Začiatočník s efektami

Moderátor: Moderators

Začiatočník s efektami

Příspěvekod juliana1111 » pon úno 07, 2011 21:03

Ahojte. Zaujímam sa teraz dos o krabičkové efekty, nakoľko mám multiefekt, ktorý mi zatiaľ vyhovuje, ale chcem myslie aj do budúcnosti a už teraz sa informova o možnostiach krabičkovych efektov. Plánujem niekedy do budúcnosti mat miesto multaku pedalboard s krabičkami, nejakym wah pedalom a podobne. Teda moja otazka na vas, určite už máte skusenosti s efektami..aké krabičky na začiatok? respektíve, po čom sa mam pozera? štýl hudby mám rôzny, rada sa hrajem so zvukom. Berte ma jak začiatočníčku čo sa toho týka. Budem vdačna za každý rozumný príspevok. Dakujem
Vintage v100
Laney VC30
Boss SD1, Boss DS1, Dnlop Cry baby , EHX nano clone
-----------
Takamine EG 260 Black
juliana1111

Příspěvekod Krutko » úte úno 08, 2011 00:47

A k comu to ma byt dobre, ked to vsetko uz mas v multaku?
Krutko

Re: Začiatočník s efektami

Příspěvekod p81 » úte úno 08, 2011 08:33

juliana1111 píše:..aké krabičky na začiatok?

take, ktore pouzivas aj v multaku, teda casto. nema zmysel kupovat napriklad flanger, ked si ho doteraz nepouzivala.
a znacku si mozes vyberat, je toho dost. cena rozhoduje.
VHT Pittbull 50CL EQ
VHT 4x12 deliverance
VHT special 6 kombo
Epiphone LP Std Gibson 500T+SD SH2
Cort X6 Dimarzio Slapakove aktivky
Stamar LA 500
noname kombo 2x EL 34
boss CE3, DD3, PH2, BF2, NS2, CH2,
marshall shredmaster
H&K tubeman MKI
...
p81

Re: Začiatočník s efektami

Příspěvekod Drvic » úte úno 08, 2011 09:23

p81 píše:
juliana1111 píše:..aké krabičky na začiatok?

take, ktore pouzivas aj v multaku, teda casto. nema zmysel kupovat napriklad flanger, ked si ho doteraz nepouzivala.
a znacku si mozes vyberat, je toho dost. cena rozhoduje.

+1

Ja som presne takto z multaku presiel na efekty, ktore najviac pouzivam - chorus, delay a eq. Aktualne mam EHX Small clone (dobry a lacny chorus), MXR Carbon Copy (dobry ale uz drahsi delay) a Boss GE-7 (klasika, tiez nie drahy) :D

... a este som si zadovazil aj overdrive (Screamer 808 od JT-amps) - aby som nejaky mal. Len tak, do zbierky. :D

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
Gerhat TubePower 60 (2xEL34 =C=)
ENGL 212VH (C90+V30)
Marshall MF400 (G12K-100)

Jackson SL3 - BKP Painkiller bridge
ESP/LTD M-400 (2x EMG 81)
Drvic

Příspěvekod p81 » úte úno 08, 2011 11:58

ja som multak nikdy nemal. robim to tak, ze kupim co chcem, a ak sa mi nehodi, nepaci, tak ho predam. vsetko kupujem z bazaru, takze ma to nesere. postupne vylucujem, co sa nehodi.
delay, chorus je podla mna zaklad.
nema vyznam kupovat OD,SD, ak ti vyhovuje skreslenie na aparate.
VHT Pittbull 50CL EQ
VHT 4x12 deliverance
VHT special 6 kombo
Stamar LA 500
noname kombo 2x EL 34
marshall shredmaster
H&K tubeman MKI
...
p81

Příspěvekod Drvic » úte úno 08, 2011 12:03

p81 píše:nema vyznam kupovat OD,SD, ak ti vyhovuje skreslenie na aparate.

Skreslenie aparatu mi vyhovuje. Je to skor na rozsirenie moznosti. Mam kvazitrojkanalovy preamp. Pouzival som len clean a lead. Rhythm bol zahuhlany. Po pridani Screamera sa zvuk pekne vycistil, basy spevneli a stala sa z toho kanalu perfektna rockova masina. Ked mam chut na GnR, AC/DC a pod ...

