Boss ls-2

Moderátor: Moderators

Boss ls-2

Příspěvekod karoles » úte lis 01, 2011 17:52

zdravim,

chcem sa opytat, ma niekto prakticku skusenost s tymto efektom? rozmyslam, ze si ho kupim ale potrebujem poradit. rad by som docielil to, ze budem hrat na jednej gitare cez jedno kombo, ale signaly ktore budem pocut budu dva, jeden bez efektov a druhy napr. s delayom... ako keby som mal dve stopy, ktore hraju sucasne... alebo sa to "zmieša" do jedneho vystupneho signalu? je to zrozumitelne? :)
karoles

Re: Boss ls-2

Příspěvekod cUggIO » úte lis 01, 2011 19:35

karoles píše:zdravim,

chcem sa opytat, ma niekto prakticku skusenost s tymto efektom? rozmyslam, ze si ho kupim ale potrebujem poradit. rad by som docielil to, ze budem hrat na jednej gitare cez jedno kombo, ale signaly ktore budem pocut budu dva, jeden bez efektov a druhy napr. s delayom... ako keby som mal dve stopy, ktore hraju sucasne... alebo sa to "zmieša" do jedneho vystupneho signalu? je to zrozumitelne? :)

Ten efekt funguje opacne, ty potrebujes paralelnu slucku na efekty.
My rig consists of:Marshall 2266H,Marshall 1960TV,Gibson SG faded,Vintage V99,MXR GT-OD,MXR Carbon Copy,Korg Pitchblack,Dunlop SW95,EHX Small Clone,Boss GE-7,Sommer+Proel Cables & Neutrik's
cUggIO

Příspěvekod karoles » úte lis 01, 2011 20:50

ahaaa dik, takze prakticky to je mozne co som napisal :) ... paralelna slucka znamena, ze sa zachovaju dva signaly, bez toho aby sa "zmiesali" do jedneho? rozumiem tomu spravne?

lebo aj k tomuto som na nete nasiel ze to ma paralelnu slucku - mod "loop A + loop B Mix -> Bypass", cize ked necham loop A bez efektu a do loop B dam efekty, tak by to teoreticky malo ist aj s tymto, len to nemam kde vyskusat, preto ak by to niekto mohol skusit, bol by som vdacny
karoles

Příspěvekod cUggIO » úte lis 01, 2011 20:57

karoles píše:ahaaa dik, takze prakticky to je mozne co som napisal :) ... paralelna slucka znamena, ze sa zachovaju dva signaly, bez toho aby sa "zmiesali" do jedneho? rozumiem tomu spravne?

lebo aj k tomuto som na nete nasiel ze to ma paralelnu slucku - mod "loop A + loop B Mix -> Bypass", cize ked necham loop A bez efektu a do loop B dam efekty, tak by to teoreticky malo ist aj s tymto, len to nemam kde vyskusat, preto ak by to niekto mohol skusit, bol by som vdacny

tak ak tie zvuky chces posielat na dve rozlicne miesta si pozri nejaky ABY prepinac (ls-2 je len AB pokial viem), ked mas A ide ti jedna vetva ked B druha a v mode Y obe paralelne.

Ale na co to potrebujes?
My rig consists of:Marshall 2266H,Marshall 1960TV,Gibson SG faded,Vintage V99,MXR GT-OD,MXR Carbon Copy,Korg Pitchblack,Dunlop SW95,EHX Small Clone,Boss GE-7,Sommer+Proel Cables & Neutrik's
cUggIO

Příspěvekod karoles » úte lis 01, 2011 21:14

no chcem rozdelit moj jeden signal na dva s pouzitim jedneho aparatu - jeden zostane nezmeneny clean a druhy bude uplne rovnaky ako clean, len s nejakym efektom...
ako keby hrali dve gitary to iste, len jedne hra clean a druha napr. distortion, a to chcem dosiahnut pomocou jednej gitary :)
da sa tomu trochu porozumiet? :)
karoles

Příspěvekod cUggIO » úte lis 01, 2011 21:18

karoles píše:no chcem rozdelit moj jeden signal na dva s pouzitim jedneho aparatu - jeden zostane nezmeneny clean a druhy bude uplne rovnaky ako clean, len s nejakym efektom...
ako keby hrali dve gitary to iste, len jedne hra clean a druha napr. distortion, a to chcem dosiahnut pomocou jednej gitary :)
da sa tomu trochu porozumiet? :)

Chces to cele davat do jedneho zosilnovaca alebo dvoch? Subezne alebo raz cisty raz efektovy signal?
cUggIO

Příspěvekod karoles » úte lis 01, 2011 21:30

subezne ale aby bolo pocut kazdy zvlast... hlavny by bol clean a v pozadi efekt... a najlepsie by bolo do jedneho zosiku... nieco ako sa hra tu na zaciatku http://www.youtube.com/watch?v=259uK-4OqWA
karoles

Příspěvekod cUggIO » úte lis 01, 2011 21:46

karoles píše:subezne ale aby bolo pocut kazdy zvlast... hlavny by bol clean a v pozadi efekt... a najlepsie by bolo do jedneho zosiku... nieco ako sa hra tu na zaciatku http://www.youtube.com/watch?v=259uK-4OqWA

Tak potom to jedine do dvoch oddelenych aparatov....

Inac, nebolo by jednoduchsie na efekte nastavit nieco ako "blend/mix" resp. podobne aby pomer wet/dry signal bol taky ako si zelas?
cUggIO

Příspěvekod karoles » úte lis 01, 2011 21:58

mozno bolo ale doteraz som sa s tym nestretol, takze neviem... kazdopadne ti dakujem za rady... asi to kupim a vyskusam
karoles

Příspěvekod bony.exp » čtv lis 03, 2011 15:46

karoles píše:subezne ale aby bolo pocut kazdy zvlast... hlavny by bol clean a v pozadi efekt... a najlepsie by bolo do jedneho zosiku... nieco ako sa hra tu na zaciatku http://www.youtube.com/watch?v=259uK-4OqWA

damien ma 2 snimace, jeden magneticky z ktoreho ide signal cez efekty do aparatu a druhy piezzo, z ktoreho ide cisty signal do PAcka. zmiesava to zvukar.
THE BRIGHT EYE - bandzone.cz/thebrighteye

VOX AC30 Blue Alnico
Fender Stratocaster MIM
bony.exp

Příspěvekod karoles » pát lis 04, 2011 21:40

jj, ten snimac som si vsimol, len nevidim ako ho ma zapojeny, kedze mu ide kabel dovnutra... a cez koniec gitary mu ide piezzo...

topic vznikol vlastne preto, aby mi niekto poradil s tou ls-2 a vysvetlil co je paralelna slucka
karoles

Zpět na Efekty