Domáce štúdio (2.čas - SOFTWARE)

domáce štúdio, rady, tipy, riešenie problémov, softvér, hardvér

Moderátor: Moderators

Ste faj

Příspěvekod excalibur » pon pro 12, 2005 10:01

Takze ste sa rzpisali. Ja ako lajk som sa dozvedel viac o SW atd, ale mam k dispozicii, len drum kits from hell. Takze tak. Je to vlastne budem vyuzivat len na nasadenie potrbnych musiek. Potom si to napalim na cd, popripade este namastrujem a budem stym lietat po koncertoch. Je to vraj najlepsi sw a vyhodnejsie ako kupovat automat, co stoji velke prachy a zvuk nic mooc. Hosi dik za info. :lol:
excalibur

HOME RECORDING&MASTERING

Příspěvekod key » pon pro 19, 2005 21:44

Ahoj, podme si trosku zapolemizovat:
(Pracujeme napr s CUBASE, LOGIC, PROTOOLS....)
Chcem si spravit slusne home recording&mastering studio, chceme napr. nahravat naraz do 8-mich trackov....a pripadne uz nahrany zdigitalizovany zvuk pri masteringu preniest cez MIX znova do PC(je pri masteringu nutny MIX, ako to zapojit a ako to vlastne robia renomovane studia?...)
vid:http://stage.arminvanbuuren.com/?id=5 .....a klikni na ENTER THE VIRUAL STUDIO.........a klik MIX pult.....
Co k tomu? Aku zvukovku, resp. prevodník, (mix)?
Samozrejme ale ze robime na PC, nie na MAC...
Dakujem vopred za Vase nazory
key

Příspěvekod daredevil » úte pro 20, 2005 10:13

Najjednoduchsie je ked si zakupis niektory z tychto produktov

Digidesign Digi 002
M-Audio Project Mix
Tascam FW-1884

vsetky sa pripajaju k PC (alebo aj k macu) cez firewire port.
na pokrytie tvojich I/O potrieb maju 4az 8 preampov. vacsina z nich ma
18IN/14OUT - okrem analog I/O maju S/PDIF + ADAT ligthpipe.

a zabil si vsetky muchy jednou ranou. mas prevodniky, mix a aj DAW controller v jednom

ja by som to doma riesil takto
---------------------------------------

STAVIAME NOVE STUDIO !!!!
daredevil

Příspěvekod matisekmp » ned úno 12, 2006 18:51

Nejaky freeware by sa nenasiel ?
SQUIER by Fender SHOWMASTER 132-3900 HSH
TubeDriver > Boss DS-1 > Dunlop GCB-95 > Homemade AB switch na Boss-TU80 > Boss CH-1
Homemade SpeakerSim
Marshall AVT50
matisekmp

Příspěvekod muziker » pon úno 13, 2006 16:02

matisekmp píše:Nejaky freeware by sa nenasiel ?

www.kvraudio.com

marek
muziker

Příspěvekod excalibur » úte úno 14, 2006 07:09

Neviete mi niekto poradit, kde by som zohnal nejaky manual na Drum kits from hell?
excalibur

Příspěvekod stalker » pon bře 06, 2006 23:26

Mam stary Cakewalk v.9 ,ktory sa prestal vyvyjat.
zaujima ma ci je mozne ho legalne pouzivat alebo je to kradez ak cez neho nahram CD a mozno ho budem sirit.
Viete mi doporucit kvalitny mastering program do 5000
Vdaka
stalker

Příspěvekod muziker » úte bře 07, 2006 09:56

stalker píše:Mam stary Cakewalk v.9 ,ktory sa prestal vyvyjat.
zaujima ma ci je mozne ho legalne pouzivat alebo je to kradez ak cez neho nahram CD a mozno ho budem sirit.
Viete mi doporucit kvalitny mastering program do 5000
Vdaka

