BUS and MASTERING

domáce štúdio, rady, tipy, riešenie problémov, softvér, hardvér

Moderátor: Moderators

BUS and MASTERING

Příspěvekod Blue Earth » úte pro 25, 2012 13:04

Zdravim, vsetkych.
Chcel by som poprosit o radu.Ked si vytvorim v daw sequenceri novy audio bus napr. pre vocal alebo bicie a ostatne audio stopy budu v audio master,ako je mozne urobit mastering pre vsetky stopy?Lebo ked budem robit mastering cez adio vystup master,tak vocal a bicie nebudu v masteringu ,lebo su v inom audio bus vystup.Mna napadlo jedine,ze exportovat vsetky stopy do wav a potom to cele mastrovat ako jednu stopu.
Uz som videl video,ze robil mastering v audio vystupe master,ale tym padom ostatne audio BUS vystupy co mal vytvorene nemohol masteringovat.
Ak by ste vedeli poradit tak napiste ,alebo napiste ako to robite Vy.
Naposledy upravil Blue Earth dne stř pro 26, 2012 20:12, celkově upraveno 1
Cakewalk Sonar
Cakewalk Project 5
Cakewalk Dimension LE
M-Audio FastTrack
Edirol PCR-800
Yamaha PAC 112
SX El.Acoustic guitar
Blue Earth

Příspěvekod filozof2 » stř pro 26, 2012 12:46

Nuz to kazdy asi robi ako mu to vyhovuje resp. cez ake mezdistupne pred-masteringu sa potrebuje clovek bezproblemovo prekusat ale ja osobne ked myslim ze mix je ready tak VZDY exportujem do 24bit wav a az potom pokracujem dalej. nemyslim ze je zle ak to robi niekto inak ale myslim si ze je dobre od zakladu masteringu vychadzat z rovnakej startovacej ciary , co je pre mna ten stereo Wav. Ale inak sa kreativite medze nekladu a niekedy je dobre "predspracovavat" len cast signalu, lenze pre mna toto nie je mastering ale stale sucast mixovania. Ale to uz je viac zalezitost nazvoslovia a definicie nez praxe takze to nie je az tak dolezite ak clovek vie co robi :-)
filozof2

Příspěvekod Blue Earth » čtv led 03, 2013 11:40

To je jasne,ze mozeme mastering urobit tak,ze vsetky stopy exportujeme do wav audio suboru,to by bola jedna z moznosti.Dalsia,ktoru mozeme urobit je,ze mastering prevedieme naraz pre vsetky audio a midi stopy naraz cez vytvoreny audio master vystup a vsetky stopy maju nastaveny vystup na audio vystup master alebo si ten vystup mozete nazvat ako Vy chcete samozrejme vo vasom daw sequenceri.Preto som dal tuto temu,lebo som videl zopar videi,kde robili mastering tak,ako som popisoval v predoslom prispevku a mne sa to zda nerealne takto prevadzat mastering pre vsetky stopy,lebo takymto sposobom sa da robit iba mixovanie.Jedine co ma napada je,ze títo ludia to maju mozno cele popletene,alebo je to nejaky trik pre mastering alebo mozno mix-mastering.
Cakewalk Sonar
Cakewalk Project 5
Cakewalk Dimension LE
M-Audio FastTrack
Edirol PCR-800
Yamaha PAC 112
SX El.Acoustic guitar
Blue Earth

Zpět na Home Recording