Ako nahrat koncert?

domáce štúdio, rady, tipy, riešenie problémov, softvér, hardvér

Moderátor: Moderators

Příspěvekod milq » úte úno 06, 2007 10:23

AK ho ma...a AK ma procesor a ramku ktora ten multitracking utiahne :D
milq

Příspěvekod BrianLover » úte úno 06, 2007 11:44

tu by som nezabudal ani na rychlost disku..v NB to zas taka slava nebyva..
BrianLover

Příspěvekod DjMaYo » úte úno 06, 2007 12:40

novsie notebooky by to mali stihat, ja som nahraval na destope tusim AMD1,5GHz 256MBram a slo to v pohode (10track)... take parametre nma dnes kazdy schopnejsi NB. Inac nebol ani zly zvuk pri nahravani do MP3playera, kamos ma taky co nahrava do wav (na 1GB cca 120min) priamo cez linkovy vstup a na demo zaznam to staci.
... každa ľiška svuj chvust chvaľi...
...
http://djmayo.wz.cz/ - moja zastaralá homepage...
...každému zle a neodborne radím, preto ma neberte vážne...
DjMaYo

Příspěvekod kexik » úte úno 06, 2007 13:37

8 mono stop 16bit/44.1kHz utiahne aj hodne smiesny laptop... a nic viac netreba
kexik

Příspěvekod dulla » úte úno 13, 2007 18:11

Riešim podobný problém:
Chcem nahra koncert priamo z mix pultu(Mackie CFX20 MkII) z TAPE OUTPUT do PC(2500MHz/512RAM),alebo notebooku(1,5GHz/512RAM).Skúšlal som to cez onboard zvukovky do COOL Edit Pro,ale výsledok ma veľmi neuspokojil.
Potrebujem externu zvuk.kartu.Do PC som rozmyšľal nad M-Audio Audiophile 2496 a do NB M-Audio Audiophile USB,alebo Transit USB...Alebo poradte niečo vhodne v tejto cenovej relecii.
A ak je niečo vhodnejšie a blbuvzdorne ako môj Cool Edit,poprosim o typ.Vďaka.
::: RADŠEJ BANOVA AKO HAMOVA :::
dulla

Příspěvekod muziker » úte úno 13, 2007 22:53

dulla píše:Riešim podobný problém:
Chcem nahra koncert priamo z mix pultu(Mackie CFX20 MkII) z TAPE OUTPUT do PC(2500MHz/512RAM),alebo notebooku(1,5GHz/512RAM).Skúšlal som to cez onboard zvukovky do COOL Edit Pro,ale výsledok ma veľmi neuspokojil.
Potrebujem externu zvuk.kartu.Do PC som rozmyšľal nad M-Audio Audiophile 2496 a do NB M-Audio Audiophile USB,alebo Transit USB...Alebo poradte niečo vhodne v tejto cenovej relecii.
A ak je niečo vhodnejšie a blbuvzdorne ako môj Cool Edit,poprosim o typ.Vďaka.

ak planujes nahravat stereo out, tak hociktora externa zvukarna od M-Audia je OK. co sa tyka software, tak to je uplne jedno, na zaznam stereo stopy posluzi uplne vpohode tvoj Cool Edit alebo hociktory iny plateny, shareware alebo freeware program, ktory podporuje zvolene rozlisenie.

marek
muziker

Příspěvekod Streetsnake » pon úno 26, 2007 18:34

V jakej dobe to zijete??? Paneboze saq neska mas do 20000 uplne paradny NB...... do niektorych sa uz do 25000pcha 1024ram.... procaky tlacia 3000 Durony..... Neviem co by ti po tejto stranke nestihalo.... Velky problem Notebookov je len v tom ze do lacnejissich nedavaju dobre grafiky a zvukovky.... Preto su lacne notebooky bez externej zvukovky uplne o hovno na nahravanie.... Ja com som si teraz kupoval tak to je hroza..... opozdenie mam okolo 50milis... :D :D :D Tak to je matros.... Nikdy v zivote nenahravaj cez NB do takych 40000.... S dobrymi zvukovkami na zakldaovke sa rata tch 40000 vyssie... :).... Podla mna aj tak najjidealnejsie riesenie je notas a kupit k nemu nieaku fajn dobru externu.... JA mam teraz vyhliadnutu poprdeli Electronic :) takze.... bude mastenica v skusobni..... A ak to nechces na nieakej profesionalnej urovni ako mas nahravane zivaky nieakych skupin tak kludne s cistym svedomim chod cez notebook.... Hadam nebudes kupovat mp3 za 375 euro???
Does Following Faith Lead Us To Violence???
Streetsnake

Příspěvekod milq » úte úno 27, 2007 11:34

Myslim, ze je velky rozdiel vrazit do toho 50.000,- alebo 10.000,-
A nie je to len obycajny mp3 prehravac, ale 24-bit/48kHz (44.1kHz) recorder.
Proti PC nic nemam, len by mozno nezaskodilo precitat starsie prispevky...
Inak, slovo "najidealnejsi" je nezmysel.
milq

Příspěvekod Nesst » sob bře 10, 2007 22:04

No akorát taková perlička:
Taktéž jsme natáčeli koncert a bohužel zvukař byl totální idiot a nazvučil nás opravdu otřesným způsobem. Kamarád nás natáčel přes normální kameru a ten zvuk z té nahrávky byl podle diváků minimálně 10* lepší než reálný. Takže se nám nekvalita nahrávadla vyplatila :D
Hoøovice Spector/Warwick
Hughes Kettner Basskick 200
Nesst