Mat v arzenali OD nie je na skodu.

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
Gerhat TubePower 60 (2xEL34 =C=)
ENGL 212VH (C90+V30)
Marshall MF400 (G12K-100)

Jackson SL3 - BKP Painkiller bridge
ESP/LTD M-400 (2x EMG 81)
Drvic

Příspěvekod p81 » úte úno 08, 2011 18:56

Drvic píše:
p81 píše:nema vyznam kupovat OD,SD, ak ti vyhovuje skreslenie na aparate.

Skreslenie aparatu mi vyhovuje. Je to skor na rozsirenie moznosti. Mam kvazitrojkanalovy preamp. Pouzival som len clean a lead. Rhythm bol zahuhlany. Po pridani Screamera sa zvuk pekne vycistil, basy spevneli a stala sa z toho kanalu perfektna rockova masina. Ked mam chut na GnR, AC/DC a pod ...

Mat v arzenali OD nie je na skodu.

:D to nebolo pre teba. :D
je mi jasne, ze nerobis skreslenie v krabicke, ked mas Engl preamp. To bolo skor pre Juliu, ked ako vravi nevie aku krabicu kupit.
Ja mam Pittbulla a mam tiez niekolko kuskov OD. (ale skor ako "bavecku", alebo nadoma na cvicenie. doma mam dva jednokanalove komba, takze je praktickejsie nakopnut to krabickou, ako vytacat do 10/10. vsetci vieme, ako dokaze hrat 3W lampa na master volume doprava :D
BTW: najnovsie som kupil BOSS SD1, rocnik 1983 a to je parada. ja ked chcem GnR alebo ACDC, tak SD1 do 3W VHT a mam k tomu aj bubenikov, co buchaju do radiatorov.
VHT Pittbull 50CL EQ
VHT 4x12 deliverance
VHT special 6 kombo
Stamar LA 500
noname kombo 2x EL 34
marshall shredmaster
H&K tubeman MKI
...
p81

Příspěvekod ciculiak » stř úno 09, 2011 08:56

Sama vravíš, že sa rada hráš so zvukmi. Potom by pre Teba nemal by problém už aspoň približne vedie, aké efekty chceš. Tie, čo Ti napísal Drvic sú najpoužívanejšie.
A čo sa značiek efektov týka... je to dos subjektívne, ale najpoužívanejšie sú MXR, EHX, Boss a pod. Je fakt len na tebe, ako si vyberieš.
The more you know.
The less you need.
ciculiak

Příspěvekod juliana1111 » stř úno 09, 2011 10:57

ďakujem za prispevky.
Takže takto: zatial žiadne krabičky kupovat nemienim, hlavne si musim zadovaži nejake poriadne kombo, nakolko žiadne nemam, a určite chcem tam ma nejaky drive canal. Pytam sa preto, lebo už teraz chcem ma prehľad o efektoch, všímam si aj aké používate vy, a pozeram trocha aj do buducnosti.. Èo sa tyka zvuku, myslím, že by som chcela nejaky overdrive, delay, wah wah (to su tie najpouživanejšie). Avšak napadla ma otazka, že určite nebudem ma tolko možností nastavenia zvukov ako na mulitiefekte. BTW: Má niekto skúsenosti s efektom Zoom G1? Chcela by som z neho "vyaži" čo najviac, čo sa tyka zvukov, ale...neviem to tak sama nastavi, aby sa mi pačil zvuk.
Vintage v100
Laney VC30
-----------
Takamine EG 260 Black
juliana1111

Příspěvekod Polymer » stř úno 09, 2011 11:09

Tutok je "zopar" tipov na nastavenia Zoomu G1, tak skus popozerat a inspirovat sa... je to "len" 23 stranok :D

http://www.haax.se/manualsite/index.php?unit=G1
Ibanez RG-370 DX (neck: EMG-89 | bridge: EMG-81)
Engl Thunder 50 Reverb
Dunlop Crybaby GCB-95
Korg AX5G
Shure SM57
EB .010-.052
Polymer

