snimace na metal Cort X-11

Moderátor: Moderators

snimace na metal Cort X-11

Příspěvekod atlass » stř lis 11, 2009 20:48

Zdravim!
chcel by som sa spytat ake snimace by ste mi odporucili na metal /prevazne heavymetal ale sem tam si rad zahram aj nieco tvrdsie a tak isto aj rock/ (viem prilis vam to neulahcujem :D ) mam gitaru Cort X 11 a snimace tam su MIGHTYMITE ale presny typ neviem... neviem ci mam vymenit snimac pri kobylke a aj pri krku... prevazne hravam na tom pri kobylke ale sem tam pouzivam aj ten pri krku a cenovo tak okolo 100e za oba...

za odpovede vopred dakujem
Cort X-11
Peavey 6505
Homemade Head(celolampa)
Harley Benton G412A (Celestion Vintage 30)
Behringer UM 100
atlass

Příspěvekod johnzo » stř lis 11, 2009 21:04

SH4, DiMarzio D-Sonic. stačí ti vymeni kobylkáč.
yamaha rgx420dz, morley bad horsie 2, boss EQ, peavey valveking 212.
Obrázek.

*ja mam vynimku
johnzo

Příspěvekod left_hand » stř lis 11, 2009 21:08

ale kupuj cez Ebay. tam zozenies snimac co u nas stoji 120 eur za 70-75eur.
Skor ako sa spytas pozri sem, sem a sem.
left_hand

Příspěvekod johnzo » stř lis 11, 2009 21:14

left_hand píše:ale kupuj cez Ebay. tam zozenies snimac co u nas stoji 120 eur za 70-75eur.

aj menej.
Obrázek.

*ja mam vynimku
johnzo

Příspěvekod left_hand » stř lis 11, 2009 21:17

johnzo píše:
left_hand píše:ale kupuj cez Ebay. tam zozenies snimac co u nas stoji 120 eur za 70-75eur.

aj menej.

jo zabudol som dodat, ze novy. pouzity jasne aj menej.
left_hand

Příspěvekod georgik » stř lis 11, 2009 21:25

snimacov na metal je vela...niekto by kupil aj EMG ? niekto BILL LAWRENCE, SD , DIMARZIO :oops: .. SD bude dobra volba..
georgik

Příspěvekod atlass » čtv lis 12, 2009 15:37

dakujem za rady, pravdepodobne kupim ten SH-4 a preto by som sa chcel spytat ci je ho mozne ho zapojit tak aby mal rozopinacie cievky pretoze pôvodne snimace to tak maju... a ci je nejake zauzivane farebne oznacovanie kablikov pretoze nerad by som to zapojil nejak zle :D
Cort X-11
Peavey 6505
Homemade Head(celolampa)
Behringer UM 100
atlass

Příspěvekod georgik » čtv lis 12, 2009 17:11

atlass píše:dakujem za rady, pravdepodobne kupim ten SH-4 a preto by som sa chcel spytat ci je ho mozne ho zapojit tak aby mal rozopinacie cievky pretoze pôvodne snimace to tak maju... a ci je nejake zauzivane farebne oznacovanie kablikov pretoze nerad by som to zapojil nejak zle :D

myslim si ze je rozopinatelny, neviem..

schemu si najdes aj na internete...
georgik

Příspěvekod johnzo » čtv lis 12, 2009 17:16

atlass píše:dakujem za rady, pravdepodobne kupim ten SH-4 a preto by som sa chcel spytat ci je ho mozne ho zapojit tak aby mal rozopinacie cievky pretoze pôvodne snimace to tak maju... a ci je nejake zauzivane farebne oznacovanie kablikov pretoze nerad by som to zapojil nejak zle :D

neviem jaké máš skúsenosti s letovaním, ale radšej to daj niekomu kto vie dobre letova. a zapojenie nieje zložité. inak ako to plánuješ rozopína? push/pull poák, alebo 5 polohový prepínač?
Obrázek.