Ad1) Cakewalk v.9 sa neprestal vyvijat, ale pokracoval pod novym TM s nazvom Sonar
Ad2) Ak bola tvoja verzia nelegalna vtedy, bude nelegalna dnes aj v buducnosti (ak sa vozis na aute ukradnutom pred piatimi rokmi, stale je to kradnute auto)
Ad3) Ak pouzivas nelegalny software na cokolvek, stale sa jedna o nezakonne pouzivanie "kradnuteho" produktu a nesies plnu zodpovednost za pripadne problemy s tym suvisiace

Mastering program:

Skoro kazdy DAW alebo wave editor (cubase, Logic, ProTools, Sonar, wavelab, SoundForge a pod.) sa da pouzit aj na mastering, ale nie je do 5000,- (mozno Cubase SE)

Potom existuju specialne masteringove programy, ktore sa na mastering specializuju (Izotope Ozone, IK Multimedia T-Racks...)

marek
muziker

Příspěvekod stalker » čtv bře 09, 2006 23:03

Ad1) Cakewalk v.9 sa neprestal vyvijat, ale pokracoval pod novym TM s nazvom Sonar
Ad2) Ak bola tvoja verzia nelegalna vtedy, bude nelegalna dnes aj v buducnosti (ak sa vozis na aute ukradnutom pred piatimi rokmi, stale je to kradnute auto)
Ad3) Ak pouzivas nelegalny software na cokolvek, stale sa jedna o nezakonne pouzivanie "kradnuteho" produktu a nesies plnu zodpovednost za pripadne problemy s tym suvisiace

Plne suhlasim /*sorry za moje nepresnosti/ vlastne preto riesim legalizaciu a chcem odkupit aj starsi soft ktory mi na konkretnu pracu vyhovuje - potrebujem zistit ci sa da zakupit v obchode /tj. bezi este oficialny vypredaj stars.verzie/ alebo len cez burzu od vlastnika starsej verzie Cubase/ Cakewalk ...
podobne potrebujem zohnat najlepsie ak su free pluginy, vie niekto link
milan
stalker

Příspěvekod muziker » pát bře 10, 2006 00:17

stalker píše:Ad1) Cakewalk v.9 sa neprestal vyvijat, ale pokracoval pod novym TM s nazvom Sonar

Plne suhlasim /*sorry za moje nepresnosti/ vlastne preto riesim legalizaciu a chcem odkupit aj starsi soft ktory mi na konkretnu pracu vyhovuje - potrebujem zistit ci sa da zakupit v obchode /tj. bezi este oficialny vypredaj stars.verzie/ alebo len cez burzu od vlastnika starsej verzie Cubase/ Cakewalk ...
podobne potrebujem zohnat najlepsie ak su free pluginy, vie niekto link
milan

www.kvraudio.com

marek
muziker

Příspěvekod SLASH12 » stř črc 05, 2006 12:41

ja len tak mimochodom neviem ci tu spominali alebo nie ale aj COOL EDIT je celkom dobry program aj ked nie je najprofesionalnejsi a je dost lahko zohnatelny
SLASH12

Příspěvekod muziker » stř črc 05, 2006 14:29

SLASH12 píše:ja len tak mimochodom neviem ci tu spominali alebo nie ale aj COOL EDIT je celkom dobry program aj ked nie je najprofesionalnejsi a je dost lahko zohnatelny

Cool Edit nebol spomenuty preto, lebo postrada MIDI engine a teda nie je kompletnym riesenim pre tvorbu hudby (rovnako ako napr. Wavelab, SoundForge a pod.). Skor by som ho zaradil medzi Audio Editory

marek
muziker

Příspěvekod kexik » stř črc 05, 2006 15:34

v cooledite ovsem ide robit mastering, i ked nie velmi prijemne, nevie totiz v realnom case retazit efekty.
velmi primitivny mastering ide robit zadarmo vo vst hoste, alebo kristal audiu. v prvom pripade si treba zohnat nejaky free wav player vst, ktorym sa prehra samotny mastrovany track a vsetky "meracie" vst (stereo VU meter, FFT analyzer, fazovy analyzer); v druhom je hlavnym problemom obmedzeny pocet vst (tusim ide pouzit len 4).