Příspěvekod juliana1111 » čtv úno 10, 2011 16:11

Polymer píše:Tutok je "zopar" tipov na nastavenia Zoomu G1, tak skus popozerat a inspirovat sa... je to "len" 23 stranok :D

http://www.haax.se/manualsite/index.php?unit=G1

Tú stránku som si už prezerala, avšak nechcelo sa mi nastavova každý patch a skúša aký to má zvuk. Ale niektoré su fakt dobré.
Ak by mal nahodou niekto ten efekt a nejaky dobry patch, bola by som rada, ak by sa podelil:)
Vintage v100
Laney VC30
-----------
Takamine EG 260 Black
juliana1111

Příspěvekod juliana1111 » pon dub 16, 2012 07:34

Ahojte,pokračujem v tejto svojej téme. začal sa mi nepáčit zvuk mójho aparátu, bola som si istá, že je to v snímačoch, no ak som gitaru nezapojila cez mulák ale priamo do komba, zvuk mi vyhovoval. Problém je v tom,že mulák, ktorý mám, "zhoršuje" zvuk,alebo stačí ho len poriadne ponastavova?
Už dlho si robím zálusk na krabičky, takže efekt skór či neskór predám, a začnem s krabičkami "od nuly". Na začiatok určite wah, postupne delay,chorus. čítala som že krabičky behringer viac škody narobia,než pomóžu, tak aká je lacnejšia použiteľná alternatíva týchto krabičiek?
Ďakujem za odpoveď a za ochotu. (ak sa tu nájde samozrejme :) )
Vintage v100
Laney VC30
-----------
Takamine EG 260 Black
juliana1111

Příspěvekod Ondskan » pon dub 16, 2012 08:24

Používaš efektovú slučku, alebo ideš najprv cez efekta do komba? Nastavenie býva väčšinou chybou, ale tie muláky na doma samo osebe nie sú výhrou. Tak záleží čo od toho očakávaš. Krabičky vs multák to je kapitola sama o sebe. Určite sa šetri na behrim neoplatí, ale zase niektoré efekty sú cenovo prehnané. Treba vedie čo od toho očakávaš, cenu ktorú chceš do toho vrazi....
Gear:
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H - Wzmacniacz lampowy
T.C. Electronic G-Sharp
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification
Ondskan

Příspěvekod juliana1111 » pon dub 16, 2012 09:01

Do multaku a z mulaku do komba. Cez slučku som to ešte neskúšaá.
Na doma to nepotrebujem, ide mi najma o to aby to znelo dobre v skúšobni a na koncertoch. Nevyužívam ani zdaleka všetko,o ten mulák ponúka, preto radšej chcem menej ale lepšiu kvalitu či už zvuku ako aj celkové vlastnosti. Očakávam, aby mi tie efekty slúžili na to, na čo maju,a nie prinašali neplechu nejakych silným brumom, hrozným zvukom alebo rozsypaním sa po šlapnutí.
Ak budem kupovat krabičky,tak určite z bazára. Dajú sa nájst aj dobré a kvalitné efekty lacno.
Vintage v100
Laney VC30
-----------
Takamine EG 260 Black
juliana1111

Příspěvekod kubeno » pon dub 16, 2012 09:52

k lacnym alternativam, co sa tyka efektov ako Small Clone - chorus od Electro Harmonix, pripadne phaser Small stone, su uplne spickove, s dobrou kovovou konstrukciou, za cca 50 eur. Nie je to Boss, ale ked clovek chce proste jednoduche nastavenie jednym, dvoma potakmi, tak je to paradicka. Nehovorim samozrejme, ze ehx su horsie jak od bossu, su porovatelne dobre len trosku ine co sa zvuku tyka. Ja osobne small stone mam, robim si zalusk na small clone.
Fender Stratocaster Jim Root signature powered by Seymour Duncan SH2+SH4

Ibanez V72E
Kustom Defender 5H
Blackstar HT Stage 100
kubeno

Příspěvekod cUggIO » pon dub 16, 2012 13:29

kubeno píše:k lacnym alternativam, co sa tyka efektov ako Small Clone - chorus od Electro Harmonix, pripadne phaser Small stone, su uplne spickove, s dobrou kovovou konstrukciou, za cca 50 eur.