*ja mam vynimku
johnzo

Příspěvekod atlass » čtv lis 12, 2009 18:10

tak elektrotechniku mam uz za sebou tak v letovani by som problem nevidel... no ono je sranda ze mam 5 polohovy prepinac a este aj push/pull poák(potak tone je tak spraveny)
Cort X-11
Peavey 6505
Homemade Head(celolampa)
Behringer UM 100
atlass

Příspěvekod vojton » čtv lis 12, 2009 20:59

Porovnal by som si pre istotu či zapojenie elektriky v gitare je podobné alebo totožné s odporúčanými schémami pre konkrétny snímač. Ak je prílišný rozdiel v potenciometroch a kondenzátoroch(napr 22 nf alebo 33 nf) - bude sa líši aj zvuk........ Niektoré značky používajú 250 k poáky napr. Ibanezácke zapojenie pre humbucker a iné 500k (gibson)
Na internete nájdeš takmer každý variant. Ak už má gitarka svoje roky, tak by som odporúčal vymeni celú kabeláž, lebo "drôtiky" starnú dos rýchlo (a nie každá firma použije práve tie "naj" kábliky) - výsledný zvuk by sa ti nemusel práve páči :roll:
.....mám doma kopu šrotu....ale vybral som si ho sám!
vojton

Re: snimace na metal Cort X-11

Příspěvekod xs4 » pon lis 23, 2009 08:33

atlass píše:Zdravim!
chcel by som sa spytat ake snimace by ste mi odporucili na metal /prevazne heavymetal ale sem tam si rad zahram aj nieco tvrdsie a tak isto aj rock/ (viem prilis vam to neulahcujem :D ) mam gitaru Cort X 11 a snimace tam su MIGHTYMITE ale presny typ neviem... neviem ci mam vymenit snimac pri kobylke a aj pri krku... prevazne hravam na tom pri kobylke ale sem tam pouzivam aj ten pri krku a cenovo tak okolo 100e za oba...

za odpovede vopred dakujem

Ahoj

Taky mám Cortlku X11 a v současnosti řeším jak o něco zlepšit její zvuk. Sehnal jsem si na vyzkoušení snímač Seymour Duncan SH8 (ke kobylce), k tomu by se hodil SH2 he hrku ale ten zatím nemám. Anebo mám na vyzkoušení humbuckery DiMarsio Evolution. Vidím, že se chystáš měnit snímače taky, a proto tomu asi rozumíš. Jěště jsem to nezkoušel. Vím že jsou snímače aktivní, pasivní a je tedy u nich určitě různé zapojení. Nevěděl bys o nějakém schémátku zapojení snímačů, abych to nějak neodkouřil atp. Dík.
xs4

Příspěvekod Drvic » pon lis 23, 2009 23:39

xs4 píše:Nevěděl bys o nějakém schémátku zapojení snímačů, abych to nějak neodkouřil atp. Dík.

Skusil si sa pozriet aj na oficialnu stranku?

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
Gerhat TubePower 60 (2xEL34 =C=)
ENGL 212VH (C90+V30)
Marshall MF400 (G12K-100)

Jackson SL3 - BKP Painkiller bridge
ESP/LTD M-400 (2x EMG 81)
Drvic

Příspěvekod xs4 » úte lis 24, 2009 08:17

Drvic píše:
xs4 píše:Nevěděl bys o nějakém schémátku zapojení snímačů, abych to nějak neodkouřil atp. Dík.

Skusil si sa pozriet aj na oficialnu stranku?

Tak to je paráda. Díval jsem se tam i jinde a jediná zapojení snímačů jsem našel na stránkách RM snímače, kde je toho docela dost, ale toto jsem nějak nenašel. Nevím jak ti poděkovat. Díky moc.
xs4

Příspěvekod atlass » úte lis 24, 2009 15:32

no ja som sa nakoniec rozhodol pre SH-4 kedze budem na tej gitarke hravat aj rock a nie len cisto metal, ale vymienat ho budem az po vianociach aj ked uz ho mam doma :evil:
http://www.cortguitars.com/english/prod ... t_id=130#;

ked kliknes na ten snimac co je pod obrazkom tak sa ti ukaze schema zapojenia pre X-11 ak to pozapajas podla farieb tak by si nemal nic pokazit

a inak sinmac som kupoval na jednej ceskej stranke + som kupil 5m kabel a aj s kurierom a postovnym ma to vyslo 72,70€ /behom 3 dni som to mal doma/
Cort X-11
Peavey 6505
Homemade Head(celolampa)
Behringer UM 100
atlass

