Ako nahrat koncert?

domáce štúdio, rady, tipy, riešenie problémov, softvér, hardvér

Moderátor: Moderators

Ako nahrat koncert?

Příspěvekod Stano81 » pát úno 02, 2007 20:42

Zajtra hrame koncert a chceli by sme si ho nejako zvecnit,
Vie to nahrat aj zvukar,alebo nieco poradte.Diky
Stano81

Re: Ako nahrat koncert?

Příspěvekod BrianLover » pát úno 02, 2007 22:53

Stano81 píše:Zajtra hrame koncert a chceli by sme si ho nejako zvecnit,
Vie to nahrat aj zvukar,alebo nieco poradte.Diky

priniest si kabel, notebook, porposit zvukara nech ti z mixu vyvedie jednu linku..nejaky soft na nahratie..skusit na nejakej predkapele vhodne upravit vstupnu citlivost, aby to nebolo prebudene cele jak rit..a nahravat..ziadny zazrak to nebude, podla toho ako bude mat spraveny mix..druha moznost stativ kamera vhodne miesto a idete.. :wink:
BrianLover

Příspěvekod milq » sob úno 03, 2007 09:03

Notebook so zvukovou kartou na doske ti zvuk nahra horsie nez priemerny mp3 prehravac alebo vreckovy minidisc.
Treba tiez pocitat s tym, ze spev bude hlasnejsie nez ostatne nastroje, pretoze sam o sebe nema na podiu kombo, ci zosilnovac s bednou, takze vacsinou ho ho zvukari riadne vytiahnu hore.
milq

Příspěvekod BrianLover » sob úno 03, 2007 15:47

milq píše:Notebook so zvukovou kartou na doske ti zvuk nahra horsie nez priemerny mp3 prehravac alebo vreckovy minidisc.
Treba tiez pocitat s tym, ze spev bude hlasnejsie nez ostatne nastroje, pretoze sam o sebe nema na podiu kombo, ci zosilnovac s bednou, takze vacsinou ho ho zvukari riadne vytiahnu hore.

prosim??zijes v akom roku notebookov??doskovka s rozbehanym asio na tento ucel aj bez ti to cez linku nahra pocuvatelne, povedal by som ze lepsie ako mp3 za 2 tisic s mikrofonnym vstupom..a spev zvykne mat odposluchy..
BrianLover

Příspěvekod milq » sob úno 03, 2007 17:59

Ak by som s tym nemal vlastnu skusenost, tak o tom nepisem, gitarista obcas priniesol na skusku notebook so zvukovkou na doske a ten hnusny tranzistorovy zvuk ktory to zaznamenavalo bol otrasny. Moznostou je externa zvukovka.
Prepac za tu poznamku, ale pracujem ako zvukar a moja predstava o kvalitnom zvuku je troska ina ako tvoja.
Mimochodom ASIO s tym nema nic spolocne, iba ak by si chcel pocas nahravania v realnom case monitorovat signal presne na milisekundy.
Spev zvykne mat odposluchy - vazne? :D
Islo mi o to, ze ak ma basak na podiu 300W monstrum a gitaristi kazdy po 100W alebo viac, tak ide urcity zdroj zvuku z podia a zvukar to PAckom dokrmi (mam na mysli priemerne velky klub, nie sportovu halu). Spev ziadnu bednu na podiu nema, odposluchy nepocitam, lebo su otocene smerom na muzikantov. Dufam, ze sa teraz nebudeme chytat za slovicka :wink:
milq

Příspěvekod BrianLover » sob úno 03, 2007 18:35

v pohode, ale otazka hnusneho tranzistoroveho zvuku nie je inde??
predstava dobreho zvuku je subjektivna, tu ide o dostatocnu na amatersku nahravku koncertu, comu imho ziadna z lacnejsich externych zvukoviek velmi nepomoze..

ano, mohli by sme im poradit nahrat si kazdu stopu z mixu do multitracku jednotlivo, predtym vsetko krasne nazvucit a potom si to zmixovat, pripadne prespievat spev..ale o to tu neslo myslim..ci?
BrianLover

Příspěvekod milq » ned úno 04, 2007 00:02

Nahravali sme to cez ten isty mikrofon aj do minidiscu a kvalita bola opoznanie lepsia. Multitrackove nahravanie je uz asi moc komplikovane.
Kazdopadne nahravanie cez notebook nezavrhujem, len treba lepsiu zvukovku, aspon nejaku Soundblaster alebo M-audio, tie Realteky a podobne "znacky " su zvukovo dost biedne. Ale treba vyskusat, snazim sa len poradit.
milq

Příspěvekod muziker » ned úno 04, 2007 15:12

BrianLover píše:v pohode, ale otazka hnusneho tranzistoroveho zvuku nie je inde??
predstava dobreho zvuku je subjektivna, tu ide o dostatocnu na amatersku nahravku koncertu, comu imho ziadna z lacnejsich externych zvukoviek velmi nepomoze..

ano, mohli by sme im poradit nahrat si kazdu stopu z mixu do multitracku jednotlivo, predtym vsetko krasne nazvucit a potom si to zmixovat, pripadne prespievat spev..ale o to tu neslo myslim..ci?

pozeram, ze si rozumiete a pekne ste sa skamaratili:)

ja by som prispel vytvorenim rebricka subjektivnej kvality zaznamu vami odporucanych zariadeni (od najlepsich po najslabsie):

