Alesis multimix 4(6) USB - otazka

domáce štúdio, rady, tipy, riešenie problémov, softvér, hardvér

Moderátor: Moderators

Alesis multimix 4(6) USB - otazka

Příspěvekod Sharkey » stř dub 04, 2012 05:06

Zdravim vsetkych.

Hladal som na fore a v dokumentaciach, ale ja sa v teme USB zvukoviek a mixpultov moc nevyznam :)

Moje hlavne poziadavky na "buducu" zvukovku/mix su, aby sa dala lahko prepojit s notebookom, aby som k nej vedel pripojit moj klavir(2 line-in vstupy) a aby sa pripadne dalo k tomu obcasne pripojit aj gitaru/basu/mikrofon.

Moja otazka, na ktoru som zatial nenasiel jednoznacnu odpoved je, ci je mozne pri tychto mixoch posielat nejaky doprovod z PC. Cize si zapojim klavir, ktory chcem nahrat do mixu, na pc si pustim nejaky bubnovy pattern, alebo iny doprovod, ja na line-out/phones pocujem vsetko a signal z klavira sa nahrava. Cize v skratke, je to USB jednosmerne(len z mixu do pc), alebo je ta komunikacia obojsmerna?

Pripadne ak mi viete doporucit nejake vyhovujuce zariadenie v rozumnej cene(ide mi len o domacu zabavu, ziadne zazraky od toho necakam), budem velmi vdacny.

Vopred dik :)
Sharkey

Příspěvekod Sharkey » stř dub 04, 2012 05:09

este pod-poziadavka, bolo by fajn, keby to zariadenie nepotrebovalo k zivotu urgentne pc, cize si to mozem zapojit a hrat si aj bez toho, aby som mal zapnuty pc, ale bez tejto vlastnosti prezijem :)
Sharkey

Příspěvekod Strapec4211 » stř dub 04, 2012 07:01

1. Cize kolko vstupov? To co popisujes je klasicka 2 vstupova zvukovka. Pokial ale chces mat naraz zapojeny klaves s basou a mikrofonom, tak si treba poratat, co vsetko ma byt zapojene naraz.

2. Komunikacia nie je jednosmerna - to by sa v tom pripade asi dost tazko nieco nahravalo.

3. Riesenie pre domacu zabavku mi pride mix zbytocne drahe a velke riesenie.

4. Co je to: "bolo by fajn, keby to zariadenie nepotrebovalo k zivotu urgentne pc, cize si to mozem zapojit a hrat si aj bez toho, aby som mal zapnuty pc, ale bez tejto vlastnosti prezijem"

Tejto casti nerozumiem, v pripade, ze si chces len zahrat s doprovodom, ktory nemas v PC, ale v nejakom prehravaci, tak potom prepojenie cez mix.
Strapec4211

Příspěvekod Sharkey » stř dub 04, 2012 07:08

1. pocet vstupov, staci 4, do pc mozu ist zmiesane

2. toto som potreboval vediet, lebo z popisu toho multimixu mi to prislo tak, ze ono si to pomiesa signal a ten posiela naraz do vystupov, aj do pc

3. kludne prijmem hociake navrhy, ale co som zbezne pozeral, tak tento mix mi prisiel celkom kompaktny a cenovo podobny zvukovkam

4. islo mi o to, ze nie stale budem chciet tie doprovody z pc, cize by som bol rad, keby to malo aj vlastne napajanie. Scenar: dojdem unaveny z prace, len si zapnem klavir, ktory uz je k tomu mixu pripojeny spolu s reprakmi a relaxujem bez toho, aby som zapinal aj pc, alebo prehadzoval stale kable.
Sharkey

Příspěvekod Strapec4211 » stř dub 04, 2012 07:47

Ked si vezmes cenu zvukovky a cenu mixu, v ktorom ten prevodnik musi byt tiez a cena je cca rovnaka, tak tomu bude zodpovedat aj kvalita. V tomto pripade ale priblizne v tej cene nepoznam inu alternativu okrem inzeratu.
Strapec4211

Příspěvekod Sharkey » stř dub 04, 2012 19:02

hm, a ma tu niekto skusenosti s
http://muziker.sk/nahravacie-studio/usb ... -ux-1.html ?
sice ide skor o gitarovy efekt, zaujimalo by ma, ako sa tvaria tie line-in vstupy v pc. O tom, ako na tom znie gitara je plny internet, ale nikde som nevedel najst nejake video/temu na fore, kde by vyuzivali aj tie linkove vstupy
Sharkey

Zpět na Home Recording