Solar

Moderátor: Moderators

Solar

Příspěvekod Chili » ned črc 17, 2011 21:08

Zdravim, chcel by som nieco na sola. Nieco co by nebolo take pisklave ale zvyraznilo by to bolo take poriadne "zrnite". Neviem to dobre popisat, no velmi sa mi paci solo v Rope od Foo Fighters http://www.youtube.com/watch?v=kbpqZT_56Ns 3:07
Dik :)
Chili

Příspěvekod Pelikan » ned črc 17, 2011 21:12

ak chceš super zvuk na sola čo ti ich zvýrazní a chces to ma tzv "zrnité" kúp si Boss TurboDistortion. Pusti si solo v v Red hot chilli peppers-Dani California a to solo hra s tym efektom.
Ale zalezi aj od toho aký mas aparat? lebo ak tranzistor tak k tomu sa ten efekt hodit nebude :D
Fender Telecaster U.S.A
Fender HotRot Deluxe III
ElectroHarmonix Worm
Marshall Regenerator
Dunlop CryBaby Wah
Digitech whammy
Pelikan

Příspěvekod Chili » ned črc 17, 2011 21:19

Mam pololampu Marshall AVT50... a neviem, skor nieco ako co je v tej poslednej casti sola RHCP :D to je to Turbo Distortion?
Chili

Příspěvekod cUggIO » ned črc 17, 2011 21:48

Foo v tom sole pozivaju wah a poriadnu masu ostreho skreslenia
Kup si bud wah so skreslenim, napr. Dunlop SW-95 , alebo wah a booster oddelene.
On to podla toho co pocujem pouziva pri beznom skresleni aparatu s tym ze ho krmi poriadnou davkou boostra a pritom este kvaka wahom.
My rig consists of:Marshall 2266H,Marshall 1960TV,Gibson SG faded,Vintage V99,MXR GT-OD,MXR Carbon Copy,Korg Pitchblack,Dunlop SW95,EHX Small Clone,Boss GE-7,Sommer+Proel Cables & Neutrik's
cUggIO

Příspěvekod Chili » ned črc 17, 2011 21:51

cUggIO píše:Foo v tom sole pozivaju wah a poriadnu masu ostreho skreslenia
Kup si bud wah so skreslenim, napr. Dunlop SW-95 , alebo wah a booster oddelene.
On to podla toho co pocujem pouziva pri beznom skresleni aparatu s tym ze ho krmi poriadnou davkou boostra a pritom este kvaka wahom.

dik, ktory taky booster by asi bol na to najlepsi?
Chili

Příspěvekod orangeblood » ned črc 17, 2011 22:02

Pelikan píše:ak chceš super zvuk na sola čo ti ich zvýrazní a chces to ma tzv "zrnité" kúp si Boss TurboDistortion. Pusti si solo v v Red hot chilli peppers-Dani California a to solo hra s tym efektom.
Ale zalezi aj od toho aký mas aparat? lebo ak tranzistor tak k tomu sa ten efekt hodit nebude :D

tak na to solo akurat pouziva EHX muff
orange tiny terror + orange ppc 412
orangeblood

Zpět na Efekty