Rozlaďovanie aj so zámkom

Moderátor: Moderators

Rozlaďovanie aj so zámkom

Příspěvekod janci411 » čtv kvě 20, 2010 23:06

Mám staršiu gitaru (kópia Ibanezu rady RG), ktorá sa mi rýchlo rozlaďovala aj po výmene ladiacej mechaniky. Preto som na nultý pražec dal zámok, ako je to bežne u tohto typu gitár. Problém je že sa rozlaďuje aj keď ju naladím a hneď uzamknem ladenie. Zámok určite drzí pevne, lebo krútenie kolíkov ladiacej mechaniky výšku zahraného tónu po uzamknutí nemení. Určite sa to tiež nerozlaďuje vplyvom zmeny teploty prostredia, pretože niektoré sú nadladené a iné struny podladené, teda rozladenie je nerovnomerne. Neviete niekto v čom môže by problém, prípadne ako ho odstráni? Diky
janci411

Re: Rozlaďovanie aj so zámkom

Příspěvekod Drvic » pon kvě 24, 2010 11:06

janci411 píše:Mám staršiu gitaru (kópia Ibanezu rady RG), ktorá sa mi rýchlo rozlaďovala aj po výmene ladiacej mechaniky. Preto som na nultý pražec dal zámok, ako je to bežne u tohto typu gitár. Problém je že sa rozlaďuje aj keď ju naladím a hneď uzamknem ladenie. Zámok určite drzí pevne, lebo krútenie kolíkov ladiacej mechaniky výšku zahraného tónu po uzamknutí nemení. Určite sa to tiež nerozlaďuje vplyvom zmeny teploty prostredia, pretože niektoré sú nadladené a iné struny podladené, teda rozladenie je nerovnomerne. Neviete niekto v čom môže by problém, prípadne ako ho odstráni? Diky

Kobylku mas nastavenu dobre? Je rovnobezne s telom? Doladoval si protitah?

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
Gerhat TubePower 60 (2xEL34 =C=)
ENGL 212VH (C90+V30)
Marshall MF400 (G12K-100)

Jackson SL3 - BKP Painkiller bridge
ESP/LTD M-400 (2x EMG 81)
Drvic

Příspěvekod xing » pon kvě 24, 2010 11:52

Drvic píše:
janci411 píše:Mám staršiu gitaru (kópia Ibanezu rady RG), ktorá sa mi rýchlo rozlaďovala aj po výmene ladiacej mechaniky. Preto som na nultý pražec dal zámok, ako je to bežne u tohto typu gitár. Problém je že sa rozlaďuje aj keď ju naladím a hneď uzamknem ladenie. Zámok určite drzí pevne, lebo krútenie kolíkov ladiacej mechaniky výšku zahraného tónu po uzamknutí nemení. Určite sa to tiež nerozlaďuje vplyvom zmeny teploty prostredia, pretože niektoré sú nadladené a iné struny podladené, teda rozladenie je nerovnomerne. Neviete niekto v čom môže by problém, prípadne ako ho odstráni? Diky

Kobylku mas nastavenu dobre? Je rovnobezne s telom? Doladoval si protitah?

Pokial je to ten tipek z gitaristi.sk, tak ma gitaru s vintage tremolom, nie s floydom... cize nema to ako doladit, nakolko na kobylke nie su ziadne doladovacie skrutky...

Zbytocne spekulovat, zamky prec a vratit klasicky nulty prazec...
Even the clock, that doesn't go, show right time twice a day.
xing

Příspěvekod janci411 » pon kvě 24, 2010 12:03

ano, som ten tipek z gitaristi.sk, takze uz viem v com je problem. ale aj tak dakujem za rady a tipy...
janci411

Příspěvekod Drvic » pon kvě 24, 2010 12:07

xing píše:Pokial je to ten tipek z gitaristi.sk, tak ma gitaru s vintage tremolom, nie s floydom... cize nema to ako doladit, nakolko na kobylke nie su ziadne doladovacie skrutky...

Zbytocne spekulovat, zamky prec a vratit klasicky nulty prazec...

Vyzera to tak, ze je to ten isty. Pozrel som to na gitaristoch.

OK, tak nic. Automaticky som si myslel, ze ma floyda.

ENGL Invader 100
ENGL E520 Preamp
Korg DTR-1000
Gerhat TubePower 60 (2xEL34 =C=)
ENGL 212VH (C90+V30)
Marshall MF400 (G12K-100)

Jackson SL3 - BKP Painkiller bridge
ESP/LTD M-400 (2x EMG 81)
Drvic

Příspěvekod xing » pon kvě 24, 2010 12:15

janci411 píše:ano, som ten tipek z gitaristi.sk, takze uz viem v com je problem. ale aj tak dakujem za rady a tipy...

uz to bolo vysvetlene tam... pokial strunu zamknes, tak ju potom nemas ako jemne doladit...

tie zamky su iba na gitarach s floydom

ak ma s vintage tremolo tak potrebujes zamykaciu mechaniku, nie zamok.

Take nieco

Obrázek

Ja som to mal na gitare - strunu nemusis namotaval, ale iba prevlecias a tou maticou zozadu uzamknes, pricom ti zostava moznost doladenia struny...
Even the clock, that doesn't go, show right time twice a day.
xing

ladiace

Příspěvekod yngwie31 » čtv pro 01, 2011 09:45

nazdar,vies kde zozeniem lacnejsie tie zamykatelne kluce ako u sivcaka?chcem to na SQUIER.
yngwie31

ladiace

Příspěvekod yngwie31 » čtv pro 01, 2011 09:45

nazdar,vies kde zozeniem lacnejsie tie zamykatelne kluce ako u sivcaka?chcem to na SQUIER.
yngwie31

Příspěvekod sad_Vamp » čtv pro 08, 2011 08:16

Skusil si uz vymenit pruziny na RIADNE?

tie mechaniky lacnejsi zozenies USA...ale posta a pripadne clo/dph... a uz si tam ako by si to kupoval od sollera.
GV guitars XBS 534, GV guitars Se7eN 625
Harley Benton Telecaster
(ze preco pouzivam aj "azijske smejdy"? --> topic "Ukazte svoji basu!")
Vyroba custom nastrojov:
http://www.facebook.com/gvhandmade
http://www.gvguitars.com
sad_Vamp

Zpět na Gitary