Kontakt5_latencia

domáce štúdio, rady, tipy, riešenie problémov, softvér, hardvér

Moderátor: Moderators

Kontakt5_latencia

Příspěvekod *Murtagh* » pát led 03, 2014 10:00

Dobry den prajem, dufam, ze mi dokazete pomoct, lebo som uz ozaj bezradny...
Mam problem s latenciou v programe Kontakt 5. Mam ho nainstalovany osobitne, nezavisle od nahravacieho programu a cez nastavania som skusal uz naozaj vsetko... Nainstaloval som si aj Asio4all najnovsiu verziu.

Zvlastne je, ze v prve dni som mal latenciu fakt minimalnu, a tak odrazu ju mam dost pomalu. Netusim co to ovplyvnilo, skusal som preinstalovat asio4all a znovu to zazracne slo. Tentokrat mam ten isty problem, skusal som preinstalovat znou asio4all aj Kontakt 5 samotny, ale latencia zostava stale oneskorena..

Ak viete o niecom co by mi opat mohlo znizit latenciu tak budem ozaj vdacny,.. Beriem pripadne aj ine sposoby hrania na klaves cez MIDI komunikaciu.. mozno iny program, v tomto som novacik, uvitam kazdy navrh...
-symphonic, rock metal, soundtracks

Korg TR-61, Casio CTK-573

arcanmuller@gmail.com
*Murtagh*

Příspěvekod filozof2 » pát led 03, 2014 15:53

podla opisu tazko povedat kde je problem ale asi by som odinstaloval vsetky ostatne ovladace na multimedia aby ASIO boli jedine co zostali....presnu radu tazko dat bez popisu PC a SW nainstalovaneho v nom. AK je raz latencia nizka (predpoklad ASIO funguje) a na druhy den uz nie (predpoklad ASIO nefunguje ale ak zvuk pocut funguju ine ovladace napr. windows alebo nejake povodne od zvukovej karty.) Inak povedane: to ze su ASIO ovladace nainstalovane este neznamena ze su stale aktivne respektive este stale nemusia byt default pre konkretny SW. Dufam ze sa rozumieme.
filozof2

Příspěvekod filozof2 » pát led 03, 2014 15:55

P.S. ak asio ovladace su stale aktivne a aj tak vykazuju premenlivu latenciu, treba priebezne kontrolovat velkost buffera. (velkost buffera a vykon PC priamo ovplyvnuje latenciu)
filozof2

Příspěvekod *Murtagh* » pát led 03, 2014 18:08

Mam len integrovanu zvukovu kartu na maticnej doske, k typu sa neviem dostat, lebo popis som pri kupe nedostal. Pocitac mam ale teraz novy, nema ani mesiac, procesor velmi vykonny 4 jadrovy.. len mam pocit, ze zvukova karta je tam asi len klasicka jednoducha... Skusal som odpojit ine ovladace, latencia stale neprijatelna... Robi si to co chce, nemam nad tym kontrolu... Velkost buffera som skusal menit, stahovat na najmensiu moznu hranicu (cez device setup na 64 samplov). Myslim, ze v tomto pripade mozem asi len kupit lepsiu zvukovu kartu, aj ked je zaujimave, ze zopar-krat to pekne stihalo..
-symphonic, rock metal, soundtracks

Korg TR-61, Casio CTK-573

arcanmuller@gmail.com
*Murtagh*

Zpět na Home Recording