Sonar 7.0.1 Producer + MIDI

domáce štúdio, rady, tipy, riešenie problémov, softvér, hardvér

Moderátor: Moderators

Sonar 7.0.1 Producer + MIDI

Příspěvekod Ivan.ps » ned říj 14, 2012 23:54

Zdravím Vás. Ohľadne MIDI problematiky som sa začal zaobera iba nedávno, mám pár problémov, s ktorými si neviem da rady.

Mám Sonar 7.0.1 Producer + Roland RD700NX, ktorý funguje ako MIDI kontroler pripojený pomocou USB.

Chcel by som v Sonare vytvori MIDI súbor, ktorý by bol aj vyexportovaný aj ako MIDI a bol by prehrateľný vo väčšine dnešných keyboardov. teda predpokladám, že aby bol prehrateľný aj v iných keyboardoch, tak by mal by vytvorený pomocou GM, prípadne GM2 zvukov.

Problém je, že v Sonare si nastavím ako MIDI vstup Roland RD700nx a ako audio výstup si nastavím moju zvukovú kartu. Ako MIDI výstup mám možnos si nastavi tiež Roland RD700nx (v tom prípade budem poču MIDI na výstupe Rolandu, ale nebudem poču počas nahrávania metronóm, ani prípadné ďalšie pomocné dočasné audio stopy - pretože cez pripojenie PC-Roland prechádzajú iba MIDI signály). A potom mám možnos si nastavi ako MIDI výstup "Microsoft GS wavetable synth". Pri použitý tohto GS synthu mi MIDI síce odchádza cez zvukovú kartu v PC, ale mám tam niekoľko ms latenciu a nepomáha ani natavenie asio drivera.

A ak sa pokúsim použi nejaký iný synth, tak sa mi nedostáva MIDI signál na výstup. Neviem kde by mohol by problém, ale MIDI výstup počujem cez zvukovú kartu iba pri použití "Microsoft GS wavetable synth", ale tu mám latenciu, takže je to prakticky nepoužiteľné. Mohol by prosím niekto poradi nejaký nápad, ako ďalej? Ďakujem.
Roland RD-700NX, Korg PA-600, TC Helicon Harmony-M, RCF ART-310A MK III, Mackie 802 VLZ 3, AKG K-240 MKII, Vintage V100, Zoom G2Nu
Ivan.ps

Příspěvekod filozof2 » úte říj 16, 2012 20:50

Napisal si to tak krkolomne az hruza ale v prvom rade hladas riesenie svojho problemu v oblasti s ktorou vobec nesuvisi. Takze ak chces vytvorit midi subor v GM formate nemal by to byt problem lebo 700NX pdporuje dokonca GS normu 256zvukov tusim. Na to len staci mat zo sonaru roland ako midi vystup (a vstup len pre klaviaturu) Ak song budes mat hotovy, staci len zadat v sonare save as... SMF0 a dany format precitaju vsetky midi playery/seqencery. Doporucujem pri praci s midi zapojit reproduktory priamo do Rolandu lebo ak by si chcel pocuvat audio s PC spolu z Rolandovskymi Midi trackmi musel by si roland audio out pripojit na PC in ale kedze tipujem ze mas len onboard zvukovku latencii sa nevyhnes, iba ak si kupis nejaku externu. (ani vtedy sa latencii nevyhnes ale bude akceptovatelna) ked pouzijes Microsoft GS wavetable synth tak samozrejme midi bude na audio vystupe PC ale to len preto ze to nehra roland ale priamo PC :-) (az sa mi nechce verit ze si si to nevsimol to potom ten Roland asi velmi kvalitne GS zvuky nema hahaha.....)

P.S vytvorit uplne univerzalne komaktibilny GM song si vyzaduje davku skusenosti a urcitu mieru vedomosti. Ak si s MIDI zacal len nedavno tak to este potrva kym vytvoris "vsade" hratelny midi song na urovni. (nemyslim umeleckey ale technicky) 90% midi suborov co sa mi dostali do PC boli v tak ubohom stave len preto ze ich tvorcovia o midi norme len poculi....tak hor sa studovat. :-)
filozof2

Zpět na Home Recording