Ja som mal na gitare s floydom tu uzsiu verziu a bolo to uplne v pohode. Akurat ze magnetky neboli uplne presne pod strunami.

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
ENGL 212VH (C90+V30)

Drvic

Příspěvekod Romeo » pát bře 19, 2010 20:02

No tak nakoniec ten trembucker za 2 hodiny predali.Teda som nemal sancu.Po dlhom case ale som sa narazil na inzerat a dneska uz mam doma SH-6 humbucker. Cez vikend sa pustim do toho.Vymenim ten snimac spolu s tone potakom a uvidime ze aky bude rozdiel.Som velmi zvedavy. Uz sa neviem dockat.Potom napisem ze jak som dopadol :)
Vintage VEC400-R
Boss DS2
George Dennis 0.88
Romeo

Příspěvekod left_hand » pát bře 19, 2010 20:20

Romeo píše:No tak nakoniec ten trembucker za 2 hodiny predali.Teda som nemal sancu.Po dlhom case ale som sa narazil na inzerat a dneska uz mam doma SH-6 humbucker. Cez vikend sa pustim do toho.Vymenim ten snimac spolu s tone potakom a uvidime ze aky bude rozdiel.Som velmi zvedavy. Uz sa neviem dockat.Potom napisem ze jak som dopadol :)

ale nepouzivaj trafopajku. to moze snimacu uskodit (odmagnetizovat jadro).
left_hand

Příspěvekod Romeo » pát bře 19, 2010 20:42

ale nepouzivaj trafopajku. to moze snimacu uskodit (odmagnetizovat jadro).

Tak to teda som takmer dopadol velmi zle. Ja nemam inu doma. Velmi ti dakujem za info. Len teraz uz treba najst niekoho kto mi pozica! Ale vlastne okrem trafopajky este ake existuju???? :?: :oops:
Vintage VEC400-R
Boss DS2
George Dennis 0.88
Romeo

Příspěvekod left_hand » sob bře 20, 2010 09:03

hrotova pajkovacka.
left_hand

Příspěvekod Romeo » pon čer 20, 2011 10:14

Zdravim Vas!

Dlho som tu nebol, ale v poslednom case som nasiel cas a vratil som sa ku gitare. :)

Ked som namontoval novy snimac vsetko bolo v poriadku, zvuk je perfektny akurat som potreboval trosku casu kym som si na to zvykol. Ale parada okrem jednej veci. Mam 5 polohovy snimac a v strvtej polohe kde by mal hrat stredny snimac s HB mi gitara hra ovela tizsie, akoby mi tam hral iba jeden snimac. Cim to moze byt?

Snimac som zapojil podla navodu. Vdaka
Vintage VEC400-R
Boss DS2
George Dennis 0.88
Romeo

Příspěvekod p81 » pon čer 20, 2011 11:45

skus pobuchat po snimacoch trsatkom, uvidis ktory hra.
VHT Pittbull 50CL EQ
VHT 4x12 deliverance
VHT special 6 kombo
Epiphone LP Std Gibson 500T+SD SH2
Cort X6 Dimarzio Slapakove aktivky
Stamar LA 500
noname kombo 2x EL 34
boss CE3, DD3, PH2, BF2, NS2, CH2,
marshall shredmaster
H&K tubeman MKI
...
p81