Příspěvekod xs4 » úte lis 24, 2009 15:46

[quote="atlass"]no ja som sa nakoniec rozhodol pre SH-4 kedze budem na tej gitarke hravat aj rock a nie len cisto metal, ale vymienat ho budem az po vianociach aj ked uz ho mam doma :evil:

ked kliknes na ten snimac co je pod obrazkom tak sa ti ukaze schema zapojenia pre X-11

Tak to je taky paráda (jak se to schéma otevřelo tak mě napadlo akorát nějaké sprosté slovo vhodné k obdivu). To by jednoho nenapadlo ... kliknout na takovou pravou ikonku podkytarou. Ještě, že jsou tady ta fóra. Jinak bych byl jak bez ruky.
K výměně snímačů si nemůžu odpustit ještě další šouravou otázku. Jistě si každý všimne, že na některých potenciometrech jsou také přiletované kondenzátory (nebo nějaká taková potvora). Když tam místo snímačů EMG HZ dám DiMarzio Evo, bude hodnota kondíku odpovídat? A nebo je to úplně jedno jaké tam jsou potenciometry a snímače.
xs4

Příspěvekod left_hand » úte lis 24, 2009 17:34

xs4 píše:
atlass píše:no ja som sa nakoniec rozhodol pre SH-4 kedze budem na tej gitarke hravat aj rock a nie len cisto metal, ale vymienat ho budem az po vianociach aj ked uz ho mam doma :evil:

ked kliknes na ten snimac co je pod obrazkom tak sa ti ukaze schema zapojenia pre X-11

Tak to je taky paráda (jak se to schéma otevřelo tak mě napadlo akorát nějaké sprosté slovo vhodné k obdivu). To by jednoho nenapadlo ... kliknout na takovou pravou ikonku podkytarou. Ještě, že jsou tady ta fóra. Jinak bych byl jak bez ruky.
K výměně snímačů si nemůžu odpustit ještě další šouravou otázku. Jistě si každý všimne, že na některých potenciometrech jsou také přiletované kondenzátory (nebo nějaká taková potvora). Když tam místo snímačů EMG HZ dám DiMarzio Evo, bude hodnota kondíku odpovídat? A nebo je to úplně jedno jaké tam jsou potenciometry a snímače.

1. hodnota kondikov sa nemeni.
2. tu hodnotu si mozes dat v urcitom spektre, tam zalezi na tvojej volbe.
left_hand

CORT X-11

Příspěvekod jozzo.joe » úte lis 24, 2009 19:56

Ahoj,mám túto gitaru a tiež som menil snímače za Seymour Duncan SH6. Má teraz oveľa Lepší zvuk.Snímač pri krku má krásne guľaté tony a kobilkový to je nárez.Ja som kúpil orig. pár SH6 (B/N) okolo 4500sk,osadi som si ich dal u gitarára p. Sivčáka. Funguje to výborne,aj rozopínanie humbuckerov.
jozzo.joe

Cort X11

Příspěvekod jozzo.joe » úte lis 24, 2009 19:59

A ešte toto :na stránke Seymour Duncan sú schémy zapojenia snímačov.
jozzo.joe

Příspěvekod atlass » čtv led 28, 2010 19:37

takze snimac (SH-4) uz mam nejaky ten cas namontovany ale mam s nim dost problem by som povedal... :?
1. schema zapojenia pre cort X-11 sa nezhoduje s tou mojou... (schema je pre EMG-HZ) sice som nasiel podobnu ale ani to nepomohlo ale to nieje az taky problem

2.podla schem co som dostal ku snimacu (sh4) mi nejak nechcu fungovat...
ked mam polohu pre zapojenie oboch cievok tak sice hra ale pri skreslenom kanali to bzuci (chapem skreslenie ale pri krku snimac nebzuci)
pri prepnuti S-H (gitaru mam H-S-H) to hra celkom potichu a bzuci,
ak mam len S tak bzuciii (ale to robilo aj predtym ale zda sa mi ze teraz viacej)
a ak mam H-S alebo H pri krku vsetko je ok :? snad ma chapete.. ked tak to nahram

len dodam ze moje snimace maju 3 vyvody a ich zapojenie som rozlustil

fakt by mi pomohlo ak by niekto vedel ktora farba kablu ide z ktorej cievky aby som to mohol zapojit ako pôvodny snimac
uz som skusal fakt vela mozníich aj nemoznych kombinacii a stale nic :?
Cort X-11
Peavey 6505
Homemade Head(celolampa)
Behringer UM 100
atlass

Další

Zpět na Snimace