Za 30€ pouzite ;) a su uplne mega, pomer cena/vykon vyborny.

Kubeno small clone silno odporucam, vyborna zalezitost, ja si robim naopak zalusk na to co mas ty :D small stone :D

Co sa nakupu efektov tyka, vyborne su bazary, a podobne. Za super ceny najdes krabice od vymyslu sveta. Uplne idealny je eBay :D efekty za americke ceny len taky fukot (s tym, ze su aj s postovnym lacnejsie ako v SR :D:D:D:D), len pozor na CLO.

Co sa znaciek tyka, odporucam vyhnut sa znacke Behringer, tie "efekty" su cisty srot (brutalne zeru signal, pistia, sumia, miestami si robia co chcu), tiez efekty zn. Beta Aivin ma dost sklamali (Chorus AKA "varime celu skusku cajicek, cajnikom").... Jednoducho nic extremne lacne, lebo to je macka vo vreci.
juliana1111 píše:Už dlho si robím zálusk na krabičky, takže efekt skór či neskór predám, a začnem s krabičkami "od nuly". Na začiatok určite wah, postupne delay,chorus.

Wah:
http://www.jimdunlop.com/product/Cry-Baby
-nic super fancy a za normalnu cenu pouzitelny efekt
Chorus:
http://www.ehx.com/products/small-clone
-uz spominane, super jednoduche, super ucinne
Delay:
http://www.bossus.com/gear/productdetai ... ductId=140
-ak preferujes digital, ktory je lacnejsi, ak analog tak volba nummero uno je rozhodne Carbon Copy od MXR
My rig consists of:Marshall 2266H,Marshall 1960TV,Gibson SG faded,Vintage V99,MXR GT-OD,MXR Carbon Copy,Korg Pitchblack,Dunlop SW95,EHX Small Clone,Boss GE-7,Sommer+Proel Cables & Neutrik's
cUggIO

Příspěvekod kubeno » pon dub 16, 2012 17:43

od bossu delay este doplnim neni odveci DD7, je to vlaste updatnuty DD3, tusim ma naviac taky kratsi looper a tap tempo, co moze byt fajn

Ibanez V72E
Kustom Defender 5H
Blackstar HT Stage 100
kubeno

Příspěvekod cUggIO » úte dub 17, 2012 07:27

kubeno píše:od bossu delay este doplnim neni odveci DD7, je to vlaste updatnuty DD3, tusim ma naviac taky kratsi looper a tap tempo, co moze byt fajn

ale je drahsi ;)
My rig consists of:Marshall 2266H,Marshall 1960TV,Gibson SG faded,Vintage V99,MXR GT-OD,MXR Carbon Copy,Korg Pitchblack,Dunlop SW95,EHX Small Clone,Boss GE-7,Sommer+Proel Cables & Neutrik's
cUggIO

Příspěvekod kubeno » úte dub 17, 2012 08:52

cUggIO píše:
kubeno píše:od bossu delay este doplnim neni odveci DD7, je to vlaste updatnuty DD3, tusim ma naviac taky kratsi looper a tap tempo, co moze byt fajn

ale je drahsi ;)

pravda pravda, ale este ma napada najst bazarovy kusok boss DD6

inac ked sme uz pri efektoch, premyslam nad equalizerom, na doma by sa mi zisiel lebo kustom nema ziadne korekcie, s cim mate skusenosti?

Ibanez V72E
Kustom Defender 5H
Blackstar HT Stage 100
kubeno

Příspěvekod bony.exp » úte dub 17, 2012 09:10

tak tak, small stone a small clone je jasna volba. pripadne danelectro seria cool cat su je skvela.
zanevrel som na behringer ale pravdou je ze spravili(okopirovali) v poslednej dobe par super veci (identicka kopia memory mana za 60e wtf??).
THE BRIGHT EYE - bandzone.cz/thebrighteye

VOX AC30 Blue Alnico
Fender Stratocaster MIM
bony.exp

Další

Zpět na Efekty