garancia najnizsich cien

internetový obchod

Moderátor: Moderators

garancia najnizsich cien

Příspěvekod Lucates » sob čer 28, 2008 10:41

chcem sa spytat, ci garancia najnizsich cien plati len v ramci SR, alebo aj CR? Lebo na jednom nemenovanom ceskom e-shope je takmer vsetok tovar lacnejsi a niekedy dost vyrazne ako na muzikeri, pritom na SR posielaju zadarmo...a chcel by som vediet, ked budem niekedy v buducnosti objednavat z muzikeru, ci sa da cena zjednat aspon na taku, za aku by som to kupil tam...lebo napriklad taky pedal Sonor600series je tam o 500sk lacnejsi...a trocha ma mrzi, ze som si to nevsimol skor, lebo za rovnaku cenu ako som u nas kupil stojan Yamaha700 som mohol mat Yamaha800...inac som s muzikerom VELMI spokojny, len niektore tie cenove rozdieli nie su pre studenta ako ja zanedbatelne, tak by som chcel vediet, ci ta garancia plati v ramci Ceskoslovenska alebo len Slovenska...
Lucates

Příspěvekod punkpin » sob čer 28, 2008 11:36

obavam sa ze len slowfuckya...
I'm eating vegetation, cause of fast food nation
I'm wearing a couple of shoes cause of globalization
I'm watching michael moore expose the awful truth
I'm listening to public enemy and reagan youth

Bandzone.cz/zlompina
punkpin

Příspěvekod Matus Muziker » ned čer 29, 2008 08:04

Zdravím!

Garancia najnižších cien sa týka celej Európy.
S pozdravom

Matúš-MUZIKER
Matus Muziker

Příspěvekod Lucates » ned čer 29, 2008 09:51

Matus Muziker - ok, vdaka...
Lucates

Příspěvekod mcmaros » ned čer 29, 2008 13:13

Matus Muziker píše:Zdravím!

Garancia najnižších cien sa týka celej Európy.
S pozdravom

Matúš-MUZIKER

To vazne? Ale netyka sa to akciovych cien a vypredajov, alebo to je jedno? To moze byt este zaujimave. Problem je ale, ze nemate viac znaciek gitar napriklad. A dost ma odradza, ked mi napisete, ze ma na nieco cakat mesiac. Minule som tak isiel kupovat sluchatka a odradilo ma to (od distributora som ich mal na druhy den, ale iny typ bohuzial). Ale nakoniec ich moze zdedit este mamka. :)
Obrázek
Max for President!
mcmaros

Příspěvekod garde » pon čer 30, 2008 06:46

..........okrem prípadov, keď odpíšu, že "konkurenčná cena je hlboko pod nákupnou cenou muzikeru"...........koho už toto zaujíma........takže by sa to nemalo vola garancia najnižšej ceny, ale len nižšej ceny..........
garde

Příspěvekod Lucates » pon čer 30, 2008 10:50

garde píše:..........okrem prípadov, keď odpíšu, že "konkurenčná cena je hlboko pod nákupnou cenou muzikeru"...........koho už toto zaujíma........takže by sa to nemalo vola garancia najnižšej ceny, ale len nižšej ceny..........

kamarat si chce kupit kombo na akustiku Crate CA6110DG...takze predpokladam, ze ked na tom ceskom e-shope stoji 10864sk, pricom sa nejedna o akciu a na muzikeri 14599sk, tak by ho zrejme muziker za tu cenu nedal...ale ak nie, tak je zavadzajuce mat napisane na stranke grancia najnizsich cien...zaujimave je, ze ten cesky e-shop ma napisane to iste :) Nemal by som ziadne pripomienky, keby tu garanciu najnizsich cien neuvadzali, ja som s muzikerom velmi spokojny...ale ked to tam maju napisane, tak potom ocakavam, ze to tak aj bude...preto som myslel, ze ta garancia bude len na SR, lebo na SR to kombo lacnejsie nekupi, ale ak plati v celej Europe, tak potom je to ine...
Lucates

Příspěvekod Ja » pon čer 30, 2008 20:51

Zdravim vsetkych !

prepacte, nemam na vyber. Reagovat dvomi, tromi vetami sa neda. Kto sa dozaduje naozaj dokladneho vysvetlenia, musi si najst cas na precitanie nasledujucich riadkov.
Komu sa nechce citat, nech sa tu dalej nestazuje a neohana "zavadzanim zakaznika".

