DI box a nahravanie bez mikrofonu

domáce štúdio, rady, tipy, riešenie problémov, softvér, hardvér

Moderátor: Moderators

DI box a nahravanie bez mikrofonu

Příspěvekod iktor » sob dub 16, 2011 17:18

Seruste, zaujimalo by a ako by som mohol nahrat gitaru bez pouzitia mikrofonu, v jednom videu na youtube som videl ako Tremonti (alterbridge) vysvetluje ze na live zvucenie nezvucia reprobox ale pouzivaju DI box so simulaciou reproboxu. (aspon dufam ze som to dobre pochopil)... viete mi vysvetlit co, kde a ako zapojit? uvazujem o kupe DI boxu od behringeru http://muziker.sk/zvukove-procesory/dir ... tra-g.html
rozumiem tomu spravne ze ho len zapojim medzi zosilovac a reprobox? Dakujem za odpovede.
Moje lasky a hracky: Mesa boogie mark IV combo,Marshall 5010, APG handmade guitars, 535Q, cordial kable, hicon jacky,
SD1 japan,CH1, DD7, JT microamp,Fulltone gt500, marshall regenerator, AMT ss11.
iktor

Příspěvekod ModistOne » čtv dub 04, 2013 16:39

tak toto by aj mňa zaujímalo, ako zapojím tento DI box do toho "reazca" a ako by som vedel nahra kvalitne gitaru bez použitia mikrofónov... Zapojím gitaru, potom krabičky (distortion), potom zapojím DI box cez jack vstup, výstup do komba a XLR výstup pôjde do mixu. Neviem, či je to správne. Chcem sa opýta, či by to mohlo ís, nie do mixu, ale hneď do zvukovej karty (mám Lexicon Alpha). Èi by to malo dobrý zvuk. ?

Ďakujem
ModistOne

Příspěvekod filozof2 » čtv dub 04, 2013 17:11

DI boxov je vela typov, kokretne ten ktory tu malink je specialne gitarovy a pointa jeho pouzitia je co najkratsie spojenie gitara-mix. V podstate vacsina klasickych krabiciek dokaze suplovat funkciu di-boxu ale v nizsej kvalite a nesymetricky. Teda s toho vyplyva ze by mal byt v retazci hned za gitarou a cokolvek ine az za nim. konkretne vstupy a vystupy su na krabicke popisane takze nevidim zmysel pisat viac....iba ak niekto zapne simulaciu reproboxu tak urcite krabicky resp. komba uz nedavaju zmysel...... vsak ano....
filozof2

Zpět na Home Recording