Příspěvekod Jail » ned bře 11, 2007 02:51

Chcem len podotknut taku jednu vec, ze ked hra kapela koncert v nejakom malom klube, tak to co zvukar posiela von nemusi mat vzdy same o sebe velmi prijemny zvuk. Ked je klub maly tak je zbytocne trieskat do PAcka bicie ked do toho reze bubenik ako blazon, podobne je to aj s gitaristami a basakmi co maju na podiu komba. Netreba sa potom divit, ze ak si ten koncert nahra niekto priamo z mix pultu uz ako hotovu stereo stopu, su tam pocut pomaly iba spevy a klavesy :)
Jail

Příspěvekod milq » ned bře 11, 2007 18:26

Suhlasim, nieco podobne som sa snazil naznacit na predchadzajucej strane.
milq

Příspěvekod bad.mad » sob pro 10, 2011 12:43

zdravim. Chceme si s kapelou nahrat koncert co v najlepsej kvalite. ide mi o to ci sa da z mixpultu zvukara - cez externu zvukovku (Emu 0202 ktora ma len jeden vstup) nahrat do cubase kazdy nastroj do svojej vlastnej stopy sucasne (multitrack). alebo sa tymto stylom da nahrat len jedna kompletna stopa? dakujem
bad.mad

Příspěvekod atlass » sob pro 10, 2011 21:36

ak to ma stereo A/D prevodnik tak môzes nahrat max tak 2 mono stopy...
Cort X-11
Peavey 6505
Homemade Head(celolampa)
Harley Benton G412A (Celestion Vintage 30)
Behringer UM 100
atlass

Příspěvekod atlass » sob pro 10, 2011 21:37

zmazat
Cort X-11
Peavey 6505
Homemade Head(celolampa)
Harley Benton G412A (Celestion Vintage 30)
Behringer UM 100
atlass

Příspěvekod juliana1111 » pon čer 11, 2012 09:52

zdravím. Ako aj nazov hovori,potrebovali by sme nahravat koncerty z mixu do notebooku. Raz sme skusali nahrat vystupom z mixu,vstupom do ntb cez audacity. Samozrejme,kvalita nebola dobra a hlavne hlasitost nebola vyvažena. Preto prosim poradte,co je vhodne použit,či nejaku aspoň 8stopovu ex.zvuk.kartu,alebo nieco iné. Poprosím aj nejake konkretne modely,nech si viem urobi predstavu o cene. (samozrejme,nechceme top kvalitu,ale nejaky lepší kúsok za prijateľnú sumu)
vďaka za každý príspevok
Vintage v100
Laney VC30
Boss SD1, Boss DS1, Dnlop Cry baby , EHX nano clone
-----------
Takamine EG 260 Black
juliana1111

Příspěvekod filozof2 » pon čer 11, 2012 14:27

riesi sa tu viac problemov naraz. Hlavne si treba na zaciatok striktne rozdelit poziadavku nahravania stereo zaznamu a multitrack zaznamu. Ak niekomu ide iba o stereo nahravku mal by uz vopred pocitat s tym ze vysledok bude viacmenej nepredvidatelny a zavisly na zvukarovi a ani pouzitie kvalitneho HW nezaruci kvalitny vysledok co znamena ze to moze skusit kazdy a na hocicom a niet co stratit iba zmazat :-). nahravanie multitrack je kapitola sama o sebe a nezveril by som ju niekomu len preto ze vie na zaciatku stlacit REC. tak komu ide o kvalitu mal by rozhodne nahravat multitrack a ak sa nenajde niekto skuseny kto to ovlada (aspon ten zvukar) tak ostat pri stereu a neriesit amatersky neriesitelne.
filozof2

Příspěvekod janek2 » stř čer 13, 2012 12:01

juliana1111 píše:potrebovali by sme nahravat koncerty z mixu do notebooku

1. ako to dostat z mixu: moznosti su (zavisi od konkretneho mixu)
- direct out (ak to mix ma, su pre a post fader, na nahravanie lepsie pre fader)
- group/skupina - ak to mix ma, a nie je obsadena
- matrix
- hlavne vystupy, aux (su bud pre/post fader)
- externy splitter alebo Y kable

2. na strane notebooku sa daju externe zvukovky pripojit (zoradene podla ceny/kvality)
- USB
- FW
- PCMCIA/ExpressCard

3. dalej zalezi v akej zostave hrate, cize kolko kanalov treba nahrat, ci sa da nieco zmiesat na menej vstupov a pod.

4. cim viac kanalov nahras, tym viac mas pri mixazi volnosti, ale tym viac je s tym aj robota a naopak.

5. od zapojenia zavisi, ci ti stacia na zvukovke linkove vstupy, alebo potrebujes predzosilovace (aj ked preventivne sa ich oplati mat v kazdom pripade)

Co sa tyka konkretnych zvukoviek, popozeraj napr. M-Audio, Presonus, Focusrite, Mackie,... vela je toho. Pozri muziker.sk, oddelenie zvukovych kariet. napr. 8 vstupova USB http://muziker.sk/nahravacie-studio/usb ... ra-8r.html 400 evri.

Napis aspon zhruba toto:

1. aky mix pouzivate, prip. ze pouzivate co donesie zvukar (ak sa menia, tak je to asi jedno, ak je furt ten isty, tak co pouziva)

2. ake porty ma notebook co mate, resp. ci chcete kupit novy

3. zlozenie kapely (input list)
zvukari.sk - ozvuèenie, nahrávanie
janek2

Předchozí

Zpět na Home Recording