snimace

Moderátor: Moderators

snimace

Příspěvekod Riki16 » úte pro 20, 2011 17:30

Prosim vas ake ma byt nastavenie snimaca od strun? mam emg 81 a stale sa s tym serem a neviem najst ten spravny zvuk a ked mam horne e na gitare vyssie ako dolne ma aj horny sniamc byt vyssie ako dolny?
Riki16

Příspěvekod kubeno » úte pro 20, 2011 17:58

viem ti len povedat to co mam z manualu, a tam bolo napisane ze idealne je ked sa aktivny snimac dava k strunam co najblizsie, teda blizsie ako ked mas pasivny. to ci treba menit aj vysku ked mas horne ecko inak ako druhe, nechcem ti klamat ale skor si myslim, ze to je jedno
Fender Stratocaster Jim Root signature powered by Seymour Duncan SH2+SH4

Ibanez V72E
Kustom Defender 5H
Blackstar HT Stage 100
kubeno

Příspěvekod Riki16 » úte pro 20, 2011 18:42

a nehrozi je by som nieco podobral ked budem vkuse tocit tymi skrutkami a hladat tu spravnu polohu? teda vlastne ma zaujima ake velkmi do dolezite nastavenie snimaca? ci ide hlavne o to aby boli struny v jednej hlasitosti alebo ma to nejaky velmi vyrazny zvukovy vyznam ci to viac mnej zavisi od nastavenia aparatu?
Riki16

Příspěvekod cUggIO » úte pro 20, 2011 19:02

Riki16 píše:a nehrozi je by som nieco podobral ked budem vkuse tocit tymi skrutkami a hladat tu spravnu polohu? teda vlastne ma zaujima ake velkmi do dolezite nastavenie snimaca? ci ide hlavne o to aby boli struny v jednej hlasitosti alebo ma to nejaky velmi vyrazny zvukovy vyznam ci to viac mnej zavisi od nastavenia aparatu?

Ja mam nastavene pasivne snimace tak ze ked stlacim posledny prazec na hmatniku su tesne pod strunou, cim je snimac blizsie tym ma silnejsi vystup.

Teraz co sa aktivakov tyka robil by som to uplne rovnako, stlac jednou rukou posledny prazec, nastav snimac tak aby bol tesne pod strunou, co sa doladenia medzi vinutymi a nevinutymi strunami tyka tam je to jednoduche len ich brnkaj prstami a ked najdes spravny hlasitostny kompromis tak by to malo byt fajn, ale sam som nikdy aktivne snimace nemal, cize su to len teoreticke rady.

Co sa nastavenia snimaca tyka, je to prvy clen signalovej cesty, ktory je podla mna rovnako dolezity ako zvysok signalovej cesty (efekty, aparat). Nastavenie snimaca urcuje hlavne to aky silny vystup ma gitara, ako som napisal vyssie, cim je snimac blizsie tym silnejsi ma vystup.
My rig consists of:Marshall 2266H,Marshall 1960TV,Gibson SG faded,Vintage V99,MXR GT-OD,MXR Carbon Copy,Korg Pitchblack,Dunlop SW95,EHX Small Clone,Boss GE-7,Sommer+Proel Cables & Neutrik's
cUggIO

Příspěvekod Riki16 » úte pro 20, 2011 19:14

diki moc skusim sa s tym este pohrat
Riki16

Příspěvekod index.miro » úte pro 20, 2011 20:32

index.miro

Zpět na Gitary