Garancia najnizsich cien plati na uzemi celej Europy.
Tvorba cien v sucasnosti je vsak velmi tvrdy nekonecny boj a neustale sledovanie konkurencie s nasledkom upravy cien v zmysle garancie je len maly zlomok z toho, co musime urobit pre to, aby sme vam mohli ponuknut naozaj najnizsiu cenu v EU a dodrzali tym svoj slub.
To iste ale pochopitelne robi aj konkurencia, pretoze drviva vacsina webovych obchodov sa snazi tiez garantovat najnizsiu cenu.
Mnohi obchoduju cisto a poctivo. Maju to lahke. Iste nemusim zdoraznovat, ze vo vyspelych europskych krajinach je vdaka vyssej zivotnej urovni silna kupyschopnost obyvatelstva, nehovoriac o mnozstve kupyschopnych obyvatelov a dalsich suvisiacich ekonomickych a trhovych faktoroch Z toho vyplyva, ze tamojsie obchody si mozu dovolit nakupovat v ovela vacsich mnozstvach. Vsetci viete, ze ak kupite vacsie balenie, vyjde vas v konecnom dosledku jeden kus ovela lacnejsie. Preto ziskavaju zapadni predajcovia ovela lepsie nakupne ceny a mozu potom pochopitelne ponuknut aj nizsie predajne ceny pre svojich zakaznikov.
My sa ale takejto vyzvy nebojime a napriek tomu, ze sme oproti zapadu stale v pozici Davida pred Goliasom, robime vsetko pre to, aby sme vam dokazali ponuknut viac a pustili sa do nerovneho boja proti obrovskej presile.
Ako som uz spominal - sledovanie konkurencnych cien k tomu neodmyslitelne patri. Najdeme nizsu cenu, upravime. V tomto momente sa so svojou "garanciou" dopusta "zavadzania" ten druhy - az do momentu, kym na to nepride a neznizi cenu pod nasu. Potom zase "zavadzame" my. Az do momentu, kym na to neprideme a neznizime. Takto to ide stale dookola. Lenze proti nam nestoji jeden, ale desiatky druhých a usledovat ceny viac, ako 10 tisic produktov v nasej ponuke tak, aby sme nikdy a nikde "nezavadzali zakaznika", je nemozne.
Preto mame pri kazdom produkte rubriku Cenovy agent. Je to sluzba pre vas. Pomozte nam sledovat ceny konkurencie a ak natrafite na nizsiu cenu, dajte nam vediet. My vam ponukneme lepsiu. Je to bezna rutina a funguje to v 99,9 percentach takto uzavretych obchodov.
Bohuzial, nemozem vam to dokazat, pretoze vsetci ti, ktori tuto sluzbu uspesne vyuzili, sa tu stazovat nebudu, kedze nemaju na co.
Nikdy sa vsak neda vyhoviet vsetkym. Niektore znacky sa k nam dostavaju cez retazec dodavatelov a hoci denne bojujeme za najlepsie nakupne ceny, obcas sa vyskytne situacia, kedy narazime na dno. Predavat do straty je protizakonne a v takom pripade existuje jedine riesenie - ponuknut zaujemcovi najnizsiu cenu=nasu nakupnu cenu.
My to bez vahania urobime.
To ale znamena, ze zrazu stojime proti "protizakonnemu zavadzaniu s garanciou" a zaroven aj voci protizakonnemu predaju do straty.
Logicky volime mensie zlo a som si isty, ze to by urobil kazdy obchodnik.
Viete preco ?
Pretoze obycajne kazda extremne nizka cena niecim "smrdi".
Nie kazdy obchoduje poctivo.
Najdu sa totiz aj taki, ktori sa uchylia k necistej marketingovej strategii a na niekolkych vybranych produktoch, ktore nemaju na sklade, umelo docasne znizia cenu pod svoj vlastny nakup len preto, aby vzbudili zaujem a do svojej databazy zakaznikov nalakali co najviac kontaktov. Novy kontakt=potencialny zakaznik. Potencialnemu zakaznikovi staci potom vnutit nieco ine, coho maju na sklade prebytok a slabsie povahy sa lahko nechaju presvedcit.

Na zaver uz ba strucne:
Jediny, kto z tohto feroveho konkurencneho boja moze vytazit, je zakaznik.
Obchod je vzdy vecou dohody dvoch stran a v drvivej vacsine je vysledkom vzajomnej dohody so zakaznikom obojstranna spokojnost.
Obcas sa nieco nevydari, ale mysliet si, ze sa da dosiahnut plnych 100 %, je utopia. To je zivot.
My sa budeme snazit robit vsetko pre to, aby garancia v Muzikeri platila a aby sa nikdy nestala iba prazdnym bezvyznamnym marketingovym blabolom.

milan kivarott/MUZIKER
Naposledy upravil Ja dne pon čer 30, 2008 22:00, celkově upraveno 2
Ja

Příspěvekod johny.trucker » pon čer 30, 2008 21:02

naozaj mudro napisane a absolutne rozumiem do akeho rizika sa pusta firma ak predava za najnizsiu cenu.
ja som si v cechach v nemenovanej firme nasiel kompresor DBX ktory stal dost vela. Na inej europskej stranke som tento isty produkt nasiel za zhruba 60% ceny. Ceska firma mi ponukla tento produkt za priblizne 65-70% povodnej ceny za ktoru to normalne predavaju, v ramci garancie najnizsich cien. a aj tak som to nekupil z europy ale z ciech, hoci to nebolo najlacnejsie riesenie. ale nie vzdy plati ze najlacnejsie riesenie je nalepsie. kupil som to z ciech, pretoze ten obchod mam rad, su tam ferovy ludia a myslim si, ze aj oni spravili vsetko preto, aby mi vyhoveli. takze netreba hladat najlacnejsie riesenie, ale najidealnejsie ... a je medzi tym rozdiel!!!
johny.trucker

Příspěvekod Ja » pon čer 30, 2008 21:18

Super pristup. Toto je idealny priklad toho, ze obchod je vzdy vecou vzajomnej dohody. K niecomu podobnemu by sme radi dospeli aj s tym zvyskom,ktori sa s nasou ponukou neuspokojili. Ale to je uz o tom, ako danu situaciu dokaze pochopit konkretny zaujemca.
Vdaka za povzbudivy prispevok.

milan kivarott/Muziker
Ja

Zpět na Muziker e-shop