co sa tyka celej DAW zadarmo, tak vsetky riesenia na windows su pomerne okliestene, s plnou podporou hdr a midi je tu vlastne len kristal audio. dalsia moznost je skombinovat vst host a nejaky free midi sekvencer, ako napriklad jazz++.
potom je tu par pouzitelnych daw za smiesne nizku cenu:
http://www.frieve.com/english/musicstd/musicstd.html
http://www.xt-hq.com/

no a nakoniec je tu specialne distro linuxu nabuchane vsetkym moznym freewarom pre linux, vratane HDR ardour a midi sekvenceru rosegarden:
http://www.agnula.org/
kexik

Příspěvekod mato444 » ned črc 16, 2006 13:22

Chalani nevedeli by ste mi poradit, kde by sa dali stiahnut nejake soundy pre cubase napr. klavesy,git efekty , bicie...... Daju sa aj niekde stahovat zvuky na klavesy yamaha??? Odpiste prosi na martin111vispel@yahoo.com
mato444

pro tools LE

Příspěvekod henrich » ned pro 31, 2006 17:49

ahojte

mam nainstalovany pro tools 6.7 (ktory som si samozrejme legalne kupil :lol:) a vypisuje mi ze unable to locate digidesign hardware... to si mam akoze kupit orig. zvukovku od digidesignu? neviete mi poradit ako to obist alebo co teda kupit?
dakujem pekne za rady
henrich

Příspěvekod myrecek » pon dub 02, 2007 15:55

muziker píše:
Cool Edit nebol spomenuty preto, lebo postrada MIDI engine a teda nie je kompletnym riesenim pre tvorbu hudby (rovnako ako napr. Wavelab, SoundForge a pod.). Skor by som ho zaradil medzi Audio Editory

marek

Moc sa v tom nevyznam, ale na stranke (teraz uz Adobe Auditionu) vo ficurach maju cosi o MIDI pisane...
myrecek

Příspěvekod muziker » pon dub 02, 2007 18:03

myrecek píše:
muziker píše:

marek

Moc sa v tom nevyznam, ale na stranke (teraz uz Adobe Auditionu) vo ficurach maju cosi o MIDI pisane...

text, ktory citujes je skoro tri roky stary...
neviem to iste, ale nezda sa mi, ze by Adobe Audition v sucasnosti disponoval plnou MIDI implementaciou vratane podpory VSTi

marek
muziker

Příspěvekod kexik » úte dub 03, 2007 08:25

cooledit vedel samozrejme midi, ale len ako synchronizacny interface, tj vedel sa syncovat podla midi time clock (mtc), ak si dobre pamatam... samotne midi noty URCITE nevedel, robil som s nim nejaky ten rok... co vie novsia audition, nemam paru, ale keby mala plnu podporu midi, urcite by ju pouzivalo spustu profikov a to pravda nie je... pravda, zive stopy sa nim nahravali prijemne... ale dnes je to adobe, co je pre mna firma co smrdi
kexik

LOGIC PRO 8.0

Příspěvekod peter_logic » čtv říj 02, 2008 10:00

Zdravim, najde sa niekto kto by mi ukazal zaklady, postupy pri skladani tracku v Logic Pro 8.0. Za skolenie zaplatim. Prosim len seriozne.
peter_logic

Re: LOGIC PRO 8.0

Příspěvekod daredevil » čtv říj 02, 2008 12:11

peter_logic píše:Zdravim, najde sa niekto kto by mi ukazal zaklady, postupy pri skladani tracku v Logic Pro 8.0. Za skolenie zaplatim. Prosim len seriozne.

co mas presne na mysli ? napis mi SS - pouzivam logic, dokonca mam jednu instalaciu aj doma v BA kde striham tracky zo studia. rad ti pomozem.
---------------------------------------

STAVIAME NOVE STUDIO !!!!
daredevil

PředchozíDalší

Zpět na Home Recording