1. Notebook + bezna externa znackova zvukova karta (napr. M-Audio Transit)
2. bezny Minidisc recorder

3. Notebook s onboard zvukovkou
4. bezny MP3 s Line IN

Ta medzera znamena isty kvalitativny odstup

marek
muziker

Příspěvekod BrianLover » ned úno 04, 2007 15:27

muziker píše:
BrianLover píše:v pohode, ale otazka hnusneho tranzistoroveho zvuku nie je inde??

ja by som prispel vytvorenim rebricka subjektivnej kvality zaznamu vami odporucanych zariadeni (od najlepsich po najslabsie):

4. bezny MP3 s Line IN

marek

takZe mal pravdu..beriem svoju hlupost spat..;)
BrianLover

Příspěvekod muziker » ned úno 04, 2007 15:32

BrianLover píše:
muziker píše:

4. bezny MP3 s Line IN

marek

takZe mal pravdu..beriem svoju hlupost spat..;)

to som nepovedal, moj prispevok je tiez len vyjadrenie subjektivneho pohladu na vec a vychadza z cisto subjektivnych skusenosti. treba to nechat otvorene a mozno sa v tomto threade dozvieme este aj dalsie nove informacie a skusenosti :)

marek
muziker

Příspěvekod milq » pon úno 05, 2007 10:07

By som zamenil 3 zo 4 :lol: Myslim, ze mp3 ktory nahra 320kbps alebo wav 16 bit 44.100 Hz nemusi byt az taky najhorsi (najma ked sa berie do uvahy aj velkost, cena...). Ale ako si dobre poznamenal, je to vsetko subjektivna zalezitost, kazdemu vyhovuje nieco insie.
milq

Příspěvekod kexik » pon úno 05, 2007 10:26

ja by som povedal, v priemere 3=4, ak vie mp3 plejer nahravat wav. v oboch zariadeniach su rovnake, hnusne prevodniky, a mp3 plejer navyse degraduje zvuk mp3 kompresiou.

najrozumnejsi napad je 8 kanalova zvukovka a nabrat to po stopach, vsetko zavisi od moznosti mixpultu (ci ma direct outy a grupu na bicie)
kexik

Příspěvekod davidgilmour » pon úno 05, 2007 10:50

ahojte, ja nahrávam v garáži skúšky na minidisc a je to v poho rozoznateľné čo asi kto hraje. Teoreticky k tomu - prečo nahráva minidisc kvalinejšie ako voláky mp3 player abo dokonca notebook? VeĎ ten fičí tiež len na nejaký sony zkomprimovaný formát?

Nejako tuším že to môže by v tých prevodníkoch, alebo?
SQUIER DOBRE HORÍ!!!
davidgilmour

Příspěvekod kexik » pon úno 05, 2007 14:09

v prevodnikoch, v preampe a nakoniec v kvalitnom kompresnom algoritme.
mimochodom, ktosi tu spominal videokameru; dobra DV videokamera (podciarkujem DV), nahrava celkom solidny zvuk, je to nekomprimovane PCM 16bit/48kHz a stereomikrofon na kamere tiez nebyva uplne marny, len treba vypnut v kamere wind filter, acoustic zoom a podobne debiliny
najvacsi problem je asi zariadit aby ju nik nepotiahol ;)
a po hodine menit pasku, to tiez nepotesi
kexik

Příspěvekod muziker » pon úno 05, 2007 14:22

na mna minidisc recordery posobia celkovo velmi kvalitnym dojmom. mal som kedysi Aiwu, Sony aj Sharp a tieto vecicky nahravali ako vino a nevyrabal ich kde aky sencor a podobne.

marek
muziker

Příspěvekod milq » pon úno 05, 2007 19:29

Este si dovolim jeden prispevok, tento MP3 player ma celkom slusne parametre, kamos si ho kupil, povedal by som ovela lepsie nez notebook s onboard zasumenou uchrcanou zvukovkou:
http://www.rolandus.com/products/productdetails.aspx?ObjectId=757&ParentId=114
milq

Příspěvekod muziker » pon úno 05, 2007 20:05

milq píše:Este si dovolim jeden prispevok, tento MP3 player ma celkom slusne parametre, kamos si ho kupil, povedal by som ovela lepsie nez notebook s onboard zasumenou uchrcanou zvukovkou:
http://www.rolandus.com/products/productdetails.aspx?ObjectId=757&ParentId=114

urcite je to fajn vecicka, len ta cena..... 375,-Euro u Thomanna... za to uz zozenies slusnu externu zvukovku a mozes nahravat multitrack

marek
muziker

Příspěvekod milq » pon úno 05, 2007 20:16

Slusna externa zvukovka + slusny notebook > 375 euro
milq

Příspěvekod muziker » pon úno 05, 2007 20:55

milq píše:Slusna externa zvukovka + slusny notebook > 375 euro

jasne, s notebookom som uz pocital

marek
muziker

Příspěvekod DjMaYo » pon úno 05, 2007 23:03

muziker píše:
milq píše:Slusna externa zvukovka + slusny notebook > 375 euro

jasne, s notebookom som uz pocital

marek

ak uz notebook ma, tak za 375 eur zozenie taku zvukovku ze bude mat tolko vstupov ze moze separatne nahravat kazdeho clena kapely a este aj ruchy zo saly
... každa ľiška svuj chvust chvaľi...
...
http://djmayo.wz.cz/ - moja zastaralá homepage...
...každému zle a neodborne radím, preto ma neberte vážne...
DjMaYo

Další

Zpět na Home Recording